Marmaris tatil izlenimlerim ve Özel bir adam... Aykut abi

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biliyorum yazı biraz uzun olacak hatta bazı arkadaşlarımız okumaya irenecek ama sabırla okuryup bir kaç satır geçerseniz emin olun gerisini getireceksiniz ha gayret J zaten yazının ortasından sonra belki tanışmadığınız ama bu yazıdan dolayı tatil planınızı ve tanışma sırasında zirveye koyacağınız bir dost bir abi bir değer tanıyacağınızı düşünüyorum.
Sanırım Şubat ayıydı ve ben tatil planlarımı yaparken Alanya daki en büyük abimin yazlığında geçirmeyi düşünüp belki otel masrafından kaytarırım diye planlarımı yapmış ve bu konuda abimle anlaşmıştım. Yiğenim Enes KARAHAN ı da alıp alanya da olan yazlığa gidip ordan antalya daki hem kerem abi hem de alanya daki sevda çelik üyemizi de görme tanışma şansı bulacağımı düşünüyordum.
Tarih Haziranı gösterdiğinde yıllık iznimi iş yoğunluğundan ertelemek zorunda kalmakla kalmayıp ekip değiştirme sureti ile geçtiğim yeni ekibin yıllık izin planlarına uymağından dolayı ağustos un 24 ne kadar bırakıldım ama içim acımadı dersem yalan olur çünkü zorlu kış ve çok yoğun yaz ayının ardından insan istiyor biraz dinlenmek bir 10 gün. Neyse lafı uzatmıyım Agustosun 15 i geldiğinde planlarım abimin yazlığına gidememe ile önce moralim bozulması ardından yapılmış planın bozulması ve ne bir rezervasyon ne de gideğiceğim yerin belli olmamasından dolayı çok bozuldu. Tatil tarihime 3 gün kala tatilde ne yapmak istediğimi bilerek biraz da arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine marmarisi seçmiştim ve bölümümdeki bir arkadaşın arkadaşı marmaristeki bir otelin resepsiyon müdürü olmasından dolayı 100 tl ye günlük olarak herşey dahil bir otel bulmamla biraz keyiflendim ki son iş günümde o odanın dolduğunu bildirmeleriyle artık iş KaRaHaN a usulüne dönmek zorunda kaldı. Neydi KaRaHaN usulü yola çıkarsın şartlar seni götürür bir yere ve maceraya diyerek 23 ağustos Cuma gecesi saat : 01:08 valizlerimide alıp “ne olacaksa yolda olur” düşüncesi ile yola çıktım atatürk havalimanından.
Akşam yolculukları hem trafik açısından hem de sıcaklık gibi etkenleri pek sevmediğimden tercih etmem kendimce iyi bir fikir olduğunu söylerim belki diğer arkadaşlarımız farklı düşünebilir sürücüden sürücüye değişir. Gece yola çıktığımla F KANGOO mla aklımda inanın tek bir yer yoktu kütahyaya kadar plan yapmadım ama ne varki size tavsiyem yakıtınızı çıkarken doldurun benim birazdan anlatacağım gibi yapmayın J limandan çıkmış ve çeyrek deponun birazcık üstünde olan yakıtımı ileride ha alırım ha aldım derken kendimi eskişehire varmadan dua ederken buldum çünkü epey bir yol gitmiş ama yakıt almamış tek tek Shell leri geçip bir ilerkinden alırım derken ışık yanmış ve yakıt dibe vurmuştu :D ama ne varki o çeyrek depo beni eskişehir deki girişde bulunan shell ulaştırınca sonum geldi düşüncem yerini rahatlamaya bırakarak güzel rahat bir nefes aldım.
Benzin istasyonunu bulmak güzeldi ama tek bir personel ortada yoktu ve dedim “sheli bulduk pompacısı kaldı şansa bak” neyseki adam içerde uyuyordu ve cama tıklattığımda adam gözlerini açtı ama tezat o ki adam kendini müşteri beni pompacı sanmasıydı yani utanmasa benim F e binip yakıtı dolduracak ben arkadan el sallıcaktım :D
Yakıtımı aldığımda ibre 270 Tl yi gösterdiğinde anladım ki ben son nefesteymişim J verilmiş sadakam varmış düşüncesi ile tekrar yola çıktım. Hava sıcaklığı biraz düşmüş yaklaşık 19 dereceyken açtığım hafif cam ile yüzüme vuran rüzgar özgürlük ve F e taktığım 205/60/16 lastikler işini iyi görüyor huzur içinde gecenin içinden akdeniz ege arası bir mesafeye doğru km leri altımda kaymasını izliyordum. Süratim ortalam giderken maksimimum 90-100 dü ve bu yetiyordu. Yol boyunca sadece kocaeli istikametinde durduruldum ve onda da hızlı bir kimlik kontrolünden sonra yoluma devam etmiş ve bir daha dönüşüm dahil hiç durdurulmadım.
Saatler geçiyor ben araç navigasyonum ve telden olmak üzere iki navigasyon kullanmama rağmen sabahın ilk ışıklarında bu allahın sevdiği kulu 3 kere kaybolmasına rağmen kayıp saat ve km ler i az olarak tekrar kendimi doğru yolda buluyor ve ne olursa olsun canımı sıkmak gibi birşey düşünmüyordum. Çünkü istanbul da yaşayan üyeler iyi bilirler ki eğer ki tatile çıkmış arkanızda İstanbulu bırakmışsanız artık pek birşeyi düşünmemek en iyisidir J
Anladığım kadarıyla bazı yollar güzel asfaltlama çalışmaları nedeni ile yerleri navigasyonda pek olmasa da trafik tabelaları yardımı biraz şansla ilerlemeye devam ediyordum ve sabah saat 7 gibi epey yol gitmiştim. Bir ara tam olarak nerede olduğumu hatırlamadığım bir yer navigasyonda dümdüz yaklaşık 76 km gösterdiğinde inanın bu km içerisinde tek bir çorbacı ya da tesis görmemem kan ağlamama sebep olsa da bir önceki günden kalma bir parça bisküvi imdadıma yetişmiş ve beni biraz daha oyalamakla kendimi kütahya da bulmuştum. Sanırım yorulduğum saatlerden bir tanesiydi ve Kütahya içinden bir dönüş var ve oraya geldiğim de reflekslerimdeki azalmadan dolayı sağ yanımdaki clio 2 yi görmemişliğimden acı bir korna ile kendime geldim içindeki aileden özür diliyerek o korna etkisi ile bir daha inanın gözlerimi kapamadım ya da salmadım kendimi. Burdaki dikkat edilecek şey yorgunluk hissettiğinizde sağa çekip durun arkadaşlar zorlamayın bunu allah dan kazasız belasız öğrenmiş oldum siz şansınızı hiç denemeyin J
Şehirler bitiyor ama bir türlü muğlaya yani karar verme noktama ulaşamamışken saat tam olarak hatırlamıyorum ama 8 ve sonrası telefonum çaldı. Sanırım şansım dönüyordu hemde en kritik noktada muğlaya km ler kaldığında. Arayan mesai arkadaşım levent di ve “çok şanslı adamsın o dolu oda rezervi iptal edilmiş diyordu” ve ben “biliyordum” der gibi bir cevap vererek otelin resepsiyon müdürü osmanın numarasını da alarak artık gideceğimi yeri biliyor kendimi MARMARİS deki OTEL CLUB VİVA ya doğru yol güzergahımı ayarlıyor sanki artık otomatik pilota bağlamış gibi ne yorgunluk ne de uyku aklıma gelmeden navigasyonumu ayarlamaya koyuldum.

