Lpg'li Araçta Benzin Göstergesi Sorunu

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzin gaz karışımı yapıyordur araç.

sıradışı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peugeot 407 aracımdada aynı sorun vardı.Benzin eksilmesi görünüyordu göstergede.Forumlardan 2 tl ye hallettim bu işi.Şamandıranın oraya direnç koyup araya anahtar atmıştım 10 günde bir reset atıyordum.Tavsiye ederim hala bu sorunu yaşayanlar için kolay bir çözüm.

mtdeniz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar
2011 Model Megane 3 aracım (Benzin+LPG) geçen hafta ekranda ''Motor Arıza Riski'' yazarak stop etti ve yolda kaldım. Çağırdığım tamirci sonucu aracın benzin pompasının yandığı söylendi. Fransız araçlarında bir türlü düzeltilemeyen benzin göstergesi yüzünden. Hepimizin ortak derdi olan problem ise araç LPG'de gitmesine rağmen, araç bilgisayarı yüzünden, araç kendini benzinde gittiğini zannediyor ve deponuzda ne kadar benzininiz olursa olsun sanki araç benzinden harcıyormuş gibi benzin göstergesi düşüyor.
Tabi sizde aracınızda benzininizin ne kadar kaldığını bilemiyorsunuz !!!!
Geçen hafta havaalanında park ettiğim araca bindim, çalıştırdığımda araç çalışmadı, benzin göstergesi sağlıklı olmadığı için benzinin bitme zamanını fark edemedim tabi ki. Aracı LPG ile çalıştırdıktan sonra en yakın benzin istasyonuna gidiyordum ki araç 5-6 km sonra böyle bir arıza verince kaldım.
Birçok fransız Benzin+LPG araç kullanıcısının sorunu bu benzin göstergesi.......
Benzin pompası değişim için söküldü ve parçacıdan benzin pompası araştırıldı..........2011 model Megane 3'e ait benzin pompası Üretimden kaldırılmış. Renault firması bu benzin pompasını Megane 3 için sadece 1 kez Bosch firmasına ürettirmiş..... !!!
Yani Megane 3 aracınız varsa ve benzin pompanız arızalanır ise öyle 100-150 TL ile kurtulurum diye düşünmeyin....(piyasada bir çok araca ait benzin pompaları 70 ila 150TL arasında satılmakta)
Komple şamandıra ile beraber değişmesi gerekiyormuş, fiyatı ise 1500-1600TL civarında..............
Bosh firması ile görüştüm. Sağolsunlar çok yardımcı oldular, üretimden kaldırılan şamandıra+pompanın aracıma uyumlu yeni ürün kodunu verdiler....

Siz siz olun aracınızın benzini bittiğinde çok çok acil durumlar dışında LPG ile çalıştırarak yola çıkmayın. Araç her ne kadar LPG ile çalışsada benzin pompası, depodan benzin çekmeye uğraşıyor, aracınızda eğer benzin yoksa pompayı yakıyorsunuz.