Megane 2 Cruise Control (Hız Sabitleyici) Montajı

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Bu işleri Makara ve Airbag değiştirmeden yapan yetkili servis vardı. Ancak hız tuşlarını ya vitesin oraya da yada uygun olduğunuz yere bağlıyorlardı.
Araç HB değil(HB de cruise control gerekli tesisat mevcut) ise sırf tuşlar ve kablolar dışında fren, debriyaj ve gaz sensörlerinin de cruise control ile uyumlu olması gerekir. Tesisat olmayabilir.

Konu HB araçlar için olduğundan orijinallik ise sargının ve Airbagın(Kapak bulamayacağınız için) orijinal parçalarla değişmesi gerekir. Değişmediği sürece üzerine yapılacak herhangi bir müdahale lehimdi kabloydu bir risktir ve orijinallikten uzaktır. Sonuçta airbag gibi hayatı önem taşıyan bir kısmı etkilediği için bu tarz müdahalelere girilmesini ben kendi adıma doğru bulmuyorum.

Bu nedenle ben şahsen daha fazlasını göze almazdım.
tesisat olan araçların çoğunda debriyaj müşürüde oluyor Frende zaten müşür var

hakan288

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam öncelikle bu çok değerli bilgilariniz için teşekkür ederim.bende 2006 otomatik megane 2 dinamik var.dediğiniz yeri açıp baktım bendede dediğiniz gibi boşta bi soket var.dediğiniz işlemleri yaparak bende hız sabitleyici montajını yapmak istiyorum.mümkünse bana bu resimleri gönderebilirmisiniz.mail adresim hakan288@mynet.com whatsapp kullanıyorsanız numaram 0 530 3402886 siteye yüklediğiniz resimleri bir türlü açamadım.şimdiden tşkler.

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam öncelikle bu çok değerli bilgilariniz için teşekkür ederim.bende 2006 otomatik megane 2 dinamik var.dediğiniz yeri açıp baktım bendede dediğiniz gibi boşta bi soket var.dediğiniz işlemleri yaparak bende hız sabitleyici montajını yapmak istiyorum.mümkünse bana bu resimleri gönderebilirmisiniz.mail adresim hakan288@mynet.com whatsapp kullanıyorsanız numaram 0 530 3402886 siteye yüklediğiniz resimleri bir türlü açamadım.şimdiden tşkler.

Hakan Bey Merhaba, öncelikle aracınız HB mi sedan mı? Fotoların boyutları büyük göndermeye çalışacağım ancak fotodan ziyada neler yapılmalı öncelikle ona karar vermelisin.

tahruntd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Daha öncede belirttiğim gibi aracınızın hangi model hangi versiyon olduğu önemli değil, Tüm Megane II lere cruise control takılabiliyor, Tesisat varsa 4-5 kablo işinden kurtulursunuz o kadar, Yoksada büyük sorun değil, Öyle arabanın saçma sapan yerlerine cruise kontrol tuşu koydurmanızada gerek yok, Orijinalini yaptırabilirsiniz... Ben bu işi bilen yapmış, akıllı becerikli bir usta buldum ve işlem tamam... Yok tesisattı, müşürdü, sargıydı airbag di diye bu işten soğumayın...
Hepsi kolayca çözülüyor...
İsteyene bilgilerini özelden vereyim adamla konuşun aklınıza takılanı sorunuz...
İyi günler,

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bizler kangoo 2 lerimize yaptık gayet süper çalışıyor.

hakan288

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mobilman arkadasim benim arac megane2 sedan sigortanin orada beyaz kablo bosta duruyor.benim sormak istedigim direksiyonda tuslarin baglanabilmesi icin kablo benim arabamda yoktur saniyorum.doner kondaktoru hiz sabitleyicili alsam olurmu.telden ulasirsaniz sevinirim.0 530 3402886.bu isle ilgilenen arkadaslarda arayabilir.ozellikle mobilman arkadasim caldir ben arayayim seni.hoscakalin...

blackdiamond

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende clio 2 hb 1.6 rxt var ve bende de o sokete benzer iki adet soket var. Bazıları buna Cruise control diyor fakat bizim modellerde pedal hareketi tel ile iletiliyor yani elektronik değil. Resmini de koyuyorum bu ne olabilir ki?
Şu boşta duran 2 soket
f0721f20aa8fe1e118e6b9cafe650963.jpg

c252652d78d31b01de9e7d19ad618537.jpg

4d4d64eff2bfd6acb071576861b7c07e.jpg

Cebimdeki telefondan Patara Kütere gönderildi

hocam ben de merak ettim şimdi o soketlerin işlevini:) clio bölümündeki arkadaşlar size yardımcı olur bu konuda ayrıca ne işe yaradığı konusunda bizi de bilgilendirirseniz sevinirim. ben de bizim megane'a bakıcam oyle soket var mı diye :)

memcho

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam ben de merak ettim şimdi o soketlerin işlevini:) clio bölümündeki arkadaşlar size yardımcı olur bu konuda ayrıca ne işe yaradığı konusunda bizi de bilgilendirirseniz sevinirim. ben de bizim megane'a bakıcam oyle soket var mı diye :)
O da bişeymi şimdide küllüğün altında boş bi soket buldum hatta onun altında bosch yazan bir şey daha var ama çözemedim. Resimdeki soketler koltuk ısıtma gibi geldi bana kimse kesin bir şey bilmiyor

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

blackdiamond

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O da bişeymi şimdide küllüğün altında boş bi soket buldum hatta onun altında bosch yazan bir şey daha var ama çözemedim. Resimdeki soketler koltuk ısıtma gibi geldi bana kimse kesin bir şey bilmiyor

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hocam yetkili servisler bu konuda yardımcı olabilirler ayrıca Fransızların forumlarında da bulabilirsiniz ama üye olmayın derim ben bi kere denedim hem TÜRK olduğum için hem de ingilizce yazdığım için gruptan atılmıştım. ( forum admini bu şekilde bi sebep göstermişti )

yedcor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş