Lastiklerimdeki aşınma

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımı aldığım bayan sağ arka amortisör patlak vaziyette baya kullanmış fark etmemiş ıslık arabayı ekspere soktuğumuzda alt takım kontrolü yapılırken sağ arka lastiğin yarısında hiç diş olmadığını ve aşırı yıprandığını görmüştük.Belki sizdede böyle bir durum olabilir yük bir tarafa bindiyse aşırı zorlanmadan yıpranmış olabilir

Anladım fakat her iki tarafta da aynı aşınma var?

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladım fakat her iki tarafta da aynı aşınma var?

Sanırım aracınız sıfır Lastiğin markası nedir ? üretim hatası olabilirmi acaba ? amortisör ve rot balans ayarlarına mutlaka baktırın lastiğin bir tarafının bu kadar parçalanma şeklinde aşınması pek normal değil bence

humerus06

Uğur YILDIZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
37bin km ye kadar hiç ön-arka yer değişikliği yapmadınızmı lastiklerde

Hocam bu değişiklik kaç binde yapılmalı :soru

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanırım aracınız sıfır Lastiğin markası nedir ? üretim hatası olabilirmi acaba ? amortisör ve rot balans ayarlarına mutlaka baktırın lastiğin bir tarafının bu kadar parçalanma şeklinde aşınması pek normal değil bence

Evet aracım sıfır ve goodyear lastiğin markasi

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastiklerin en geç 30000 kmde ön arka değişiminin yapılması lazım, lastikleri değiştirirken rot ayarınada baktır...

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastiklerin en geç 30000 kmde ön arka değişiminin yapılması lazım, lastikleri değiştirirken rot ayarınada baktır...

Bilmiyordum ki abi ya oyle yapicam artık ama gec kalınmış mı sence bu lastikler sorun yaratabilir mı arkada olması?

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilmiyordum ki abi ya oyle yapicam artık ama gec kalınmış mı sence bu lastikler sorun yaratabilir mı arkada olması?

Zaten değişime gittiğinde lastikleri kontrol ederler sorun varsa arkadakileri öne alırsın arkayada çıkma alırsın ik tane...

Lnc59Clio

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

ne yaptın be abi 60 binde lastik bitiyor zaten 15 binde yapılması lazım ben yaptım ön arka arasında 0.5 mm lik fark vardı :)

bence bu lastikler çöp kardeşim yazı bitir kışa girmeden 4 tane 0 lastik al zaten 37 bin olmş ömrü hemen hemen dolmş ama değiştirmeden önce bu sorunu çözmen lazım.aracı kötü yollardamı kullanıyosun yoksa asfalttamı bu hale geldi

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ne yaptın be abi 60 binde lastik bitiyor zaten 15 binde yapılması lazım ben yaptım ön arka arasında 0.5 mm lik fark vardı :)

bence bu lastikler çöp kardeşim yazı bitir kışa girmeden 4 tane 0 lastik al zaten 37 bin olmş ömrü hemen hemen dolmş ama değiştirmeden önce bu sorunu çözmen lazım.aracı kötü yollardamı kullanıyosun yoksa asfalttamı bu hale geldi

lastik ve jant mütehasısı geldi :aytuğ ( seviom seni yalnış anlama :D )

V6-paz-V6

KürşaD : düplü ve öfkeli,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
14ay pirelli satışında çalıştım.. LAstiğindeki hata bozuk yol + devirli kullanımdan kaynaklı bir hata. En az 10.000km de bir ön arka ve çaprazlama yapmanız gerekiyor. Lastiği daha uzun süre kullanmak istiyorsanız en kısa sürede ön arka yapın. Diş derinliği yeterli görünüyor aşınmalar düzgün gibi ancak gördüğün 4 yağmur kanalından diş ölçümü alın aşınma oranlarına bakın ve dediğim gibi en kısa sürede ön arka yapın