Megane 2 dynamİc arka cam açma kapama problemİ

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi Komsumuzun Arabasında da Olmustu (Arabası Megane Değil) Onun Butonlarını Söküp İçini Pas Sökücü Vb. İle Temizlemiştik Sorun Düzelmişti.
:D sağolasın kardeşim wd40 ile temizledim ancak sorun düzelmedi çünkü ilk başta bu işlemi yapmalıydım bn butonu biraz kurcaladım içindeki ufak metal parçası zarar gördü ondan snrada wd 40 ile temizledim ancak nafile :D

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Size sorunun kesin çözümünü söylüyorum arka kapıya giren tesisat soketi var orta direkte orayı açıp içini görmeye çalışın sudan etkileniyor ben benimkileri söküp wd-40 sıktım ama kesinlikle bez fırca bişi sürtmeyin yada bu işlemi yaparken aküyü kutup başlarından ayırın orada elektrik var ben fırcayı değdirdim anda cıt cıt ses geldi sonra wd-40 sıktım basınclı hava tuttum tekrar sıkıtp fişleri temizledim sizin sorununuzda %80 ihtimal buradan kaynaklanıyor
:D çok teşekkür ederim evet servise gittiğimdede sizin söylediğinizi söylemiştiler kesinlikle haklısınız ancak benim buton işlevini kaybetti artık yeni buton alıp taktığımda dediğiniz yöntemi deneyeceğim

efsanea_06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:D çok teşekkür ederim evet servise gittiğimdede sizin söylediğinizi söylemiştiler kesinlikle haklısınız ancak benim buton işlevini kaybetti artık yeni buton alıp taktığımda dediğiniz yöntemi deneyeceğim
ben sizin sorunun sürücü tarafında bulunan 4 lü cam düğmesindeki arka cam düğmesinden kaynaklanabileceğini düşünüyorum bir megane dan söküp birde öyle deneyin

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben sizin sorunun sürücü tarafında bulunan 4 lü cam düğmesindeki arka cam düğmesinden kaynaklanabileceğini düşünüyorum bir megane dan söküp birde öyle deneyin
:) evet ordaki düğmede ve arka cam düğmesinde problem var diye düşünüyorum bende artık dediğiniz gibi yapıp deneyeceğim

alper a

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim sıkıntımda şu şekilde Sağ Arka Cam Kendi Dügmesinde Sıkıntısı olmadan çalışıyor ama Şöför Tarafındaki Tuşa bastıgım Zaman Aşşa indirsemde yukarı çıkarmaya Bassamda Hep Yukarı Çıkıyor.yedek Parçacıdan Dügme Aldım DEgiştirdim Bu sefer Hiç Kaldırma indirme olmadı Elektriçim Şase Verdiği Zaman soketten normal Çalışıyor Sanırım Yetkili Servis Yolu Gözüktü.

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim sıkıntımda şu şekilde Sağ Arka Cam Kendi Dügmesinde Sıkıntısı olmadan çalışıyor ama Şöför Tarafındaki Tuşa bastıgım Zaman Aşşa indirsemde yukarı çıkarmaya Bassamda Hep Yukarı Çıkıyor.yedek Parçacıdan Dügme Aldım DEgiştirdim Bu sefer Hiç Kaldırma indirme olmadı Elektriçim Şase Verdiği Zaman soketten normal Çalışıyor Sanırım Yetkili Servis Yolu Gözüktü.
Öndeki 4 lü butondaki düğmeleri ve arka cam düğmesini değiştirince çözülüyormuş birde bunu denemek lazım :D

alper a

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öndeki 4 lü butondaki düÄŸmeleri ve arka cam düÄŸmesini deÄŸiÅŸtirince çözülüyormuÅŸ birde bunu denemek lazım :D

Bir Deniyim Ama Sanki Soketleri Farklı Gibiydi Saglam Dügmeyide Bozmayalım :D

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir Deniyim Ama Sanki Soketleri Farklı Gibiydi Saglam Dügmeyide Bozmayalım :D
yok o anlamda demedim soketler farklı yenilerini alıp değiştirmek lazım :D

alper a

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya onu yaptım yedek parçacıdan aldım orjinal dügme sag arka komple iptal oldu bu bu sefer ne indiriyor ne kaldırıyor :D

luleburgazli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bende 2004 megane 2 var benimki biraz daha karışık problemli...
ön sol camı indirme tuşunu yukarı (normal kaldırma olarak) çektiğinizde sağ cam aşağıya iniyor aşağı bastırdığımda (normal açma yönünde) sağ camı kapatıyor
tam tersi sağ cam indirme tuşunu yukarı çektiğinizde sol cam aşağı iniyor aşağı bastırdığımda sol cam kapanıyor
arka iki camda sağı yukarı çektiğimde sol solu yuları çektiğimde sağ cam açılıyor ama ikiside arka düğmelerden kapanıyor ve yine ikiside arka düğmelerden açılmıyor sadece kapanıyor...
bilmem anlatabildimmi tersin tersi bir durum... hayırlısı...