Lastik Parlatma Önerileri

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Doktorum ben pek sanmıyorum sıvı sabunlarun lastik için zararlı olduğunu öyle bir durum olsa kesinlikle bizlere yan etkisi olurdu

Bazı ürünleri kötülemek kendi ürünlerini satmak babına yapılan ticari çıkar hepsi
Arap sabunu ile ilgili bir sıkıntı yok fakat sıvı sabunun araç lastik yanaklarını zamanla çatlattığını okumuştum... Kalitesini ispatlamış firmaların jel, sıvı veya köpük formunda lastik parlatıcıları var, ıslak görünüm yada mat görünüm isteğe bağlı seçebilirsin...

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
turtlewax

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
arap sabunu gibi şeylerin zamanla lastik kenarlarını çatlattığını duymuştum belkide sürülen şeyler zamanla lastiğin yapısını bozuyor..

hocam doğru demiş, bize yorum yapmak düşmez.
kenarların çatlaması ise lastiklerin patlamasına neden olabilir.

en doğrusu yeni lastik almak:)

GhettoParty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her arabayı yıkadığımızda yeni lastik alırsa yandık :)

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yapmayın Allahınızı severseniz Dostlar sıvı sabunun nerde lastiği çatlattığını GÖRDÜNÜZ böyle şeylere inanmayın

Sabunun lastiğe hiçbir yan etkisi yoktur olamaz'da.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
artık yıkamacılarda lastiğe parlatıcı sürdürmüyorum. nedeni de kalitesinden emin olamamam. kaliteli olanına lafım yok ama kalitesizleri uzun zaman kullanım sonrası çatlatıyor

BBK35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boş fısfısın içine yarısına kadar bulaşık deterjanı doldurup kattığın deterjanın yarısı kadarda su ekleyip çalkaladıktan sonra uygulamaya geçebilirsin ben hep öyle yapıyorum yıkanana kadarda siyah kalıyor

Pathfinder1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Turtlewax'ın köpüklü olanı vardı, kutusu portakal rengi olan. Harika parlatıyordu ama herhalde artık yok. Geçen internetten sipariş verdik, dışı sarı olan ve wet&dry yazan başka bir turtlewax geldi. Köpüklü değil sıvı ve maalesef portakal rengi olanla kıyaslamak mümkün değil. İnşallah biraz daha kullandıktan sonra performansından memnun kalırım ama zayıf ihtimal. Portakal rengi olanı bulursanız gözünüz kapalı alabilirsiniz.

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
turtlewax ürünleri kaliteli oluyor cilası ve oto ürünleri..her ne kadar emperyalist ülke amerikan malı olmasına karşın en güzel oto ürünleride nedense bu abd lilerde..