Megane 1 sorun boğulma gibi birşey.. :)

muhsin.ozcelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yetkili serviste de bilgisayara bağlattım arıza göremediler.

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
yetkili serviste de bilgisayara bağlattım arıza göremediler.
Bendede aşağı yukarı aynı sorun.Hava sıcak yada soğuk araç ilk çalışırken benzinde çalışınca gaza basınca patırtılı bir devirlenme oluyor,ve motor ayarlanan derecey gelip gaza geçince bu sorun düzeliyor.Ben iki kere bağlattım aracı cihaza,ikisindede hiçbir sorun göstermedi.İkincide bağlanınca araç motoru komple teste sokuldu,bütün sensör değerlerine ve bilgilerine bakıldı hiçbir anormallik çıkmadı.Aracın filtresi,yağı,bujileri hepsi orjinal sıfır takılı.Ne rölantide sorun var nede başka bir yerde depodada yarım dolu vaziyette herzaman,ikinci tamirciye gösterdiğim yer arıza geçmişine baktı orasıda temiz :eek: ve en sonunda konulan teşhis aracın enjektörlerinin temizlenmesi oldu.

muhsin.ozcelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki enjektörler temizlendikten sonra düzeldimi sorun

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
EGR valfi yapabilir, bazen buna fren müşürüde sebep olabiliyor.

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki enjektörler temizlendikten sonra düzeldimi sorun
Şuanda enjektör temizliği yapılmadı,bu ay içerisinde yaptıracak gibiyim.Enjektör denildi ama garanti ordan değil dedi ordaki tamirci.Sırasıyla benzin pompası,benzin filtresi gibi şeylerinde sorunlu olabileceğini söyledi,anlıyacağınız arıza tam net belli değil

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç gaza alışmıştır ondan olmasın.

Meqqy_19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şuanda enjektör temizliği yapılmadı,bu ay içerisinde yaptıracak gibiyim.Enjektör denildi ama garanti ordan değil dedi ordaki tamirci.Sırasıyla benzin pompası,benzin filtresi gibi şeylerinde sorunlu olabileceğini söyledi,anlıyacağınız arıza tam net belli değil

Benim de aklıma enjektörler geldi..
Araba bi ara stop çekmeye başlamıştı enjektörlerle ilgili bi sorun vardı dizilişi filan yanlış dediler..
O kendiliğinden düzelmişti. Şimdi bu sorun çıktı.. :)
Hala devam ediyor daha da kötü oluyor sanki..
Meyilli garajda çalıştırıyorum normal gaza basmazsan normal rölantide duruyor.. Gaza bastığım zaman stop edecek kadar sallanıyor araba ama stop etmiyor..
Garajdan çıkmak isteyince de gaza dibine kadar basıyorum bi 5 10 sn arası bekledikten sonra araç hareketlenmeye başlıyor..

Meqqy_19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç gaza alışmıştır ondan olmasın.

Araç gaza alıştı diye bir şey olamaz herhalde.. Zaten ilk çalıştığında hep benzinle çalışıyor.. :)

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
2.0 8v motor :) benm aracda hava sogukken ılk calısrtrmada gaz yemıyor gaza basınca stop edecek gıbı oluyor .. ama calıstırınca gaz verme 2 dk calıssın kendıne gelıyor zaten motor 2 dk bosta calısmadan hemen yuklenmek zarar verır yaglama tam olmaz..