Tabelalar Marmaris i göstermeye başladığından itibaren artık yaklaştığımı anlamıştım ve yemyeşil ağaçlarla bezenmiş yollardan tepelerden geçip en son inişimde denizi görmemle artık moralim tavan yapmıştı ki inanın marmarisi tepeden görüyordum ve manzara için en az o saatte 15 araç durmuş kah resim çekiyor kah da birşey ler atıştıran insanların arasında kendimi artık daha da rahat hissediyordum. Ama geçenin ve bir önceki günün yorgunluğu inanın elbiselerimden bile hissediliyordu. O güzel manzaranın resmini de elimden geldiğince çektim zaten J ve otel deki arkadaşı osmanı arayıp biraz yol tarifi aldıktan sonra hepinizin görmesini istediğim hatta ralli pilotlarının ibiza ayağındaki virajlar gibi geniş ve mükemmel bir parkurcasına bir yolda aşağı inmeye başladım. İnanın orda belki en yüksek araç bendim ama viraj kabiliyetimi Subaru impreza araçımda geliştirdiğim için yolu o kadar güzel ve rahat geçiyordum ki yanımda kalan araçların şöförleri bu araçla nasıl dönüyor bakışlarını hala dün gibi hatırlarım

Ve sonunda şehir merkezi ilk ışıklarına gelmiştim artık bir an evvel hotele varmak istiyor bir duş için adam öldürebileceğim hissiyle J oteldeki bir yetkili sayesinde yolu buldum ve otele geldim. Çok sıcak bir şekilde beni karşılayan Osman beye de teşekkür ederim. Nihayet odamdaydım ve duşumu almadan ilk işim sanki bundan sonra olacakları bilmeden ama biliyormuş gibi facebook da kendimi işaretledim. O an dan sonra artık tatilim hiçbir şekilde düşündüğüm gibi gitmeyeceği hemde bilmeden .... ! J

