Megane 1 - Marş Basıyor Ama Çalışmıyor

zazum55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Memlekete giderken seyir halinde stop etti daha da çalışmadı baktım sis de yanmıyor sıkıntı akünun yanın da sigorta kutusu gibi birşey var asıl elektriği dağıtan oradan motor içindeki sigorta kutusuna sağlıklı elektrik gitmiyormuş orada ki kablo yu ve 2 tane 60 amper sigortayı yeniledik 1 haftadır sorunsuz biniyorum

suha

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
2001 Megane HB 1.6 16V aracım henüz 75000km de ve bakımları zamanında yapılıyor.
Son birkaç seferdir aracım 4-5 kez mars yaptığımda çalışıyor bazen de direk tek mars ta çalışıyor. Özellikle araç sıcakken bu arıza daha çok tekrarlanıyor. Akü iyi durumda ve mars motorunu döndürüyor ayrıca Araç benzinli ve bujiler-bobinler yeni sayılır. Çalıştığında stop etme gibi bir durumu yok ve giderken gaz yemesi fln her şey çok normal durumda.
Sorunun kaynağı nedir bilgisi olan varmı?

weyselaysel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
2001 Megane HB 1.6 16V aracım henüz 75000km de ve bakımları zamanında yapılıyor.
Son birkaç seferdir aracım 4-5 kez mars yaptığımda çalışıyor bazen de direk tek mars ta çalışıyor. Özellikle araç sıcakken bu arıza daha çok tekrarlanıyor. Akü iyi durumda ve mars motorunu döndürüyor ayrıca Araç benzinli ve bujiler-bobinler yeni sayılır. Çalıştığında stop etme gibi bir durumu yok ve giderken gaz yemesi fln her şey çok normal durumda.
Sorunun kaynağı nedir bilgisi olan varmı?

Dİğer açtığınız konuya yazdım.

MAnyetik kaptör .

Soketini iptal edip lehim yapın kökten çözün sorunu