Megane 2 1.5 2009 dci silkeleme problemi ve camdan gelen garip gıcırdı

kazimustundag

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba benim aracımda 2. viteste gazdan ayağımı çektiğimde sanki frene basmışcasına bir sarsma oluyor tekrar gaza basınca öne doğru bir atlama bunun nedeni ne olabilr yada sizdede yapıyormu ayrıca otomatik camları açarken yada kaparken gıcır gıcır bir ses geliyor bunun bir çözümü varmıdır şimdiden teşekkür ederim iyi sürüşler reno Birde izmirde önerebileceğiniz işini ciddiyetle yapan reno servisi varmı

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoş geldin öncelikle Kazım kardeşim. Aracın sıkıntısı debriyaj gibi görünüyor, sanki tam kavrama yapamıyor 2. viteste. Ön camlardaki seside iyi bir elektrikçinin açıp kızakları yağlaması gerekiyor. Kolay gelsin.

delimatrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kızakları kendimiz yağlayabilir miyiz peki? Çünkü bildiğim kadarıyla kapı iç döşemesini kaldırdığımızda cam sistemi karşımıza çıkıyor, orada yağlama yapsak ses kesilir mi?

baykurt83

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben WD40 ile yağladım.Döşemeyi değil de hoparlörü sökerseniz kızağı görüyosunuz zaten.Yağlayınca inme ve kalkma çok rahatlıyor ancak gıcırtı sesi fitillerden geliyor.Yani kızağı yağladım ama o gıcırtılar bende devam ediyor mesela.Fitilleri yumşatacak bir ürün vasa arkadaşlar cevaplar sanırım.

delimatrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fitilleri silikon sprey yumuşatıyor ama cama bulaşır mı, yani cama yağ sürmüş gibi olur mu acaba fikriniz var mı?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cam siyirici fitiller de ses yapabilir.spatula gibi biseye islak bez sarip camla fitil arasini temizle camur cikacaktir.hem cam inip kalktikca cizilmesini onlemis olursun.ayrica cami tamamen acip on ve arka taraftaki fitil kanalindan asagi dogru yavasca yagla sonra cami ac kapa .bu da işe yarayabilir.

albaykadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fitilleri silikon sprey yumuşatıyor ama cama bulaşır mı, yani cama yağ sürmüş gibi olur mu acaba fikriniz var mı?
Ben kullandim lakin 3 veya 4 saat cami acik biraktim herhangi bir bulasma olmadi ondan sonra.

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kazimustundag

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracta debriaj seti yeni değişti başka bir neden olabilirmi

Sent from my iPhone using Tapatalk

delimatrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Salıncak burçları olabilir.

mtyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçta da vuruntu konusu mevcut. Forum genelinde araştırdığım kadarı ile sorun kronik. Yapısı gereği geç tepki verdiği söylenmişti. Alışmak gerekiyor maalesef. Sadece merak ettiğim yeni baskı balata değişimi yapanlarda bu durum mevcut mu? Camlar için aksamlara göre yağlayici ve hareketli kauçuk ve plastik alanlara da silikon spreyi birlikte kullanılıp gözlem yapılmalı.

Ankara / 2007 model 1.5 dci Megane II Expression Faz II Hatchback