Lastik Parlatma Önerileri

GhettoParty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Merhaba

kLasik bir konu hatta gördüğümde bunda ne var derdim her .2-3- senedir bizim buralarsa mavi silikon dediğimiz seffaf mavi su bulaşık deterjanı kıvamında bir ürün kullanıyordum. fakat 3 hafta önce aldığım yere gittim adam sizden başka alan kalmadı artık gelmez dedi bende araştırmalarım sonucunda bulamadım. Arap sabunu denedik ama ilk suya girdiğinde kurudu beyaşladı 10 yıllık lastik gibi kaldı .Alında bu showroomlarda ne kullanıyorlar merak ediyorum . deneyim ve önerileriniz paylaşırsanız sevinirim .

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastik ürünleri var turtle wax , sonax , mequars gibi markalı ürünlerin lastik parlatıcıları var.. Yapı marketlerde oluyor araba reyonunda

ardadrmz

Arda Durmaz, T.C Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
galerilerinde genel olarak kullandığı lastik sütleri gayet başarılı..:eyv

kangomania

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arap sabununu lastiğe direk sürmeyin. Süngeri arap sabunu ile bolca köpürtün. Sonra lastiğe bastırarak sürtün, köpüklü şekilde kalsın. Sonra süngeri temizleyip diğer lastiğe geçin. Tüm lastikler için yapıldıktan sonra süngeri yıkayıp kuru bir bez yardımıyla suyunu alın; kurutun yani süngeri. Kuru süngerle ilk yaptığınız lastikten başlayıp köpükler kaybolana kadar tekrar sürtün. Bu şekilde lastik temizlenmiş oluyor ve daha doğal görüntü oluşturuyor. Diğer ürünler gibi üzerini kapatmıyor kirlerin.

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
arap sabunu gibi şeylerin zamanla lastik kenarlarını çatlattığını duymuştum belkide sürülen şeyler zamanla lastiğin yapısını bozuyor..

lkr_yldz

İlker YILDIZ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben internetten alıyorum 8-10 lira civarı rakamlara. space marka kullanıyorum gayette memnunum

colco

Fatih UZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Würth'ün lastik bakım va parlatıcı olarak geçen köpüğünden kullanıyordum ve gayet memnundum tükenince yine almaya gittim satıcı arkadaş abi yeni gelen bir ürün var ondan al dedi lastik yanak parlatıcı olarak geçen 5 litrelik sıvı ürünü aldım ve bu üründen de gayet memnunum. Uzun süre parlaklığını koruyor tavsiye ederim.

berkay43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
badem yagı cok parlatıyor deneyin

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kimyasal maddelerin lastiği ne gibi zarar verdiğini hepimiz az çok biliyoruz dostlar

Kardeşim ya sıvı sabun yada arab sabunu'nu sünger yardımı ile süreceksin bunun daha başka oluru yok en doğal en mantıklı parlatma sitili BENCE "ben yıllardır bunu kullanıyorum çokta göz alaıcı ve tatmin edici. diğer kimyasallar hikayee benden söylemesi.

Kolay gele.

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arap sabunu ile ilgili bir sıkıntı yok fakat sıvı sabunun araç lastik yanaklarını zamanla çatlattığını okumuştum... Kalitesini ispatlamış firmaların jel, sıvı veya köpük formunda lastik parlatıcıları var, ıslak görünüm yada mat görünüm isteğe bağlı seçebilirsin...