LODGY araç içi ses

ayhan.ucar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,
2015 lodgy arabam düz asfalt yolda giderken bir sorun yok. Ama mesela parke bir yola girdiğinde araç içinde tıkır tıkır sesler geliyor. Sanki emniyet kemerleri kenarlara çarpıyormuş gibi. Bir türlü bulamadım. Servisle konuştum Cumartesi gidip test yapacaklar. Bu sorunla karşılaşan var mı acaba?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Sıfır araçta bu seslerin olması enteresan bir durum, Dacia grubunda ses yalıtımları fazla iyi olmasa da sıfır araçta tıkırtı gelmemesi lazım...

ayhan.ucar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıfır araçta bu seslerin olması enteresan bir durum, Dacia grubunda ses yalıtımları fazla iyi olmasa da sıfır araçta tıkırtı gelmemesi lazım...
Bilmiyorum usta. Müzik açıkken hissetmiyorsun sesi ama müziği kapatınca nasıl anlatsam lakır lakır ses var.

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Bilmiyorum usta. Müzik açıkken hissetmiyorsun sesi ama müziği kapatınca nasıl anlatsam lakır lakır ses var.
Emniyet kemerleri kasaya vuruyor olabilir, kablo demetlerinden biri bagaj kısmında kaportaya vuruyor olabilir, iyice kontrol edilmesinde fayda var...

ayhan.ucar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emniyet kemerleri kasaya vuruyor olabilir, kablo demetlerinden biri bagaj kısmında kaportaya vuruyor olabilir, iyice kontrol edilmesinde fayda var...
emniyet kemerlerinin konrolünü yaparım da usta, kablo demetleri bagaj kısmında nerde onu anlamadım.

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Önden arkaya giden tesisat kablolarını bantlıyorlar, sağa sola yalpa yaptığında iyi sabitlenmemişse ses yapar...

ayhan.ucar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önden arkaya giden tesisat kablolarını bantlıyorlar, sağa sola yalpa yaptığında iyi sabitlenmemişse ses yapar...
cevaplar için sağol usta, cumartesi servise gidecem, zaten garantide araba bir test sürüşü yapacaz beraber. Bu arada ben dediklerine bir bakacam senin. Ama bantlanan kabloları göremem heralde onlar kaporta içindedir muhtemelen öyle değil mi?

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence bu ses normal parke yolda olması gayet normal bi durum garipsencek birşey göremedim.
Parke taşların arasında boşluk oldugu ve düz bir zemin olmadığı için bu ses gelir
Şayet benim 2010 megandada aynı ses mevcut oluyor parke taş olan yollarda

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amartisör ve amartisör tablalarını servise kontrol ettirin.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Bence bu ses normal parke yolda olması gayet normal bi durum garipsencek birşey göremedim.
Parke taşların arasında boşluk oldugu ve düz bir zemin olmadığı için bu ses gelir
Şayet benim 2010 megandada aynı ses mevcut oluyor parke taş olan yollarda

aynen katılıyorum söz konusu parke taşlı yol borumu :)) inanmazsınız benim flashta bile ses yapıyor yani :p