Megane 2 akü şarj uyarı ışığı

hayrican

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valeo altarnatör, gergi rulmanı, v kayışı 2005 model megane II de yolda kaldığımdan yetkili serviste değişti 1200 tl arkadaşlar.

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk önce yetkili serviste bi baktır akü de olabilir altarnatör de olabilir kaçak da olabilir sabah ilk marş yaptığında çalışıyorsa altarnatör(şarj dinamosu) arızalı değildir.Ayrıca param gitmesin pahalı olur diyorsan en azından servisten tam arızayı çözersin iskonto felan yaptırırsın işine gelmez ise özel serviste yaptırırsın

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valeo altarnatör, gergi rulmanı, v kayışı 2005 model megane II de yolda kaldığımdan yetkili serviste değişti 1200 tl arkadaşlar.

Foruma hoş geldiniz ÜYe tanıtımlarında kendinizi tanıtınız .

Alternatör pahalı bir parça revize şansınız yokmuyudu ?

keskin80

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorununuz iyi bir oto elektrikçi de çözülür, boşuna servise gidip uçuk paralar ödemeyin. konjektörde sorun var muhtemelen oda değişebiliyor zaten
Tahminen 100-150 TL gibi bir masrafınız olur.

xcyclopex

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorununuz iyi bir oto elektrikçi de çözülür, boşuna servise gidip uçuk paralar ödemeyin. konjektörde sorun var muhtemelen oda değişebiliyor zaten
Tahminen 100-150 TL gibi bir masrafınız olur.
gittim elektrikçiye (serviste bilgisayara bağlanınca arıza gözükmuyor) akü ve şarj dinomosunda sorun yok; bi arkadas konjektör veya diyot tablasın da çapak vardır dedi. tekrar gittim elektrikçiye sorun yok dedi beyinle alakalıdır belki dedi ama ne şarj dinomosunu söktü nede konjektöre vs. baktı. Yarın yada öbür gün tekrar götrcem bakalım arabayı

Onur Gönüllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
durup kapatıp tekrar aracı çalıştırınca sistem arızayı siler ama sisteme kaydeder ama tekrardan arıza olduğu için yanar ikaz o yüzden akü şarj ölçümü yaptırın bilgisayara bi bağlatın sıkıntı büyümeden..

xcyclopex

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
durup kapatıp tekrar aracı çalıştırınca sistem arızayı siler ama sisteme kaydeder ama tekrardan arıza olduğu için yanar ikaz o yüzden akü şarj ölçümü yaptırın bilgisayara bi bağlatın sıkıntı büyümeden..
Peki konjektör değişimi servis fiyatı nedir. (servis danışmanı demişsiniz ondan soruyorum. Edirne yetkili servisin fiyatları diğer yerlere göre biraz yüksekte.

Onur Gönüllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yetkili servislerde normalde fiyat her dakika aynıdır yalnız motrio marka bakım parçaları var onu kullanırsa daha ucuz olur dediğin parça fiyatınıda tam hatırlamıyorum ama 150 tl civarı olması lazım

Peki konjektör değişimi servis fiyatı nedir. (servis danışmanı demişsiniz ondan soruyorum. Edirne yetkili servisin fiyatları diğer yerlere göre biraz yüksekte.

oyun_bozan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı model aynı araba bende var 20 30 km arası yol yapıyorum şarj lambası yanıyor sonrası yine anlattıgın gibi ben arabayı götürmediğim servis degiştirmediğim dinamoda parça kalmadı bi sürü bilgisayara girdi ustalarda işin içinden cıkamadı senin anlayacagın yetkili özel kim varsa götürdüm gitmediğim şehir göstermediğim usta kalmadı sorun hala aynı 2007 1.4 aut. bu arabada bu arızanın içinden çıkabilecek kimseyi ne gördüm nede duydum kardeş işimiz zorr :s

oyun_bozan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı model aynı araba bende var 20 30 km arası yol yapıyorum şarj lambası yanıyor sonrası yine anlattıgın gibi ben arabayı götürmediğim servis degiştirmediğim dinamoda parça kalmadı bi sürü bilgisayara girdi ustalarda işin içinden cıkamadı senin anlayacagın yetkili özel kim varsa götürdüm gitmediğim şehir göstermediğim usta kalmadı sorun hala aynı 2007 1.4 aut. bu arabada bu arızanın içinden çıkabilecek kimseyi ne gördüm nede duydum kardeş işimiz zorr :s