Megane 2 1.5 2009 dci silkeleme problemi ve camdan gelen garip gıcırdı

Graptes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım Megane 2 2006 1.5dci;

Baskı balata değişimini 1 ay kadar önce yaptım o vuruntular da bir değişim yok. Sadece koltuk pozisyonu ve debriyaj, gaz ayarı ile aşabiliyorsunuz. Tabi bu tecrübem ile yetinmeyip geçenlerde şaşmazda maisden ayrılma bir usta buldum oda kendi aracı ile çok uğraşmış fakat o sorunu giderememiş. Sebebini ise motorun yatık pozisyonda olmasına ve motor kulaklarına bağlıyor.

Camlardaki çıtırtı sesi ise wd-40 ve silikon sprey ikilisi ile aşılabiliyor. İlk kulanım sonrası bulaşma yapıyor fakat bir kez temizledikten sonra tekrar bulaşma yok.

seemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar silkeleme problemiyle ilgili şunları söyleyebilirim. benim araç 1.5 dci 85 hp. aracın 70 binlerde 1 ve 2. vites geçişlerinin ardından sanki kilima açılıp kapanmiscasina silkelemezler yapıyordu. 3 de belli belirsiz 4 ve 5. viteste ise hissedilmiyodu. yakıt filitresi değiştirdim enjektörleri kontrol ettirdim baskı balata yeniledim. yakıt katkısı kullandım birşey değişmedi. birgün bi dobloda aynı sorunla fakat 5. vites yüksek hızlarda yapıyordu. kaynim bunun için 3 bin TL masraf yaptı. sorun düzelmedi. takı debriyaj sensörünü değiştirene kadar. bu benim aklıma yatmamıştı ama renault bayine gidip zorla değiştirttim sorun ortadan kalktı. ve reno çalışanları aracı denemesek inanmazdık dediler. aracın içinden beri hiç bir sorun yaşamadı. 30 bin km. oldu. sizin sorununuz debriyaj sensörümüdür bilmiyorum ama değiştirmek isterseniz kesinlikle dışarıdan alın ve sanayide taktirin. soketli bir düğme yerinden onu çıkarıp yenisini takıyorlar hepsi 2 dk. sürüyor. ve ucuz da bisey. ama benim gibi servise giderseniz 30 TL lik şey oluyor 120 tl