Megane 1 sorun boğulma gibi birşey.. :)

arandur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla üstat mevsimden midir bilmem ama benim araba gece şu sıralar gece direksiyona oturduğum halde (13 derece sıcaklıkta) bir kaç saniye içerisinde hemen tüpe geçiyor. Zaten benzin çeyrek deponun altına uzun bir süre inmeyince kuşkulanıp 130 lira benzin aldım, şimdi tam doluya yakın oldu. Gerçi bu kadar dolu önerilmiyor ama sorun olmaz herhalde.

Asıl sorunum kalkışta hemen tüpe geçen arabam sonra hızla devir kaybediyor ve istop ediyor. Ama ben arabayı çalıştırdıktan sonra 10-15 sn kadar ısıtırsam sorunsuz gidebiliyorum. Yazın ilk marşta hemen tüpe geçer ve sorunsuz kalkar giderdim. Sizce normal mi bunlar? Yakın zamanda gaz filtresi değişti ve Atiker versiyonu yükseltildi.

Meqqy_19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla üstat mevsimden midir bilmem ama benim araba gece şu sıralar gece direksiyona oturduğum halde (13 derece sıcaklıkta) bir kaç saniye içerisinde hemen tüpe geçiyor. Zaten benzin çeyrek deponun altına uzun bir süre inmeyince kuşkulanıp 130 lira benzin aldım, şimdi tam doluya yakın oldu. Gerçi bu kadar dolu önerilmiyor ama sorun olmaz herhalde.

Asıl sorunum kalkışta hemen tüpe geçen arabam sonra hızla devir kaybediyor ve istop ediyor. Ama ben arabayı çalıştırdıktan sonra 10-15 sn kadar ısıtırsam sorunsuz gidebiliyorum. Yazın ilk marşta hemen tüpe geçer ve sorunsuz kalkar giderdim. Sizce normal mi bunlar? Yakın zamanda gaz filtresi değişti ve Atiker versiyonu yükseltildi.

10 15 sn ısıtırsanız sorunsuz kullanıyorsanız bence normaldir..
Birkaç saniye içinde nasıl geçiyor tüpe cihaz filan mı taktırdınız orijinalinden mi öyle ?

arandur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vallahi ben cihaz falan taktırmadım, aldığımdan beri böyle araba. Tüpü kapatıp benzinle denedim, sorunsuz kalkıp gidiyor araba. Çekişte bir fark hissetmedim.

RXT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benzin enjektörlerine baktır bi arızalıysa boğulma yapabilir

Meqqy_19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vallahi ben cihaz falan taktırmadım, aldığımdan beri böyle araba. Tüpü kapatıp benzinle denedim, sorunsuz kalkıp gidiyor araba. Çekişte bir fark hissetmedim.

İyimiş o zaman ben aşağı yukarı 2 km filan gidiyorum lpg ye geçene kadar.. :)

benzin enjektörlerine baktır bi arızalıysa boğulma yapabilir

Sanayiye gidersem onlarıda bir söylerim bakalım teşekkrler yorum içişn

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun sadece benzindeyse;

benzin filtresini değiştir ve benzin pompasını kontrol et. bunlar dışında bir problem olsaydı eğer benzinde yaşadığın sıkıntının iki katını yaşardın lpg'de.

lpg'ye geçme zamanını ise;

lpg'nin ecu'sundan ayarlamak mümkün. lpg'ye geçiş sıcaklığını +5 derece yaparsın. lpg'ye geçiş devrini de 1200 yaparsın. saniyeyi beklemeden gaza basar basmaz geçer. ekstra bir aparata gerek yok :)

Meqqy_19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun kendine kendine çözüldü arkadaşlar.. :)
Nasıl oldu bende bilmiyorum ama 2 3 gündür sorun yok araçta tıkır tıkır çalışıyor maşAllah :)

Bundan 4 5 ay öncede yine lpyle ilgili bir sorun vardı araç stop ediyordu.. Ecü nün değişmesi filan gerektiğini söyledilerdi değiştirmemiştik 1 2 hafta sorun devam etti o da kendiliğinden çözülmüştü.. Artık aracın sorunlarını kendi kendine çözdüğüne kanaat getirdim :) Nazar değmez inşAllah :)