Lpg'li Araçta Benzin Göstergesi Sorunu

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
illaki içinde benzin oluyor ama orda uyarı vermesi can sıkıcı oluyor bide her uyarı verdiğinde 20 liralık benzin almak :) yarım depo olmuş şimdiden :)
bende deponun 4/3 ünü doldurdum bu yüzden :) şu anda yarım depo görünüyor. 400-500 km de bir kendini sıfırlıyor. benzin almayada gerek yok aslında. ;)

isoş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunun çözümü yok mu peki? Daha öncede LPG'li araç kullandım bir önceki de Corolla 2008 modeldi hiç böyle olmazdı

birçözümü var sök at lpg sistemini lpg demek sıkıntı dert problem demek ama 20 tl lik benzinle depon dolu görünüyor mutlu oluyosan obaşka 10 kuruş fazla yaksın senin olsun:))

kubilay71

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende deponun 4/3 ünü doldurdum bu yüzden :) şu anda yarım depo görünüyor. 400-500 km de bir kendini sıfırlıyor. benzin almayada gerek yok aslında. ;)
Nasıl kendini sıfırlıyor ? Normale mi dönüyor :)

kubilay71

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
birçözümü var sök at lpg sistemini lpg demek sıkıntı dert problem demek ama 20 tl lik benzinle depon dolu görünüyor mutlu oluyosan obaşka 10 kuruş fazla yaksın senin olsun:))
Yok hocam ya LPG candır :) ben hep LPG'li kullanırım ufak tefek sorunlar dışında bir sorun yaşamadım.Mesela bu sorun da önceki aracımda(Corolla) yoktu.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu

kubilay71

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen bi bakıyorsun depo normal yerine gelmiş. Belli km lerde depoda tekrar ölçüm yapıyor bilgisayar Bey.
Ben hiç denemedim bunu daha yeni aldığım için bende bi deneyim şu an gösterge yine yandı almayacağım benzin bakalım napcak :))

yigido.gunduz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeş bende de 2010 hb clio var aynısı oluyor ama artık alıştım bugüne kadar bir zararını görmedim bence üstüne fazla düşme

1.4 RXT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar ben size pratik bir cozum soyluyum : ) daha onceki clio 2 aracimda kendim kesfetmistim bu cozumu.bira dik bir rampada asagi dogru inerken rampanin ortasinda durup aracinizi stop edin.belirli bir sure bekleyin.tekrar calistirin.seviye normal yerine gelecektir.rampanin egiminden kaynakli depo seviyesinin degisimini yakit dolumu olarak algiliyor arac sanirim : ) velakin her seferinde rampa bulmak sorun olabilir :D

tayfun17

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazilanlari okudum genelde kontagi acip kapatinca gosterge yerine geliyor denmis fakat benim aracimda gazda giderken benzin ibreside dusuyor hatta bittigini belirten kirmizi isigida yaniyor kontagi kapatip acsamda sure bekleyip araci tekrar calistirsamda ayni ibre duzelmiyor sanki gaz ve benzini ayni anda yiyormus gibi oluyor. 50 tl lik benzin aldim bitti diye 30 tl lik daha doldurdum ama sorun yine devam ediyor.Aracim "clio 3"

emrahakt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer benzin yarim deponun altındaysa arkadaşların dedikleri olmaz. Depoyu bir kez doldurum mesafe kat ettikçe yarının altına düşecek ve kendiliğinden tekrar fulleyecektir...