Duşumu almış ve biraz uyku yüzüme renk getirdiğinde şarjda olan telefonumu elime aldım ve sanırım bu konuda altın bulmuş gibi benim gibi sevinen ender insanlar vardır ve yüzümde kesinlikle o ifade olduğunu emindim. Çünkü yer bildirimi me bir yorum gelmişti o kişi de AYKUT KARABULUT abimizden başkası değildi. Marmaris de olduğumu öğrenmiş ve datçada olduğu için akşam yanıma geleceğini yazmıştı. Bu benim için harika bir haber di çünkü artık tatilde yanlız değil burda yaşayan biri tarafından tavsiyeler alacağımı bilme güveni hissediyordum ama işte gelin görünki bu his sadece aykut abi ile vakit geçirmeye başlayınca az kaldığını anladım. İlk gün ctesi olduğundan otele yeni gelen herkese turlar hakkında bilgi veren bir tur firması yetkilisinden Pazartesi için tüm gün sürecek bir tur paketi aldım ve aynı akşam için Barlar sokağından BACK STREET clubüne de indirimli bir bilet alarak ilk günümü boş geçmesin diye kendimi hazırladım tatile ve sanırım biraz hızlı bir giriş olduki akşam bu club da çok eğlendim saat sanırım sabahın 4 ünde ayrıldığım bu bardan otele biraz yürüyüp ayılırım havasında olmam büyük hata olduğunu yürüdüğüm 5 km yolla iyice tüm gece kazandığım motivasyonu yerine bana işkenceye dönüşmesine yol acan da marmaris esnafı gerçekten yol bilmemesi. Siz siz olun marmaris deyseniz ve bir yere gidecekseniz sakın esnafa sormayın bir taksi çevirin ya binin ya da tarif alın çünkü ben esnaftan tarif aldım saolsunlar sabah 05:30 da artık kendimi bir takside bitmiş birşekilde otele attım ve pazarın ilk ışıklarını yorgun geçirmeme sebep olan o hataya bir daha düşmek sureti ile bıraktım J Pazar günü olmuş ve Datça dan dönen Aykut abi otel de beni bulmaya gelmişti ben aykut abiyi sadece profil resminden tanıyordum ama ne yalan söyliyeyim 49 yaşında çakı gibi karizmatik bir adamın yanıma gelmesinden sonra aykut abinin resimlerine güvenmemeniz gerektiğini söylüyorsam eğer görmediyseniz bana inanın. Aykut abi ile kısa bir sohbetin sonrasında otelin önünde daha sonra kendisinden öğrendiğim marmarisin tek dizel iconu olan CAPTUR unu gördüm. Aynısı benzilisi Usta da olan bu araca yabancı değildim ama daha sonraki sohbetimizde aracın alımından önce Clio 4 nün olduğunu ve Captur çıkınca belli bir miktar farkla bu aracı aldığını alt izalasyonunu yaptırıp buraya bir parantez açmak lazım gerçekten ses yalıtımı olarak çok başarılı, camlara hafif film yaptırmak sureti ile çok şık bir araça kavuştuğunu gördüm. Araça ilk bindiğimde çok sevdiğim Kavun kokusu ile karşılaşmak güzeldi ve araç içi gerçekten çok temizdi. Nedeni Aykut abinin hem sigara içmeyişi hem sürekli camların kapalı olması hemde her Pazar aracın kendisinin sürekli gittiği ve beni de o akşam götüreceği yıkamacında kendimizi bulduk ve araçlar çiçek gibi oldu. Bana aracını yıkama ve yıkatma demesini o an anlamıştım J Bu adam birşey söylüyorsa vardır bir bildiği bir iki günde kafamda yerleşmişti. O akşam beni alıp marinaya giderek bir rakı balık resteruantında çok güzel kalamar eşliğinde balığımızı yedikten ve kendisi ve daha önceki hayatı ile konuşmaya başladıktan sonra ne kadar değerli bir abi ile tanıştığımı daha da idrak etmeme sebep oldu. Kendisinden biraz bahsetmem gerekirse çok uzun süre işinden dolayı biraz geç ama çok güzel bir evlilik yapmış ve bu evlilikten de çok güzel 7 yaşında bir kızı olmuş bir aile babası aynı zamanda. Daha önce bir Turizim acentesinin büyük kapsamlı bir bölge sorumluluğu yapmış ve daha sonra yaş itibari ile bilen kişiler bilir TOPRAK HOLDİNG i kuran kişisi olarak da benim ağzımı açık bırakmıştır J daha sonra marmarise yerleşerek (10yıl olmuş) Bu aslen Balıkesirli ama daha da geriye gidersek göçmen olan nezis insan marmarisli olmuş ve kısmet o ki hem burda çalıştığı firmayı ileri taşımız hemde zamanla ortağı olarak da değerini göstermiş. Aykut abi marmaris bölgesinde bulunan LEZİTA Tavukçuluğun ana bir bayisi ortağı ve işleri gerçekten yaz aylarında çok yoğun olması nedeni ile tatili inanın denize bir iki km uzakta olmasına rağmen sadece Pazar günleri kullanabilmekte ve sabah erken ofise geçip akşam sekizlere kadar çalışan bir çalışkan abimiz. Geldiği nokta da bundan olduğu su götürmez. Hal böyleyken ve akşamları düşünün kendini yatağa duşa ve ailesine vakit ayırması gereken bu değerli insan bir de 10 gün neredeyse hergecesini bana ayırarak ne kadar saygı değer düşünceli asil ve büyük bir misafir perver olduğunun da tam kanıtı. Ona bunu söylediğiniz de size ailesinden gelen bu özelliği anlatırken eğer marmaristeyseniz aklınızdan geçen o anlatırken aileni geçmişsin aslında abi demekten alamıyor kendini. Çok güzel bir akşamı sohbetler ve gülüşmeler içinde bitirdiğimizde beni hotelime kendiside evinin yolunu tutmasıyla keyifli dakikaların başladığının habercisi gibiydi. Pazartesi sabah erken kalkmak için can atıyordum çünkü tura ödediğim 40 tl nin bakalım bana neler göstereceğini iple çekiyordum.

