Manifoldun içinden neden yağ gelir?

fatih_1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağı değiştirdim..10 40w koydum...kalın yağ sekman kırmış olabilirmi... yoksa yağı değiştirdiğim için
duman atmayı kesermi...

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kalin yag niye segman kirsin. Yag dedigin sey tas deil ya. Oyle yagin incelik kalinligi ile segman kirilacak olsa isimiz vardi

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Manifold sökülüp bakilsin. Yuksek ihtimal segmanlardan yanma odasina kaciriyorsa manifolda oyle gelir. Peki yag cubugunu çekince yag cubugunun ordan duman cikiyormu? Eski rus motorlari egzozu gibi hava geliyorsa segmanlardir. En iyisi komoresyon testi. Segmanlar saglam cikarsa ust kapak subap gaydalarimi ne var o zaman ondan suphelenilir. Komoresyin testi yapailirken ilk test yapilir degerlere bakilir. Sonra icine bir kasik yag dökülür komprrsyon ayniysa subablar gidiktir. Yoksa segmanlar. Kolay gelsin

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada yag yakiyorsa 10 40 daha kolay yanar koy 20 50 az yaksin. Beninkide yakıyor. Yag deisiminde 10 60 deneyecem

fatih_1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben kompresyon testi yapmadan işin içinden çıkamayacağım...testi yaptırayım..burdan sonucu yazarım...

fatih_1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş...katalizör bende içi dağıldığından dolayı değişti...yenisi pahalı olduğu için susturucu takdık...doğru immobolizer çalışmıyor.:)

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Koyu diye bahsettiginiz 20 50 yag motor ısınınca 10 40 dan daha ince bir hâl alır.

fatih_1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim esas takıldığım nokta..araç yağ yakabilir..o kadar yağ yakan araç gördüm..hatta 500 km. 2 lt yağ eksilten araç
bile gördüm..hepsinin tek ortak noktası egzoztan yoğun mavi duman atması..yani yağ yakan araç, buharı egzoztan atıyor...
benimki yağ yakıyorsa neden egzoztan değilde, manifoldla egzozun birleştiği flanşın arasından dumanı atsın....
benim merak ettiğim konu bu....

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim esas takıldığım nokta..araç yağ yakabilir..o kadar yağ yakan araç gördüm..hatta 500 km. 2 lt yağ eksilten araç
bile gördüm..hepsinin tek ortak noktası egzoztan yoğun mavi duman atması..yani yağ yakan araç, buharı egzoztan atıyor...
benimki yağ yakıyorsa neden egzoztan değilde, manifoldla egzozun birleştiği flanşın arasından dumanı atsın....
benim merak ettiğim konu bu....

senteye baktırdın galiba..senteden değil mi....yeni taktırdırdığın egzozda sorun olabilir....egzozu değiştirmeden önce varmıydı böyle bişi....ya da egzoz kaçırıyo...buharı dibinden değil o arasından çıkarıyo..böyle bişi olabilir mi

fatih_1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
senteye baktırdım sorun yok..egzozu değiştirmeden öncede vardı..3 egzozcuya götürdüm, 3 üde egzoz sağlam kacırmıyor dedi...motor ısınıp hararet 90 a geldiğinde
flanşın ordan duman atıyor...arabayı çalıştırdığım zaman duman atma yok..anca motor ısınınca