Medianav Evolution 9.1.3 güncellemesi

mignak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
senin araca olmaz.senin cihazın medianav,bu yazılım media nav evo cihazlar için

Cevabınız için teşekkür ederim. Ben emin olmak için tekrar sormak istiyorum. Yani benim cihazım R-LINK olmadığı için mi bu sürümü yükleyemiyorum. Birde Media Nav ile Media Nav Evo cihaz arasındaki fark nedir. Ayrıca bluetooth bağlantısında telefonumda "Media Nav Evolution"ı diye isimle bağlanıyor. Güncellemeyi 7.0.5 MD ye kadar sorunsuz yaptım. Bundan sonrada hem 8.0.5 i hem de 9.1.... sürümlerini internetten indirdim. Hep media dosyası bulunamadı diye mesaj çıktı. Son olarak beni bu konuda aydınlatırsan çok sevinirim. Teşekkürler

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevabınız için teşekkür ederim. Ben emin olmak için tekrar sormak istiyorum. Yani benim cihazım R-LINK olmadığı için mi bu sürümü yükleyemiyorum. Birde Media Nav ile Media Nav Evo cihaz arasındaki fark nedir. Ayrıca bluetooth bağlantısında telefonumda "Media Nav Evolution"ı diye isimle bağlanıyor. Güncellemeyi 7.0.5 MD ye kadar sorunsuz yaptım. Bundan sonrada hem 8.0.5 i hem de 9.1.... sürümlerini internetten indirdim. Hep media dosyası bulunamadı diye mesaj çıktı. Son olarak beni bu konuda aydınlatırsan çok sevinirim. Teşekkürler
bahsettiğimiz 2 cihazda rlink değil.senin cihazın 1.nesil yani media nav.2.nesil media nav evo cihazlar 2016 yılının 6.ayından itibaren araçlara takılmaya başlandı.2 cihaz arasında donanım farklılıkları var.senin cihaza 7.05 üzerini kesinlikle yükleyemezsin.ama inatla yüklemeyi denersen cihazın brick olur,yani arızalanır kullanamazsın.7.0.5 md yazılımında skin olarak media nav evo skini kulandılar ve cihaz ismide evo olarak gözüküyor.sadece göz aldatmacası başka bi esprisi yok.windows xp ye windows 7 teması yüklemekle aynı şey.yazılım yine xp ama görünüm olarak menüler vs windows 7 ye benzetilmiş.

Tibia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bahsettiÄŸimiz 2 cihazda rlink deÄŸil.senin cihazın 1.nesil yani media nav.2.nesil media nav evo cihazlar 2016 yılının 6.ayından itibaren araçlara takılmaya baÅŸlandı.2 cihaz arasında donanım farklılıkları var.senin cihaza 7.05 üzerini kesinlikle yükleyemezsin.ama inatla yüklemeyi denersen cihazın brick olur,yani arızalanır kullanamazsın.7.0.5 md yazılımında skin olarak media nav evo skini kulandılar ve cihaz ismide evo olarak gözüküyor.sadece göz aldatmacası baÅŸka bi esprisi yok.windows xp ye windows 7 teması yüklemekle aynı ÅŸey.yazılım yine xp ama görünüm olarak menüler vs windows 7 ye benzetilmiÅŸ.

Hocam ben de aracımı yeni aldım da bu media nav kullanımı gizli özellikler falan kafamı karıştırdı. Benim ekranım şu şekilde

r11XNP.jpg

7DDWWP.jpg

Aracım 2015 model. Cihazımın tipi ne acaba normal mi evo mu?

Güncelleme yaparken en yeni sürüme kadar olan sürümleri tek tek yüklemek mi gerekiyor yoksa direk son sürümü yüklesem yeter mi?

Bir de son bir sorum var eski aracımdan kalan orjinal vagcom kablom var elimde. Bu kablo ile clio aracımı okuyabilir miyim? Gizli özellikleri açabilir miyim?

Şimdiden teşekkürler

Emrah82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracta 2015 ayni 5.2.8 di, bunu forumda olan guncelleme kismini uygularsan renault sitesinden direk 9.1.3 yapabilirsin ben o sekilde yaptim ama video izlemek istiyorum bu konuda malesef destek bulamadim

Tibia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracta 2015 ayni 5.2.8 di, bunu forumda olan guncelleme kismini uygularsan renault sitesinden direk 9.1.3 yapabilirsin ben o sekilde yaptim ama video izlemek istiyorum bu konuda malesef destek bulamadim

Cevap için teşekkürler. Yabancı forumlarda da araştırdım da video izleme olayı en son 9.1.1 için var 9.1.3 için bulamadım. Belki henüz çıkmamıştır ya da dediğim gibi ben bulamadım.

Emrah82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevap için teşekkürler. Yabancı forumlarda da araştırdım da video izleme olayı en son 9.1.1 için var 9.1.3 için bulamadım. Belki henüz çıkmamıştır ya da dediğim gibi ben bulamadım.

Ozaman 9.1.1e geri nasil donebiliriz onu bulmamiz lazim :)

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam ben de aracımı yeni aldım da bu media nav kullanımı gizli özellikler falan kafamı karıştırdı. Benim ekranım şu şekilde

r11XNP.jpg

7DDWWP.jpg

Aracım 2015 model. Cihazımın tipi ne acaba normal mi evo mu?

Güncelleme yaparken en yeni sürüme kadar olan sürümleri tek tek yüklemek mi gerekiyor yoksa direk son sürümü yüklesem yeter mi?

Bir de son bir sorum var eski aracımdan kalan orjinal vagcom kablom var elimde. Bu kablo ile clio aracımı okuyabilir miyim? Gizli özellikleri açabilir miyim?

Şimdiden teşekkürler

direkt son sürüme güncelleyeceksin.vagcom kablon ile açamazsın gizli özellikleri.diğer araçlardaki gibi değil cliolarda biraz karışık.muhtemele araca zarar verirsin.göstergende error prog hatası alırsın.ama açtırmak istersen yardımcı olurum

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mediaskin yüklemek video izlemek istiyorsanız 9.1.3 yüklemeyin.özelden yazarsanız yardımcı olurum

muzzy42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bende 2013 clio ıconla aranıza yeni katıldım. acaba cihazın evo mu değilmi olduğunu nasıl anlarız

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
orjinal cihazın ise evo değil.media nav