Pazartesi sabahı olmuş ve beni limana götürecek tur aracı gelmişti küçük bir sırt çantası ile kendimi kocaman bir gemi demiyim ama ondan biraz ufak en az 300 kişilik yabancısı ve türkü harmanlanmış bir teknenin önünde buldum. O gün içinde şans muğlaya varmadan başlamıştı ya arkadaşlar hani hala devam etmekte ve bunu bilen benim yüzümde sürekli bir tebessümle tüm günlerimi ve tatilimi geçirmeme sebep olmakta o gün içinde inanılmaz yerler görmekte olmaktan çok mutluydum. Önce tekne marmarisin 90 km dışında çok güzel bir koya uğrayıp kısa bir yüzme molasından sonra kendimizi daha küçük tam 10 tekneye ayrılmış ve tur rehberlerinin de biraz beni kayırmasıyla adanalı olduğunu öğrendiğim bu arkadaş beni sadece yabancıların olduğu ( genelde rus ve alman güzelleri ) olan küçük tekneye bindirdi. J sonra bu tekneler bizi mavi yengecin mangalda pişirildiği ve iki tane artık türkleşmiş ve mangal başından ayrılmayan CARETTA ların yanına götürmesi ile daha da eğlenceli hali almıştı. Belki onların hızlı çıkış ve dalışlarından dolayı resmedemedim ama gerçekten mangal başından ayrılmıyorlardı. Sonra bizi çok güzel bir kumsala götürdükten sonra küçük teknemizle beraber yine kendimizi suyun üstünde bu seferde çamur banyosu yolunda bulduk J arkadaşlar gerçekten bu konu ilginçtir güldüğüm alay ettiğim bu banyo çok ama çok keyifli. Bu küçük teknenin kaptanı türk olması sayesinde bu RFC yönetici kardeşiniz ve abiniz o küçük teknenin dümenine geçerek sazlıklar arasında tabiri caizse fink atmaya turistlerin şaşkın bakışları ile büyük teknemize kadar kullanmama adını unuttuğum o kaptan sayesinde nail oldum J teknedeki yemek ve güzel resimler eşliğinde artık saat 17:00 olduğunda geri dönmeye başlamıştık ve ben yine teknenin en güzel yerini bulup biraz kestirmeye koyuldum. İnanın gözümü açtığımda bir güzel ingiliz yanımda yatıyordu hala aklıma geldiğinde şaşırırım taki o göbekli çirkin sevgilisinin uzaktan benim uyanma anımı ve şaşkınlığımı izleyene kadar J artık uyanmış kendimi o güzelin etkisinden kurtardıktan sonra teknenin en önünde kaptanın hemen izasından bir yer buldum ve orda sadece ben vardım bir de yüzüme vuran akşam güneşi önümüzde de yüzen yunuslar J harika bir gün bittiğinde saat 19:30 çivarında limana geri döndüm ve bir sürü anı ile otelimin yolunu tuttum gün boyu aykut abi yanımda değildi ama telim sürekli Whatsapp dan benimle dirsek temasını kesmedi dersem yalan olmaz J akşam otele dönmüştüm ki bana 21:00 gibi gelip seni alıcam diyen aykut abi 20:59 da otel lobisindeydi sonradan öğrendim ki aykut abi tam zamanında hareket etmeyi seven ve bekletilmeyi sevmeyen biriydi ben 5 dakika geç kalsamda bana bunu belli etmedi saolsun J yine Captur a kendimizi netsel denen güzel bir yerde araçı park ettikten sonra Kahve dünyasında kahvelerimizi yudumlarken ve sohbetimizin daha koyu olmasına sebep olan dakikalarda buldum. Kısaca şöyle söyliyim siz tatile gittiğinizde aykut abi gibi biri yanınızdaysa inanın sanki orda yaşıyor gibi hissediyorsunuz. Ordan kalktığımızda hadi barlar sokağına geçelim demesiyle kendimi , normalde ben biletle tabir o ki damsız sadece ilk gece girdiğim back street de buldum. İçeri girerken club güvenliği soru bile sormadı ve bizi birileri karşılamasıyla bize bir masa rezerv edildi. Öğrendim ki aykut abi buranın sahibini tanıyordu. Ben normalde içki olarak sadece bira bilirken ve az içerken aykut abi benim gibi az içen insanlarında içebileceği ve sonradan çok seveceğim bir kokteyl yaptırdı şimdi ayrıntıya gerek yok J çok hareketli bir gece daha bitmiş ve saat 02 belki daha geç ayrılmıştık düşünün sabah da işe gidecek bu insan ! ertesi gün biraz dinlendim ve otel havuzunda da elimde telefon sürekli aykut abi ile konuşur ve sanki bunu yıllardır yapıyor hoş sohbeti ile alışkanlık ettirmişti kendine J gün bitiyor aykut abi işten çıkıyor ve direk beni alıyordu ve ben artık diyordum “ abi evde dinlen biraz ailen sonunda bana cephe alacak” diye derken bir sonraki gün beni evine davet etmesi ve eşini güzeller güzeli 7 yaşındaki küçük ablayla tanışınca aslında bu enejiyi insan sevgisini nereden bulduğunu bana öğretmiş oldu.
O gün planım sabah otel kumsalı olan Nirvana Beach e gitmek yüzmek güneşlenmek gibi aktiviteler den sonra sanırım yanış hatırlamıyorsam 22:00 gibi ( dakiklik konusundaki hassasiyette aklıma tabi J ) saat 21:30 da nasıl olsa hotele yakın olduğundan odamdan ayrıldım ve her misafirlikte olduğunu gibi eli boş gidilmez mantığı ile oranın en meşhur tatlıcı dükkanını aradım durdum ve sanırım esnafa marmarise geldiğim ilk gün sorduğum gibi son soruşum oldu biraz daha gezdikten sonra migros içindeki mado gözüme çarptı ve saat 21:45 di J satış yapan arkadaş en doğru soruyu sorana kadar telaş içindeydim o sorudan sonra ben biraz düşünmek zorunda kaldım. Aynı cem yılmaz stand up ından çıkma bu arkadaş “ ne veriyim abime “ diyince bende kayış koptu ve gülmekten kırıldım o arada ağzımdan sadece bilmiyorum ne sevdiklerini ve hepsinden ver dedim J neyse kaldı benim sadece 10 dakikam ve dönerken yolu kısaltmak isterken yaklaşık 7 dakika daha uzatıp sakarlığım la sanırım 22:08 de aykut abilerde oldum ( belki saat konusunda şaşırmış 21:00 de olabilir ama aykut abi o kısmı düzeltir okuyunca)
Aykut abinin evi daha sonra kendisinden aldığım bilgilerle yalancı boğaz denen yerde çok güzel müstakil ve komşuları hali hazırda biraz zengin olan dublesk müstakil bir evdi. Evin önünde yol calışması olması nedeni ile biraz toz sorunu yaşasada kendisinin verdiği bilgi ışığında temmuz sıcağında bile akşamları kilma açtırmayan doğan bir klimalı bu ev gerçekten içindekiler kadar güzeldi. Kapıda beni karşılayan bu centilmen ruhlu abim içeri girdiğimde hem yengemle hemde güzel kızı ile tanıştırarak rahat etmem için elinden geleni yapıyor yengemiz yonca hanımda ikramlarıyla beni mahçup ediyorlardı. Yağmur hanımın küçük afacanlıklarına eş değer evde bir evhalkından bir taneside çok güzel bir tekir olan kedileriydi ve bir dakika yerinde durmayan enerjisi ile hem güldürüyor hemde daha çok küçük olduğunu bana gösteriyordu daha önce kedi beslemiş biri olarak. Akşam çok güzel sohbet ve muhabbetle geçerken bir ara hatta RFC ye bile girerek sohbete katılıyoruz benim haberim olmadan “murat karahan maramariste” diye konu bile açtığını orda öğreniyordum. İnanın ne net ne tv ne de başka birşeye ihityaç duymadan vakit geçirdim aykut abiyle ama bol bol resim çekiyor döndüğümde onu sizlere tanıtmak ve tanıştırmak için can atıyordum. Güzel sohbet ve sabah erken kalkması gerektiğini bildiğim için geceyi noktalıyor ama sabah için kendinin ofisine geleceğimi söyleyerek plan yaparak evinden ve güzel ailesinden ayrılıp hotelimin yolunu tutmuştum.

