Megan II Seyir Halinde Stop etme sorunu

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar;
Bugün öğleden sonra mimgas fabrikanın teknik servisini arayıp durumu ilettim. Verdikleri cevap aynen şöyle: LPG sisteminde en son arıza yapacak parça ecu (beyin) öncelikle digger parçalar control edilmeli (regulator, bağlantı hortumları,lpg enjektörleri vs.vs.) öncelikle başka bir LPG ustasına göstermenizde fayda var. Beyin kısa devreden yanmışsa 1100 devirden sonra tüpe geçmesini nasıl programlamış usta diyor teknik ekip. Dedikleri gibi bi durum çıkarsa şayet sanırım bizim lpg ci başka bir lpg firmasıyla çalışmak zorunda kalacak gibi.

rolanti valfini kontrol ettirmelisin

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
pardon dur...sadece lpgde yapıyormuş

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıralı sistem araçta vitesi boşa atınca stop etme sorunu varsa bu sorun genelde bir kaç farklı sebepden meydana gelir. Bu sebeplerden kısaca bahsedip sıralayacak olursak.

1- Özellikle kış aylarında ve soğuk mevsimlerde sabah aracın gaza geçiş ısısı düşük ayarlanmışsa, gaza erken geçip LPG enjektörlerine düzensiz basınçta sıvı olarak gaz göndereceğinden enjektör sürelerinin sapması ve kısa sürede LPG enjektör arızası meydana gelir. Bu sorunla karşılaşmamak için özellikle kış aylarında aracın gaza geçiş ısısını en az 40 dereceye ayarlatmamız gerekir.

5- Motordaki boğaz kelebeği pisse ve adaptasyon ayarı bozuk ise hem gazda hemde benzinde rolantide düzensiz çalışma meydana gelir.

6- Zamanla LPG ayarnın bozulacağnı bilmemiz gerekir bozuk LPG ayarı Gazda vitesi boşa atınca stop etme sorunu gibi bir çok LPG sorunlarına yol aç

RoBoCoP

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beyinin içinde öyle bir ayar var. Mesela rolanti de bırakırsan arabayı yarım saat çalışsın yine gaza geçmez. Yolda giderken mecburen 1.100 deviri geçeceğin için gaza geçecek fakat boşa attığın zaman yine stop edecek. Öyle yapmasının mantığını anlayamadım.
Araç otomatik vites Levent Bey...

RoBoCoP

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar;
lpgyedekparca.com diye bi sitede mimgas full LPG kitini 650 tl. ye satıyor adamlar. 480 tl. sadece beyine vereceğime 170 daha verip tüm parçaları değiştirmek mantıklı değil mi sizcede ?
(tabii ki öncesinde elimdeki sistemi kurtarma yoluna gideceğim. bu dediğim son çare :))

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar;
lpgyedekparca.com diye bi sitede mimgas full LPG kitini 650 tl. ye satıyor adamlar. 480 tl. sadece beyine vereceğime 170 daha verip tüm parçaları değiştirmek mantıklı değil mi sizcede ?
(tabii ki öncesinde elimdeki sistemi kurtarma yoluna gideceğim. bu dediğim son çare :))

sorunu dedikya hocam...

lpg ayarların bozuk

RoBoCoP

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorunu dedikya hocam...

lpg ayarların bozuk
Bilal Bey;
sizing yazınız vitesi boşa atınca.. diye başlıyor vitesi boşa atınca diye bitiyor. yanlış okumadıysam. Benim araç otomatik vites. 160.000 bakımı yeni yapıldı daha kelebek kutusu dahil temizlendi ondan olacağınıda sanmıyorum. servisten çıkar çıkmaz lpg ayarlarını yaptırmıştım. 1 hafta boyunca sorunsuz bindim. 1 haftada bozulurmu acaba bu ayarlar_?

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
boğaz kelebeği temizlendi ise 100 de 100 lpg ayarlarındandır...
ayarları bi haftada bozulmaz ama...mesela benim lpg ayarlarında turboyu seçmişlerdi vs..vs

boşa atınca diye başlık atmışlarda...boş vites, dolu vites önemli değil..

boğaz kelebeği temizlenincede stoplar başlayabilir...rolanti valfinin ayarı bozulduğundan...

şöyle söyleyim..lpg ile ilgili donanımsal bi sorun yok emin ol...

lpg ayarları da düzgünse...rolanti valfi ayarıdır...

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Araç otomatik vites Levent Bey...

Otomatik olduğunu görmedim kusura bakma. Bu seferde Park konumuna gelince stop eder. Lpg Map sensörünün hortumlarını bir kontrol edin, çatlama falan varsa stop ettirir. Hortumlar sağlamsa başka bir map sensörü ile test edin.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Otomatik olduğunu görmedim kusura bakma. Bu seferde Park konumuna gelince stop eder. Lpg Map sensörünün hortumlarını bir kontrol edin, çatlama falan varsa stop ettirir. Hortumlar sağlamsa başka bir map sensörü ile test edin.

usta doğru diyor...hortumlarda da çatlak , gaz kokusu var mı diye bakmalısın..onlarda stop ettirebilir da hortmların 10 sene ömrü var çatlayacağını sanmam hemen...
usta map hortumu dediğin, lpgnin map hortumu demi..