Lagunam gitmiyor

tekin29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mistik60.. kardeş ;dediğin gibi 5.vites 2600 devir 90 km. iyi ama 240 kadran var bu arabada... hadi 240 geçtik,120 yi 4000 devirde görecekse 150,160 ı kaç devirde yapacak..motor yırtılması lazım o zaman

Son düzenleme:

tekin29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekin kardeşim, hiç servise gösterdin mi, ne diyorlar? Araban motorda istiyor olabilir, baskı balata'dan olabilir, eğer tüplü ise ayarı çok kısıktır ondan olabilir. Bir sürü şey söylenebilir bu konuda. En iyisi bir servise veya ustaya göstermen.
arabam 156000 de tüplü ama benzinde de aynısını yapıyor...geçen özel servise götürdüm..usta aldı bi dolaşıp geldi..arabanda ''hiç bir sorun yok .motor,baskı balata gayet iyi bu şanzumandan kaynaklanıyor,vites dişlilerinin diş sayısından '' diyor.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabam 156000 de tüplü ama benzinde de aynısını yapıyor...geçen özel servise götürdüm..usta aldı bi dolaşıp geldi..arabanda ''hiç bir sorun yok .motor,baskı balata gayet iyi bu şanzumandan kaynaklanıyor,vites dişlilerinin diş sayısından '' diyor.

Ne yani şanzıman mı değişmiş, yoksa dişlileriyle mi oynamışlar? 240 kadranı olan bir araba yarısına göre mi ayarlanmış? Bunun bir açıklaması olmalı.

mistik60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2600 devirde 90 km/h ile gidiyorsa arabada hiçbir problem yok canınızı sıkmayın. Dizel araçlara göre devir yüksek çeviriyor evet ama son hıza ulaşmasında herhangi bir engel değil bu, devirden dolayı motor sesinde artma oluyor hepsi bu. Ben 140-150 aralığında motor sesinden çok ta rahatsız olmadan kullanıyorum. Eğer isterseniz yüksek hızlarda devir/hız oranını gösteren bikaç resim eklerim.

davut33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bende yenice 140 lık laguna aldım sıfırdan motor yaptırdım lakin tahminlerimin altında bir performans çıktı acaba ustamı yapamadı 1 den ikiye çektiğimde zıplayı vermiyor hantallık var bunlar böylemi acaba fikri olan varmı

mistik60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bende yenice 140 lık laguna aldım sıfırdan motor yaptırdım lakin tahminlerimin altında bir performans çıktı acaba ustamı yapamadı 1 den ikiye çektiğimde zıplayı vermiyor hantallık var bunlar böylemi acaba fikri olan varmı
Benim arabam 2002 140'lık. Oldukça da seri, kesinlikle bahsettiğiniz gibi değil. LPG'de çok rahat 210 km/h hıza erişiyor araba. Motordan kaynaklı olabilir tabi ama diğer bakımlar ne alemde? Baskı balata, ateşleme orjinal mi? Benzinde de aynı şekilde hantal mı? Sente düzgün ayarlandı mı motor yapılırken? Açı kaydırıcı ne alemde? vs. vs. sorular çoğaltılabilir.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Debriyaj balatanta sorun yoksa şanzumanın değişmiştir büyük ihtimalle 1.6 laguna şanzumanı vardır seninkinde

mistik60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabam 2.0 RXT F4R 140 hp. renault motorlu. Daha önceki kullandığım 2 lagunada da aynı motor vardı. Üçünde de 2600 devirde 90 km/h hız yapıyodu. 1.6 motorlar ile aynı değer :) Aşağıya bugün bu konu için çektiğim bikaç resim attım. daha yüksek hızlarda çekemedim yağış vardı ve yol müsait değildi. daha önce söylediğim gibi, arabanızda bir sorun yok, herşey normal.
W20nAm.jpg

selim_tr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben 5.vites ikibin devirde rahatlıkla 100-110 yapıyor hatta ben 1500 devirde iken bile 100 yapıyor ara. 2500 devir 100 km bana az geldi.
aracım 98 laguna rxe