Megane 2 akü şarj uyarı ışığı

cagdeg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı model aynı araba bende var 20 30 km arası yol yapıyorum şarj lambası yanıyor sonrası yine anlattıgın gibi ben arabayı götürmediğim servis degiştirmediğim dinamoda parça kalmadı bi sürü bilgisayara girdi ustalarda işin içinden cıkamadı senin anlayacagın yetkili özel kim varsa götürdüm gitmediğim şehir göstermediğim usta kalmadı sorun hala aynı 2007 1.4 aut. bu arabada bu arızanın içinden çıkabilecek kimseyi ne gördüm nede duydum kardeş işimiz zorr :s

kardeş aynı sorun bende de var sorunu cözdün mü.. nasıl çözdün.. bu zamana kadar neler yaptın

yirthan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu sorunu çözebilen var mı

cagdeg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunu cozdunuz mu arkadslar hala bende ayni

yirthan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç serviste bilgisayara bağlandı alternatör tanımıyor diye arıza veriyor. Ama tanıtanadık bu işlemden sonra ekranda akü şarj olmuyor yazısı artık çıkmıyor fakat arada farlarda kısılma oluyor. Servis ya beyin yada alternatorde arıza var diyor. Onları değiştirmek de 2000 tl civarı şimdilik o şekilde biniyorum..

cagdeg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sekilde ben de bilg baglattım aynı görmüyor yazıyı nasıl sildirdin..akü ısıgı yanıyor mu peki artık

yirthan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında ben servise gitmeden akü şarj olmuyor lambası yanmamaya başlamıştı. Ben akü ve far ampůlů değiştirdikten sonra bu sorun başladı. Ampülü değiştirdim servise gittim alternatör tanımıyor hatası var dediler. 2006 sonrası araçlar otomatik tanıyormuş modeli elle giremediler. Bir ara tanıdı uğraşırken sonra marş kapatıp açınca gene aynı arızayı verdi. Akü değişti beyin söküldü. Bir sıkıntı yok. Bilgisayar bağlı halde 20 km yol yaptık aracın bütün elektrik aksamları çalışır halde voltaj gayet stabildi. Ama far kısılması halen devam ediyor. Ama ekranda şarj olmuyor yazısı artık çıkmıyor...

cagdeg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında ben servise gitmeden akü şarj olmuyor lambası yanmamaya başlamıştı. Ben akü ve far ampůlů değiştirdikten sonra bu sorun başladı. Ampülü değiştirdim servise gittim alternatör tanımıyor hatası var dediler. 2006 sonrası araçlar otomatik tanıyormuş modeli elle giremediler. Bir ara tanıdı uğraşırken sonra marş kapatıp açınca gene aynı arızayı verdi. Akü değişti beyin söküldü. Bir sıkıntı yok. Bilgisayar bağlı halde 20 km yol yaptık aracın bütün elektrik aksamları çalışır halde voltaj gayet stabildi. Ama far kısılması halen devam ediyor. Ama ekranda şarj olmuyor yazısı artık çıkmıyor...

durup dururken mi uyarı gitti ..bişey yapmadınız mı

yirthan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
durup dururken mi uyarı gitti ..bişey yapmadınız mı
Aslında mesajda yazdığım gibi cok uğraştık. Ama nasıl kayboldu bende bilmiyorum. Yanliz far patlamıştı osram yerine başka marka takılmıştı ve çin mali bobin vardı araçta onları değiştirdim..

cagdeg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeş bu iş bobinden mi oluyordu o zaman fardan olması zor bobin aküden güç alarak çalısıyor..benim bu uyarı da bir gün motor asırı hareketli gürültülü çalısıyordu götürdüm baktılar..bobinlerle oynadılar ama bobinden olmadıgı anlasıldı..o zaman bobinleri cıkardılar taktılar sonra bu uyraı gelmeye basladı..yoksa diyorum ordaki usat cıkarıp baska bi bobin mi taktı ..usta yabancı biriydi..kimseye güvenilmiyor bu arada belirtecem cok sinirliyim bazı ustalar hariç gebzede yasıyorum bir tane dürüst usta yok nerede yasıyoruz bilmiyorum yazıklar olsun diyorum...adama diyorum bu bobinleri oynadın bu sorun öyle basladı benle alakası yok diyip basından savıyor

cagdeg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ne marka bobin taktın üzerindekiler neydii...cevapların benim için önemli kardeş akü dinamo olayına girmeden bobine yogunlaşmak istiyorum