Lastiklerimdeki aşınma

mert hitay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence bu lastikler çöp kardeşim yazı bitir kışa girmeden 4 tane 0 lastik al zaten 37 bin olmş ömrü hemen hemen dolmş ama değiştirmeden önce bu sorunu çözmen lazım.aracı kötü yollardamı kullanıyosun yoksa asfalttamı bu hale geldi

ozan benim lastikler hakkındada bir yorum yapsana :) 52 binde 2004 üretimi qw

V6-paz-V6

KürşaD : düplü ve öfkeli,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

hacı kardeşim km çok önemli değildir lastikte diş derinliğin iyiyse sıkıntı çıkarmaz.. Ancak lastiğin üzerinde 4 haneli bir rakam görürsün muhtemelen elips şeklin bi yuvarlağınm içine yazılmış halde üretim (2712) 2012nin 27. haftasında üretilmiş demektir. Lastik kullanılsada raftada beklese de 5yıldır ömrü. Kavuçuk yapısı bozulup sertleşir buda en iyi ihtimalle uzun fren mesafesi demektir. 4 lastiğin can taşıdığını düşünürsen en kısa sürede değiştir sen o lastikleri :):)

mert hitay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hacı kardeşim km çok önemli değildir lastikte diş derinliğin iyiyse sıkıntı çıkarmaz.. Ancak lastiğin üzerinde 4 haneli bir rakam görürsün muhtemelen elips şeklin bi yuvarlağınm içine yazılmış halde üretim (2712) 2012nin 27. haftasında üretilmiş demektir. Lastik kullanılsada raftada beklese de 5yıldır ömrü. Kavuçuk yapısı bozulup sertleşir buda en iyi ihtimalle uzun fren mesafesi demektir. 4 lastiğin can taşıdığını düşünürsen en kısa sürede değiştir sen o lastikleri :):)

bayramdan evel değişicem artık zamanı geldi abi, yanlış hatırlamıyorsam 1704 yazıyordu :)

Lnc59Clio

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
a

vapurlar yanaşsın diye limanlara lastik asarlarya o lastiklerin yeri orası stepne diye bile arabama koymam o lastikleri hehe

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
14ay pirelli satışında çalıştım.. LAstiğindeki hata bozuk yol + devirli kullanımdan kaynaklı bir hata. En az 10.000km de bir ön arka ve çaprazlama yapmanız gerekiyor. Lastiği daha uzun süre kullanmak istiyorsanız en kısa sürede ön arka yapın. Diş derinliği yeterli görünüyor aşınmalar düzgün gibi ancak gördüğün 4 yağmur kanalından diş ölçümü alın aşınma oranlarına bakın ve dediğim gibi en kısa sürede ön arka yapın

Tamam abi dediklerini yapacagım

ne yaptın be abi 60 binde lastik bitiyor zaten 15 binde yapılması lazım ben yaptım ön arka arasında 0.5 mm lik fark vardı :)

bence bu lastikler çöp kardeşim yazı bitir kışa girmeden 4 tane 0 lastik al zaten 37 bin olmş ömrü hemen hemen dolmş ama değiştirmeden önce bu sorunu çözmen lazım.aracı kötü yollardamı kullanıyosun yoksa asfalttamı bu hale geldi

Asfaltta kullanıyorum yani oyle kotu hale nasıl geldi anlamadım bende 4 lastiği değiştirmeyi düşünüyorum

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastikler Genelde İç Taraftan Yemiş, Büyük İhtimal Rot Ayarı Bozuk + Lastikler Ön - Arka Yapılmadığı İçin 4 adet Lastik Alabilirsiniz hihi

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
Lastikler Genelde İç Taraftan Yemiş, Büyük İhtimal Rot Ayarı Bozuk + Lastikler Ön - Arka Yapılmadığı İçin 4 adet Lastik Alabilirsiniz hihi

4 lastık almalı.... lastıkler 7-8 yaşını geçmiş, nerde yarılacağı belli olmaz... :slc

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu konu tekrar hatırlanmalı..