Manyetik kaptör

onurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar nedir bu manyetik kaptör aracı bilgisayara bağladığımızda arıza vermiyor lakin sabah ilk çalıştırmada aracım bazen ilk marşta zorlanarak çalışıyor yada 2, marşta çalışıyorla ilgili konulara baktığımda hep bu manyetik kaptör çıkıyo bilgisi olan arkadaşlar konuyu bi açıklarsa sevinirim :sinirli

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kulaktan duyma bildiklerimi yazayım (kesin doğru demiyorum belki farklıdır, bilen arkadaşlar ekleme yaparlarsa memnun oluruz)

manyetik kaptör veya kam mili kaptörü (sensör-algılayıcı). motorun çalışması için ilk hareketin oluşması gerek ve ilk dönmeyi marş motoru sağlar. işte kaptör bu hareketin yeterli seviyeye geldiğini tespit edip sinyali beyne yolluyor. beyinde (marş motorunun işi bitti deyip) sonraki aşama olan yakıt püskürtme ve ateşleme elemanlarına görevi alabilirsiniz diyor....

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Arıza tespit cihazında görünmüyor lakin ilk çalıştırma sorunu bu cihazdan kaynaklanıyor...

onurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arıza tespit cihazında görünmüyor lakin ilk çalıştırma sorunu bu cihazdan kaynaklanıyor...
mustafa abi doğrudur bilgisayarda bi sıkıntı gözükmüyor lakin araç uzun süra beklemede kaldığı vakit yani akşamdan sabaha bazen ilk marşta sanki hiç bişey yokmuş gibi alıyo bazen marşı uzun tutup öyle ilk seferde alıyo bazende ilk marşta çalışmayıp banko 2, marşta alıyo daha 3 hiç olmadı ve gün içinde de bunu hiç yapmadı aklımı aldı yaaa sürekli yapsa yada gün içinde de yapsa tesbiti kolay olacakta sadece sabahları ve tek marşata bu olay olunca açıkcası ne yapacam bilmiyorum araç 2013 çok kurcalatmakta istemiyorum kesin bundandır diyebilsem üstüne gidip servise buna yönelin diyecem de offf offf hayır sıkıntı etmeyip devam etsem başka bişeylere yol açarmı onuda bilmiyorum aracın çekişinde duruşunda gidişinde hiç bir sıkıntı yok daha yeni 10.000 bakımları yapıldı sabah ilk marş olayı haricinde

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 kez marş yapmanın çok zararlı olacağını düşünmüyorum. en fazla akü ömrü kısalır, marş motoru kömürü erken biter (pahalı değillerdir).dikkat edilmesi gereken nokta abartı uzun marş süresinden kaçınmak. maksimum kaç saniye marş yapılacağı kullanım kitabında var sanırsam yada servisten öğrenilebilir. marş motoru uzun ömürlü bir ekipman. taksileri, kurye araçlarını düşününce bizim marş motoruna ne kadar az görev düşüyor

havalar ısındı sabah çalışmanın rahatlaması beklenir. kaptörden olsa gün içinde sürekli yapması lazım. tekrarlama sıklığı artarsa başka araçtan, çıkmacıdan kaptör temin edilip test edilebilir

inandığım bir durum var: renonun atmosferik benzinli motorlarında, sabah ilk çalışmada geç alma yatkınlığı olduğu

Son düzenleme:

onurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya bu kaptör zor çıkıp takılıyormuşta ondan yani herkesin işi değil bunu sökebilmek 1 sene oldu alalı 5 aydır bunu yapıyo yani atmosferik motorun özelliği bu olsa 7 ay neden yapmadı bu arada araç lpg li lpg den yapar dedik değiştirmediğim kalmadı tüpte ecusuna kadar bakalım havalar ısındı lpg yi devre dışı bıraktım benzinde yaparsa renoya çekeceğim yok yapmazsa olay kesinlikle tüpte tüpçüye çekeceğim durum böyle

sahinmurat151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar nedir bu manyetik kaptör aracı bilgisayara bağladığımızda arıza vermiyor lakin sabah ilk çalıştırmada aracım bazen ilk marşta zorlanarak çalışıyor yada 2, marşta çalışıyorla ilgili konulara baktığımda hep bu manyetik kaptör çıkıyo bilgisi olan arkadaşlar konuyu bi açıklarsa sevinirim :sinirli
bende de ayni sorun var.. soguk havada sadece sabah ilk marsta zor calisiyor.. yazin sikinti yok.. ne yapmaliyim?

sahinmurat151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mustafa abi doğrudur bilgisayarda bi sıkıntı gözükmüyor lakin araç uzun süra beklemede kaldığı vakit yani akşamdan sabaha bazen ilk marşta sanki hiç bişey yokmuş gibi alıyo bazen marşı uzun tutup öyle ilk seferde alıyo bazende ilk marşta çalışmayıp banko 2, marşta alıyo daha 3 hiç olmadı ve gün içinde de bunu hiç yapmadı aklımı aldı yaaa sürekli yapsa yada gün içinde de yapsa tesbiti kolay olacakta sadece sabahları ve tek marşata bu olay olunca açıkcası ne yapacam bilmiyorum araç 2013 çok kurcalatmakta istemiyorum kesin bundandır diyebilsem üstüne gidip servise buna yönelin diyecem de offf offf hayır sıkıntı etmeyip devam etsem başka bişeylere yol açarmı onuda bilmiyorum aracın çekişinde duruşunda gidişinde hiç bir sıkıntı yok daha yeni 10.000 bakımları yapıldı sabah ilk marş olayı haricinde
bnm arabam da ayni.. ne yaptiniz kardeş, nasil düzeldi sorununuz?

sahinmurat151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kimse yok mu ? ne yaptiniz .. sorun bende de ayni.. sabah arabam zor calisiyor.. gun icerisinde sikinti yok

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
kimse yok mu ? ne yaptiniz .. sorun bende de ayni.. sabah arabam zor calisiyor.. gun icerisinde sikinti yok
Aracınız dizelmi benzinlimi ?