Sabah kahvaltıdan sonra F kangooma atlayıp opet benzin istasyonunda aykut abi ile buluşup ofisine doğru geçerken motorsiklette kullandığını öğrenmiş oldum. Çok şirin bu motorsikleti böyle küçük yerlerde ne kadar kolaylık sağladığını daha sonra bindiğimde anladım. Ofisine varmış klimanın altında hoşgeldin çayından sonra iş sohbeti ettikten sonra firmanın 3 tane daha reanult kullandığını öğrendim bunlardan biri ülkemizde az sayıda hatta yanlış hatırlamıyorsam 3-4 tane olan eksi 18 (-18 ) soğutuculu özel yapım fransa dan direk ithal kangooydu. Diğerleride sevkiyatta kullanılan master lar. Yani aykut abi sadece captur değil başka renaultlarla da işinde bu bağlılığını devam ettiriyordu. İşin detayına gelince aykut abi yıllarca ford dan başka araç kullanmamış clio 4 ile sitemizle tanışmış ve artık RFC mizinde yönetici kadrosuna girecek kadar da kendini sevdirmiş biri. Konu bir ara capturu ve onun cam filimlerine geldiğinde nerede yaptırdığını öğrenmek ve benim araç uygulaması ne kadar olur fikri ile onun ustasına gittik ve sanırım akşam 6 gibiydi ve film yaptırmaya karar verince 2 saat gibi bir sürede o filmleri sanırım aykut abinin referansı dışında o adama yaptıramazdım bunu biliyorum araç saat 21:00 gibi yanıma sürücü koltuğunda aykut abi ile birlikte daha sonra hotele gelecekti. Aracı hotelin önünde siyah cam filmli görünce F kangoo gözümde daha da bir güzel gözüktü ve iyiki yaptırmışım dedim. 2 gün sonra o ustaya gidip bir de rüzgarlık için beni ikna edince onuda taktırdım ve görüntü harika oldu benim fikrim. İş teşekkür ve ödeme yapmaya gelince önce bir bak bir kaç gün geçsin diyerek engel olan aykut abi nin planı sonradan anladım ki bana bir hediyesiymiş bu konuda da beni çok mahçup bırakan bu adama bir hediye de ben almalıydım ve bunu karşılık olsun diye değil içimden geldiği içindi. Pazar günü bir misafirim olması sebebi ile merkeze inip biraz alış veriş yaptım ve çok sevdiğim bir markanın içine girdim ordan istediklerimi aldıktan sonra çok beğendiğim ama medeni olmayan bir kıyafetin aykut abiye olan bedeni olduğunu öğrenince onuda alarak hotele döndüm ve netime baktığımda tesadüf o ya aykut abinin doğum günüymüş o gün inanın bilmiyordum ve RFC ve FACE de görüp öğrendim. O Cuma ya da ctesi tam hatırlamıyorum ama bu doğum günü vesilesi ile izmirden arkadaşları gelmişti ve beni de davet etmelerine karşın ben en azından bir gece onları ve arkadaşlarını rahat bırakıyım düşüncesi ile kendime ve aykut abiye izin vererek tek başıma bir gece geçirmek üzere barlar sokağına özgünün konseri olan arena denen club a gittim çok güzel bir gece geçirmiştim ve artık sabah olmuştu akşam marina da Kalabalık balık resteruantında akşam doğum günü partisi için beni hotelden aldılar ve en az kendisi kadar değerli dostlarıyla çok güzel bir akşam yemeğinden sonra biraz nazlanan yağmur hanımı dayısına bıraktıktan sonra barlar sokağına geçtik ve aykut abiye dediğim tekşey “ bu gece yılda birkere oluyor güzel eğlen” tavsiyeme uydu ya da uymadı kendi içinde geldi bilmiyorum ama çok eğlenceli bir gece geçirdiğini düşündüğüm geceyi sanırım sabah 4 de noktaladık aynı sabah 10:30 da buluşmak üzere. Çünkü ben Nirvana beach e gittiğimde çok güzel denizi var dediğimde seni ağzın açık kalacak bir yere götüreceğim dediğinde koşulsuz inanmıştım çünkü yaptıkları karşısında buna inanmamak elde değildi. Sabah birkaç saat uyuduktan sonra aykut abi ve dostları gelip beni aldılar ve adını sonradan öğreneceğim aydın doğan nın bile yazlığının olduğu KUMLUBÜK e doğru çok güzel dağlık tepelik virajlı ve manzarı yollardan bu güzel yere vardık. Gerçekten dediği kadar vardı ve bu yer de özel rezervasyon yaptığı üstü kapalı özel yastıklı kamelya da tüm günü yüzerek gülerek atıştırarak hatta jetsky e binerek geçirdik. Kullanma şansı edindiğim bu araç inanın o denizin üzerinde kızgın tavada eriyen yağ gibi kayıyor ve insanı harika hissettiriyor. Ben aykut abinin arkadaşı olan daha sonra çok sevdiğim kürşat abi ile bindim ve inanın biraz korku karışık heyecanla kuala gibi ona sarıldım ve çok eğlendim sürme sırası bana geldiğinde kürşat abi o kadar şanslı olmadı çünkü denizin ortasında onu düşürmemle gülme krizi aşmamız 5 dakikamızı almıştı. Günü bu şekilde çok güzel geçirdikten sonra akşam vedalaşarak arkadaşları izmir e ben hotelime aykut abi de evinin yolunu tutmuş ve yine onun planlarıyla harika bir gün geçirmiştim. Artık yavaş yavaş günlerim azalmış ve içimde bu güzel günlerin devam etmesini dileyerek son akşam dışarı çıktık ve güzel yine vakit geçirdiğimizde evine yakın ama meşhur kokareç atıştırmasından sonra ki sabah ofisine uğradım ve onunla vedalaştıktan sonra ki bu zor oldu L bir günlüğüne Bodrumdaki beni davet eden bir arkadaşıma uğradıktan sonraki sabah dönüş yoluna geçmiş ama inanın o anlarda bile sürekli telefonumdan bana sahip çıkan daha ben nerde olduğumu söylemeden nerede olduğumu tecrübesinden dolayı bilen nerede durmam nereden geçmemem konusunda beni uyaran istanbul a varana kadar beni bir an bile yanlız bırakmıyan aykut abiyi burda ne kadar yazsam da azdır bunu bilin.

