Megane 2 çözülemeyen sorun, yardim..

manual

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://www.youtube.com/watch?v=_7Hb74reKsA&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=cYY7ttWmkQM&feature=youtu.be

Ne zaman ustaya götürsem yapmıyor bu olayı ben de videoya çektim..

BELİRTİLER;

- Çekiş düşük (berbat değil, ustalar anlayamıyor!) eski halini bildiğim için ben fazlasıyla hissediyorum
- Normal ayak sabit gazdayken gidişte bir kararsızlık, sanki karbüratörlü lpgli arabalarda olan dalgalanmalar gibi
- Videoda olan tar tar gaza bastıkça artan gazı bırakınca giden bir ses (sürekliliği yok, haftada 1 de olabiliyor 5 de..)
- 2. viteste giderken misal 3'e atacak bi boşa atar gibi kendini salıyor 2-3 sn sonra toparlayıp kendine gelip devam ediyor (ortalama haftada 3-4 kez yapıyor)

kat konvertörden dediler egzozcu baktı tıkalı değil dedi, egzozdan dediler egzozcu bir şey yok normal her şey dedi
şanzımandan dediler şanzıman ustasına götürdüm bir sıkıntı yok dedi yine de yağ değişti bir sonuç olmadı
buji-bobin dediler onu da değiştik azaldı ama çözülmedi
yağı suyu tam, 2008 model 130bin de otomatik benzin/lpg'li araç
En son başakşehir atatürk sanayi de bir yere götürdüm egzantrik mili, kasnağı değişecek dolayısıyla (yeni değişmiş olan) triger seti de değişecek 800-900'e patlar dediler
herkes farklı bir şey söylediği için ve hali hazırda 1000 liraya yakın para harcamış olduğum için temkinli yaklaşıyorum fazlasıyla..
Son olarak Manyetik kaptörü araştırırken foruma geldim, ama sanırım ilk çalışmayla alakalı bir durum o okuduğum kadarıyla, yoksa üstteki belirtilere de sebep olabilir mi?

Sorunun en büyüğü sürekliliğinin olmaması.. Sanayiye, servise gidiyorum araba taş gibi diyorlar yolluyorlar bu yüzden 5-6 aydır çözülemedi mevzu..
Önerisi olan varsa sevinirim..

oguzhanc64

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Egsoz manifold contasından bu sesi yapabilir. Benim düşüncem budur.

oguzhanc64

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öyle olsa sürekli yapmaz mı? Sabit olarak yapmıyor, özellikle sanayiye gittiğimde hiç yapmıyor:)

ısınınca kesiliyor mu acaba ses. Dikkat ettiniz mi? Belki de sanayide o yüzden sesi duyamıyorsunuz. Soğuk motorda daha belirgin oluyordur. Manifold filan ısınınca aradaki boşluk genleşme sebebi ile kapanıyordur.

81081

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kayış kasnak sesine benziyor triger orjinal olarakmi değişti

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Triger sente atlamış veya triger takılırken hatalı takılmışta sübap vuruyor gibi ses geliyor sanki Trigeri değiştirirken motoru kilitlemişlermiydi ?. Eğer motorda problem yoksa otomatik şanzumanla alakalı bir sorun olabilir tıkırdamaya başladığı anda vitesi parka geriye geçirin ses kesilecekmi ? birde bunu benzin/Lpg ikisindede yapıyormu ?

manual

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Triger sente atlamış veya triger takılırken hatalı takılmışta sübap vuruyor gibi ses geliyor sanki Trigeri değiştirirken motoru kilitlemişlermiydi ?. Eğer motorda problem yoksa otomatik şanzumanla alakalı bir sorun olabilir tıkırdamaya başladığı anda vitesi parka geriye geçirin ses kesilecekmi ? birde bunu benzin/Lpg ikisindede yapıyormu ?

Hem benzin hem de lpg'de yapıyor evet, Park veya boşa alsam da sadece gaza bastığımda yapıyor rölantide ses yok

Triger sanayide değişti, çokta iyi takamadı herhalde daha sonra başka bir şey için gittiğimde kendi taktığı trigere farkında olmadan biraz sıkı takılmış herhalde hafiften bir ses yapıyor demişti çünkü..

manual

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ısınınca kesiliyor mu acaba ses. Dikkat ettiniz mi? Belki de sanayide o yüzden sesi duyamıyorsunuz. Soğuk motorda daha belirgin oluyordur. Manifold filan ısınınca aradaki boşluk genleşme sebebi ile kapanıyordur.

Evet ısınınca kesiliyor ama her soğuk olduğunda yapmıyor bu sesi ara sıra yapıyor haftada 1 bazen 2 gibi..