Lastik ebatı sorusu

Gorekem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence orjinal lastik ebadına dikkat etmekte fayda var. Orjinal lastik ebadı kullanmıyor diye kaskonun ödemediği hasarlar olduğunu duymuştum.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence orjinal lastik ebadına dikkat etmekte fayda var. Orjinal lastik ebadı kullanmıyor diye kaskonun ödemediği hasarlar olduğunu duymuştum.

abi bugün heleki icon 16 lara kış lastiği takanların %80i 205/55/16 takılıyor bizim firmadakiler direk Renault İmam Kayalı Antep bayiisinden alınma o bile bu ebadı takıyor çok daha kolay bulunur ve uygun diye daha hiç problem yaşanmadı onca kazaya hatta pert araca rağmen.

hani burda kalkıp 15 jant 185 tabanı olan Joy araca Apachi tunerlarca Karpuz, aşırı offsetli, camberli, yada devasa 18lik jant takarsın abest olur, standardın çok dışında olur ama hepsinden öte gözle çok kolay fark edilir anlarım.

ama zaten orijinal jant takılı birde alt tarafı birkaç mm daha geniş daha yüksek ancak dikkatlice baktınmı belli olan yada söylemedikçe kimsenin fark bile etmediği lastiği adamın fark edip raporuna yazıp red vereceğini hiçmi hiç sanmıyorum.

o mantıkla kanun diyorki şu şu aydan sonra kış lastiği takılı olacak ve buna il belirtmiyor özetle çok pimpirikli yada kıl bir exper olduktan sonra adam sana kalkıp Adana yaşasan bile ocak ayında yaz lastiğiyle geziyordu yazar yine red verir :)