Manifoldun içinden neden yağ gelir?

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
sente olabilir

Son düzenleme:

fatih_1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah kardeşim...yarın servise götürüp sente ayarına baktırayım....sente kaçık olursa araçta yağ yakma ve
çekişten düşme olur diyorlar....ozaman bu yağ yakma sorununu senteyemi bağlamak lazım...

fatih_1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim kafama yattı bu sente olayı, herşey ondan sonra başladı....yarın bir baktırayım sente ayarına

weyselaysel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olayı çözerseniz yazınız bilgimiz olsun

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
senteyle bir bağlantı kuramadım ne alakası var ?

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Senteyle yağlanmanın bir alakası yok. Sente atlamış olursa yanma odasına yakıt düzgün girmez, yanan yakıtın dumanı egzozdan düzgün atılmaz. Triger kayışı sübapların açılıp kapanmasını sağlayan sübap milini çarkından çevirir.. Çarka yanlış dişe takılan kayış sübapların zamanında açılıp kapanmamasına sebep olur. Motor titreyerek çalışır.

Sorununuza gelince piston segmanlarından birisi aşınmış olabilir. Bunu anlamanın tek çaresi herhangi bir motorcuya git kompresyon testi yaptır. Motordaki yağ bir tek segmanlardan geçip egzoza ulaşır.

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yatak zayıf olabılır mı? Krank yatakları zayıf olabılır..Yag basıncına baktır..

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim tahminim şudur..aracın katalizörü tıkalı ve çıkamayan gaz basıncını flanş kenarından atıyor....ayrıca gelen sıvı yağ değildir yüksek ihtimalle..yanma esnasında oluşan su katalizörden geçemediği için flanşın kenarından atıyordur..dumanda aynen o şekilde..duman ve su karışınca kirli yağ görünümünde olabilir...tahminim bu ve sıkıntısı en ucuz yollusu bu..katalizörü temizlet düzelir diyorum..

fatih_1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araçta katalizör yok iptal edildi. bir ay önce egzosu üç susturucu ile beraber komple değiştirdim..fiyat vereyim değiştirecekler için..(600 tl dediler..500 tl ye 2 yıl
garantili) benim bir süphelendiğim detay var...normalde araca 10 40w yağ koyardım..forumlarda eskiyen ve yağ yakanmotorlara 20 50w koyulması gerekir
diye yazıyordu. bende 20 50w koydum acaba kalın yağ segmanlara zarar vermiş olabilirmi...

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
araçta katalizör yok iptal edildi. bir ay önce egzosu üç susturucu ile beraber komple değiştirdim..fiyat vereyim değiştirecekler için..(600 tl dediler..500 tl ye 2 yıl
garantili) benim bir süphelendiğim detay var...normalde araca 10 40w yağ koyardım..forumlarda eskiyen ve yağ yakanmotorlara 20 50w koyulması gerekir
diye yazıyordu. bende 20 50w koydum acaba kalın yağ segmanlara zarar vermiş olabilirmi...

Eyvah Eyvahh... Acilen yağı değiştirin.