Megane 2 dynamİc arka cam açma kapama problemİ

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, abilerim,ustalarım öncelikle merhabalar aracımda ki enteresan bir sorundan bahsedeceğim çözemediğim bir konu
araç dynamic model 4 cam elektrikli sorun olan cam sol arka cam , arkaya oturduğumuzda butona bastığımızda cam inmiyor , ön camdaki butonlardan arka cam butonuna bassak veya çeksek fark etmiyor cam açılıyor ancak ön camdaki butonlardan arka cam sadece iniyor kaldırma işlemi olmuyor arka camdaki butona basınca da 2 yönüde sadece camı kaldırıyor indirme işlemi gerçekleşmiyor yani ön camdaki buton arka camı açıyor ama kapatmıyor arka camdaki butonda kapalı camı açmıyor açık camı sadece kaldırıyor arka cam düğmesini diğer düğme ile değiştirdim ancak sorun hala devam ediyor kumandada kapama özelliği aktif şekilde çalışıyor onda sorun yok bu konu hakkında düşünceleriniz benim için çok değerlidir ben bunun içinden çıkamadım sizce sorun neden kaynaklanıyor hepinizi şimdiden teşekkür ediyorum keyifli forumlar diliyorum :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun bu aralar arabayı fazla yıkadığından dolayı olabilir .
Cam modülleri var megane larda o bozuluyor sanırım .
Ben yaşamadım ama sorun ile karşılaşanlar cevaplayacaktır.

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun bu aralar arabayı fazla yıkadığından dolayı olabilir .
Cam modülleri var megane larda o bozuluyor sanırım .
Ben yaşamadım ama sorun ile karşılaşanlar cevaplayacaktır.

Dediğin gibi olabilir kadir ama bu sorun yaz aylarından beri var yıkamayla ilgili olacağı pek aklıma gelmedi açıkçası geçen bir sorun değil çünkü sürekli olan bir problem tahminim ön düğme soketinde arıza var içinden ters bağlantı yapan kısımlar var ama açmayada gelmiyor kırıldı kırılacak senin bahsettiğin cam modülüde bozulmuş olabilir onu araştırmam gerekiyor ;)

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cam Modülü Devreden Çıkmış Olabilir Tekrar Aktif yapmanız için cam düğmesini yukarıya doğru üç dört saniye kadar yukarıya doğru tutun birde böyle deneyin

Onun haricinde direksiyon altındaki sigorta panelini bir kontrol edin cam modülü sigortaları o kısımda son olarak yine olmazsa akü kutup başını çıkartıp aracı bir sıfırlayın akıbetinde bir güncelleme yaparak tekrar genel bir kontrol yapın..

Güncelleme için'de aracınız startlamadan önce silecek ucundaki trıp düğmesine basılı tutarak aracı startlayın güncellemeden çıkış için trıp tuşuna basılı tutarak yada km sıfırlama tuşuna basarak çıkabilirsiniz..

Kolay gelsin.

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cam Modülü Devreden Çıkmış Olabilir Tekrar Aktif yapmanız için cam düğmesini yukarıya doğru üç dört saniye kadar yukarıya doğru tutun birde böyle deneyin

Onun haricinde direksiyon altındaki sigorta panelini bir kontrol edin cam modülü sigortaları o kısımda son olarak yine olmazsa akü kutup başını çıkartıp aracı bir sıfırlayın akıbetinde bir güncelleme yaparak tekrar genel bir kontrol yapın..

Güncelleme için'de aracınız startlamadan önce silecek ucundaki trıp düğmesine basılı tutarak aracı startlayın güncellemeden çıkış için trıp tuşuna basılı tutarak yada km sıfırlama tuşuna basarak çıkabilirsiniz..

Kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim gerçekten yazdıklarınız çok mantıklı hepsini kafama yazdım yarın ilk iş dediklerinizin hepsini deneyeceğim akü bağlantısını kesmiştik ve kalibrasyon yapmıştık test mode ancak düzelmedi yarın tekrar deneyeceğim sigorta hiç aklıma gelmemişti onuda denemem gerekiyor yarın sonucu buraya paylaşırım ilginize ve emeğinize teşekkür ediyorum :)

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rica ederim ne demek ben Teşekkürederim..

Sonucu Bekliyoruz Umarım çözülür.
:eyv
Çok teşekkür ederim gerçekten yazdıklarınız çok mantıklı hepsini kafama yazdım yarın ilk iş dediklerinizin hepsini deneyeceğim akü bağlantısını kesmiştik ve kalibrasyon yapmıştık test mode ancak düzelmedi yarın tekrar deneyeceğim sigorta hiç aklıma gelmemişti onuda denemem gerekiyor yarın sonucu buraya paylaşırım ilginize ve emeğinize teşekkür ediyorum :)

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun benimde sağ arka camda başıma gelmişti camı indirmeye basıyorum iniyordu kaldırmaya basıyordum yine iniyordu yarıya kadar kalkıp tekrar aşağı iniyordu soför kapısında kontrol ünitesinin soketlerini söktüm soketlerden bi tanesi oksit yapmıştı diş yeşil olmuş önce basınclı hava tuttum arkasında wd-40 sıktım ve fırcayla temizledim taktım sorun kalktı sizin sorununuzda bence bu şekilde

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rica ederim ne demek ben Teşekkürederim..

Sonucu Bekliyoruz Umarım çözülür.
:eyv
Bugün yüzeysel olarak baktım test mode yaptım akü bağlantılarını tekrar söküp taktım sigortalarada yüzeysel olarak baktım gün içerisinde tekrar detaylı inceleyeceğim can sıkıcı 1 durum inşallah düzelicek :D

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun benimde sağ arka camda başıma gelmişti camı indirmeye basıyorum iniyordu kaldırmaya basıyordum yine iniyordu yarıya kadar kalkıp tekrar aşağı iniyordu soför kapısında kontrol ünitesinin soketlerini söktüm soketlerden bi tanesi oksit yapmıştı diş yeşil olmuş önce basınclı hava tuttum arkasında wd-40 sıktım ve fırcayla temizledim taktım sorun kalktı sizin sorununuzda bence bu şekilde

Bilgileri için teşekkür ederim sigorta panelinede baktıktan sonra düzelmezse dediğinizi yapacağım ön cam 4 lü kumandayı söküp başka megane 2 nin kumanda panelini takıp deneyeceğim o çalışırsa dediğiniz gibi benim düğme soketleri oksit yapmıştır büyük ihtimal derdi bitmez bu meggylerin :D

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnşaAllah İnşAllah..
Bugün yüzeysel olarak baktım test mode yaptım akü bağlantılarını tekrar söküp taktım sigortalarada yüzeysel olarak baktım gün içerisinde tekrar detaylı inceleyeceğim can sıkıcı 1 durum inşallah düzelicek :D