Özel bir anım olan bir gün telefonumun şarjı bitmişti ve yaklaşık 1.5 saat telim kapalıydı inanın otele döndüğümde telimi açtığımda sürekli aramış ve mesaj atmıştı kendisini aradığımda rahatlamış ve gönlümü kazanan bu değerli insan bir kez daha feht etmişti cevabı “ murat sen bana emanetsin ve telin kapalı olunca çok merak ettim” inanın bu ancak ya kan bağıyla mümkün ya da insanlığı böyle üst seviyelerde ki büyük beden de bir o kadar büyük olan yüreklerde mümkündür o yüzdendir ki bu yazı bu kadar uzun ve aslında paylaşmadığım eksik kesinlikle şeyler vardır ki bu konuda ondan özür dilerim.

Eğer ki yaz planı yapıyorsanız ve bir sene de olsa marmaris e gidecekseniz bu değerli adamı kendi yerinde kendi havasında soluyun ne demek istediğimi daha iyi anlayacak ve bu yazının aslında çok kısa olduğunu anlayacaksınız. Bana artık marmaris in neyi meşhur dendiğinde ya da en çok neyi beğendin diye sorduklarından cevabım “AYKUT KARABULUT ve MİSAFİR PERVERLİĞİ” diyeceğimi biliyorum. Böyle müstesna abilerimizin kardeşlerimizin olduğu siteye RFC ye ve bu siteyi kuran Kadim dostum ve abim olan Mustafa USTA ya da teşekkür etmeden geçemem.

