Manyetik kaptör

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
aracim 1.6 benzin lpg . 2012 model.
Sabah ilk çalışmada yapıp gün içerisinde normal çalışıyorsa benzin pompasından da kaynaklanabilir. Manyetik kaptör arızalandığı zaman gün içerisinde de çalışmayabilir. Hatta boşa attığınızda arabayı stop bile ettiriyor.

sahinmurat151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sabah ilk çalışmada yapıp gün içerisinde normal çalışıyorsa benzin pompasından da kaynaklanabilir. Manyetik kaptör arızalandığı zaman gün içerisinde de çalışmayabilir. Hatta boşa attığınızda arabayı stop bile ettiriyor.
Hocam pompayi da değiştirdim. Bujileri de

srknuygunbjk@gmail.com

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaslar benim 1.6 benzin fluencemde de ayni sorun var bir cok parca degistim ama yinede ilk marsta almiyor bazen 2 bazen 3. marsta aliyor bir cok parca degistirdim manyetik kaptorude degistiricem yerini bilen bir arkadas varsa gorsel paylasabilirmi

Ali....35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaslar.benim 2008 otomatik megane 2 aracim var.ayni calismama sorunu bende de vardi ( halen devam ediyor).ozel servise gittim manyetik tutucu degisecek dedi ve soketi ile birlikte degisti. 3 ay sonra ayni sorun tekrar basladi yetkili servise gittim yine manyetik kaptor dediler.3 ay once degistirdim dedim parca arizali olabilir dediler yeniden dedistirdim.10 gun sonra yine ariza yapti bu sefer elektrik tesisatina baktilar kablolarin yanmis oldugunu ve tesisatin degismesi gerektigini soylediler.tesisat ta degisti 650 tl verdim oda degisti.1 hafta gecti simdi yine basladi kafayi yiyecegim.acil yardim lutfen...baska neyden kaynaklanabilir.ha bu arada aracim lpg.li

sahinmurat151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sorunum çözüldü.. sorun benzinden kaynaklanıyor.. Yetkili servis yakiti (Benzini) BP den al düzelir dedi.. Hadi canim öyle şey mi olur dedim..önce inanmadım, sonra 1 kutu benzin deposuna würthz benzin katkisi koydum.. sonra şansımı bir deneyim dedim.. Allah nazardan korusun 1 senedir Benzini BP den aliyorum, sikinti yok :)

metinantepli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni sorun bendede var sorunu cözebildinimizmi

Bende manyetik tutucu ve kabloyu degistirdim tekrar bozuldu ariza kaydı bırakıyor, sorunu cözebildinmi ?

sahinmurat151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende manyetik tutucu ve kabloyu degistirdim tekrar bozuldu ariza kaydı bırakıyor, sorunu cözebildinmi ?
sorun çözüldü.. enjeksiyon beyni yazılımı güncellendi.