Mavi hararet..

EcemB.

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar İzmir' gibi sıcak bir iklimde yasamama ragmen mavi hararet göstergesi motor soğuk diye 15 hatta 20 dkka beklememe sebeb oluyor sizlerdede oluyorum normalmi veya ben artık beklemeyip gidiyorum bana ilerde sorun yaratırmı ?

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araci her calistirmamda bende de gösteriyor hic beklemiyorum ben suruyorum :) 10 dakika sonra motor isininca kayboluyor. 3 senedir boyle kullaniyorum bir sorunla karsilasmadim :)

EcemB.

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hımm teşekkür ederim peki Eko mod acıkmı kullanıyorsunuz kapalımı daha cok yazıyormu öyle kullanınca?

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eco modu kapali tutuyorum turbonun sesini dinlemek için :)

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Arkadaşlar İzmir' gibi sıcak bir iklimde yasamama ragmen mavi hararet göstergesi motor soğuk diye 15 hatta 20 dkka beklememe sebeb oluyor sizlerdede oluyorum normalmi veya ben artık beklemeyip gidiyorum bana ilerde sorun yaratırmı ?

Normal bir durum. Motor ısınına kadar arabanın kaloriferini çalışmazsanız motoru daha az yormuş olursunuz.
:eyv

hkderinoz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Günün ilk kullanımında mavi hararet lambasının yanmasında bir sorun yok da 15-20 dk biraz fazla değil mi?

hkderinoz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hımm teşekkür ederim peki Eko mod acıkmı kullanıyorsunuz kapalımı daha cok yazıyormu öyle kullanınca?

EKO modu yakıt tüketiminizi en uygun duruma getiren bir fonksiyondur. Tüm tüketici ekipmanları kapsar (motor gücü, ısıtma ve/veya klima...). Bu yüzden aracınızdan performans beklemediğiniz güzergahlarda kullanabilirsiniz.
Örneğin izmir yazın güneşte 50 C'; kahramanlardan veya basmaneden geçmek zorundasın, Eco modu açık, şey dersin: ya bu klima soğutmuyor mu? Örneğin Çevre yolundasın, eco modu açık; buca, havaalanı istikametinde rampalardasın, beklediğin çekişi alamazsın, gaza daha fazla yüklenirsin. Bu yüzden eco modu açık ya da kapalı tercihlerini güzergahlara (şehir içi,şehir dışı, yol durumu, eğim v.s) ve diğer parametrelere göre yapmakta yarar var bence. Kolay gelsin...

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kullanma kılavuzunda da belirttiği üzere motor ısınmasını beklemeden aracı hareket ettrin sakin kullanımla ilerleyerek moturun ısınması sağlayın gibi bir ibare geçiyordu zaten kılavuzda. bu yüzden bende hiç beklemiyorum 1-2 viteste gidiyorum biraz.

EcemB.

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle otomatik 1 2 gitme imkanım yok.

2. Olarakta Eko yi sormamın sebebi mavi Işık yanarken Eko kullanılması anlamındaydı genel anlamda Dediğiniz gibi yesildere yolunda ekolü herzaman kapatırım takii şehir içine girene kadar. Ama yokustada Eko kapalıyken daha az yakıyor onu farkettim :)

EcemB.

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Günün ilk kullanımında mavi hararet lambasının yanmasında bir sorun yok da 15-20 dk biraz fazla değil mi?

15 dk en az bekliyorum dizellde normal filn dediler ama. Henüz havalar tam kısa girmedi bu havada bu kadar sürüyorsa kışın düşünemiyorum..

ama beklemek zorunda olmadığımı Öğrenmek güzel.. Yavaş gitme konusunda sanırım biraz sabır edebilirim :):D