Bir diğer notta burdan Antalya daki güzel ve diğer özel abimiz KEREM abiye olacak çünkü tatilimi kısa tutup onun yanına da geçecektim ama yazdıklarımdan sonra sanırım o da marmarise bir gitmesi gerektiğini anlayacak. Kerem abi sana ve benim gelip rahat etmemi sağlamaya çalışmandan dolayı da çok teşekkür ederim her ne kadar antalya ya gelemesemde yaptıklarını unutmayacağım zor zamanların içinde.

Not : Kaldığım otelde Aykut abinin arkadaşının çıktı fiyatta yine hatrı sayılır indirim aldım :)

Murat KARAHAN - F KANGOO TATİL MACERALARI J

Ve resimler :)

1234163_163216417209039_312800486_n.jpg

552715_163216430542371_378466557_n.jpg

1000968_163216473875700_908706532_n.jpg

1237067_163216523875695_425735779_n.jpg

1209038_163216573875690_216913870_n.jpg

529167_163216607209020_87203590_n.jpg

1280481_163216657209015_784273114_n.jpg

994827_163216673875680_1830954939_n.jpg

998317_161871074010240_637005023_n.jpg

1176272_161871040676910_466368755_n.jpg

1236240_161871054010242_1839633857_n.jpg

1233418_161871204010227_1018628082_n.jpg

1236309_161871197343561_2043928149_n.jpg

524523_161871200676894_612083030_n.jpg

1255170_161871250676889_1101162656_n.jpg

1235306_161871460676868_147225781_n.jpg

1239889_161871490676865_184708584_n.jpg

1231152_161871497343531_1610437758_n.jpg

1238124_161871297343551_2011502372_n.jpg

1175315_161871307343550_741743397_n.jpg

1238993_161871314010216_142722851_n.jpg

557541_161871337343547_510742847_n.jpg

526554_161871444010203_2016321542_n.jpg

720_161871404010207_1267452144_n.jpg

1175441_161871344010213_1249038427_n.jpg

1174525_161871360676878_167024297_n.jpg

1234144_161871540676860_1186995390_n.jpg

565048_161871554010192_1308797816_n.jpg

1187296_161871557343525_540177471_n.jpg

1235930_161871584010189_1414003834_n.jpg

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
devam görüntüleri :)

999750_161871620676852_1418089473_n.jpg

969646_161871644010183_467909625_n.jpg

999459_161871680676846_1818054605_n.jpg

1239015_161871790676835_1829356411_n.jpg

1238296_161871750676839_537319030_n.jpg

1185267_161871797343501_805102144_n.jpg

1238084_161871814010166_1191416884_n.jpg

1238084_161871814010166_1191416884_n.jpg

1239993_161871897343491_165776070_n.jpg

1240198_161871917343489_95711163_n.jpg

1234596_161871950676819_1622383716_n.jpg

1174525_161871934010154_1968840306_n.jpg

1208535_161871997343481_355840933_n.jpg

1238763_161871970676817_546787970_n.jpg

1233391_161871847343496_446322646_n.jpg

1208670_161871877343493_1571788331_n.jpg

544903_161871894010158_2000247277_n.jpg

1176325_161871837343497_2042371491_n.jpg

540121_161872140676800_1850000168_n.jpg

1239496_161872134010134_1221534469_n.jpg

1236045_161872107343470_224787440_n.jpg

1239034_161872037343477_1257526179_n.jpg

1174939_161872047343476_1338637756_n.jpg

1240623_161872064010141_195744567_n.jpg

1175352_161872097343471_206744694_n.jpg

1234983_161872087343472_1186219652_n.jpg

1236375_161872077343473_865186880_n.jpg

1231502_161872004010147_623694467_n.jpg

1239875_161872024010145_1973585597_n.jpg

1185226_161872197343461_1419139956_n.jpg

1236796_161872254010122_28128893_n.jpg

1234534_161872260676788_2107305334_n.jpg

1239360_161872330676781_306058559_n.jpg

999456_161872364010111_1886678808_n.jpg

1234718_161872374010110_1174596022_n.jpg

1186050_161872387343442_275426422_n.jpg

1176188_161872404010107_660414878_n.jpg

1238172_161872417343439_1399740410_n.jpg

1237970_161872447343436_639202968_n.jpg

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1185992_161872437343437_246250246_n.jpg

1175312_161872460676768_858012630_n.jpg

1239751_161872477343433_1024646499_n.jpg

1185809_161872487343432_115195468_n.jpg

1280461_161872504010097_370967781_n.jpg

1235072_161872517343429_3698289_n.jpg

1175759_161872320676782_854636701_n.jpg

1236043_161872307343450_1317054719_n.jpg

1238751_161872294010118_885714742_n.jpg

1239758_161872544010093_623570647_n.jpg

1235023_161872557343425_759438505_n.jpg

1184949_161872580676756_142335307_n.jpg

1234454_161872587343422_1732337055_n.jpg

1237698_161872624010085_1396267735_n.jpg

1185220_161872614010086_909619473_n.jpg

1238048_161872654010082_1356789466_n.jpg

1185178_161872687343412_863098733_n.jpg

1175499_161872710676743_1565711606_n.jpg

1236969_161872750676739_1280697772_n.jpg

1208535_161872757343405_583516801_n.jpg

1235939_161872797343401_585925359_n.jpg

1002226_161873727343308_1298185292_n.jpg

1014229_161873780676636_614199555_n.jpg

1239033_161873794009968_1528410122_n.jpg

1209029_161872780676736_1871885053_n.jpg

1208675_161872824010065_23713413_n.jpg

1000342_161872804010067_222181011_n.jpg

998955_161872880676726_648777662_n.jpg

1002525_161872884010059_1408337114_n.jpg

1176175_161872920676722_1242643988_n.jpg

1234983_161872927343388_822862206_n.jpg

1185461_161872990676715_1343912183_n.jpg

1174968_161873627343318_1948593983_n.jpg

1187191_161873690676645_107435951_n.jpg

542261_161873817343299_1531694886_n.jpg

1150945_161873144010033_968771424_n.jpg

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1208646_161873157343365_1513246321_n.jpg

1187116_161873174010030_789905185_n.jpg

1175623_161873034010044_2079601393_n.jpg

999086_161873074010040_1560919088_n.jpg

1239875_161873294010018_560891615_n.jpg

1255483_161873304010017_134349914_n.jpg

1185116_161873510676663_1313062253_n.jpg

1151053_161873520676662_347993902_n.jpg

1236332_161873394010008_1284884125_n.jpg

1186998_161873404010007_1014243125_n.jpg

999219_161873417343339_1749504458_n.jpg

1237898_161873427343338_944068612_n.jpg

1234625_161873447343336_1831993791_n.jpg

1234697_161873264010021_1492821786_n.jpg

1234955_161873280676686_678101415_n.jpg

1240328_161873644009983_601936730_n.jpg

1176197_161873670676647_1377268503_n.jpg

1230081_161873740676640_1385523340_n.jpg

1098001_161873767343304_1470470854_n.jpg

1174963_161873844009963_631439257_n.jpg

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usanmadan Skılmadan Sonuna Kadar Okudum Abi Hikaye Tadında Çok Güzel Anlatmışsın Ki Birde Bunlar Anlattılarının Yarısıdır Onada Eminim.Aykut Abiye Ne Desek Az Diye Düşünüyorum Misafirperliği Ve Abiliğinden Dolayı Kısmet Olursa Seneye Bende Tatilimi Marmariste Düşünüyordum...Hemde O Güzel Abimizi Yakından Tanımak İstiyorum...

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usanmadan Skılmadan Sonuna Kadar Okudum Abi Hikaye Tadında Çok Güzel Anlatmışsın Ki Birde Bunlar Anlattılarının Yarısıdır Onada Eminim.Aytuğ Abiye Ne Desek Az Diye Düşünüyorum Misafirperliği Ve Abiliğinden Dolayı Kısmet Olursa Seneye Bende Tatilimi Marmariste Düşünüyordum...Hemde O Güzel Abimizi Yakından Tanımak İstiyorum...

Kesinlikle aykut abini tanımanı ve seneye zaten tekrar gitmek istememden dolayı belki seninle belki senden önce yada sonra bendeorda olacağım diye düşünüyorum nasip olursa. Ve inan kısa tuttum el verdiğimce :)

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usanmadan Skılmadan Sonuna Kadar Okudum Abi Hikaye Tadında Çok Güzel Anlatmışsın Ki Birde Bunlar Anlattılarının Yarısıdır Onada Eminim.Aytuğ Abiye Ne Desek Az Diye Düşünüyorum Misafirperliği Ve Abiliğinden Dolayı Kısmet Olursa Seneye Bende Tatilimi Marmariste Düşünüyordum...Hemde O Güzel Abimizi Yakından Tanımak İstiyorum...

Kesinlikle aykut abini tanımanı ve seneye zaten tekrar gitmek istememden dolayı belki seninle belki senden önce yada sonra bendeorda olacağım diye düşünüyorum nasip olursa. Ve inan kısa tuttum el verdiğimce :)

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Hikayeyi başından sonuna kadar biliyordum,Aykut abi tanınması gereken ender Beyefendilerden birisi...:eyv

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sabah Sabah 2 saat okuttun ya bana Murat, Allah seni iyi etsin emi :)
Valla resimler ile birlikte tatili bende yaşamış gibi oldum, çok güzel keyifli geçirmişsin, o iş yoğunluğundan sonra böyle bir macera ilaç gibi gelmiş olmalı.
Kalemine, ayağına sağlık. Aykut abimiz ile burada tanışma fırsatım olduğu için kendimi şanslı hiseediyorum, herkesin de tanıması gereken Pırlanta gibi bir abimiz.
Misafirperverliği için teşekkürler, biliyoruz ki Marmariste de bir kapımız var :eyv

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sabah Sabah 2 saat okuttun ya bana Murat, Allah seni iyi etsin emi :)
Valla resimler ile birlikte tatili bende yaşamış gibi oldum, çok güzel keyifli geçirmişsin, o iş yoğunluğundan sonra böyle bir macera ilaç gibi gelmiş olmalı.
Kalemine, ayağına sağlık. Aykut abimiz ile burada tanışma fırsatım olduğu için kendimi şanslı hiseediyorum, herkesin de tanıması gereken Pırlanta gibi bir abimiz.
Misafirperverliği için teşekkürler, biliyoruz ki Marmariste de bir kapımız var :eyv

Inan yusuf gece tam beş saat uğraştım ve az bile yazdım evet gerçekten marmaris bölgesinde çok değerli pırlanta gibi bir abimiz var