Megane 2 Enjeksiyon Uyarısı

serhan1991

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayır 3 sefer oldu 3 üde seyir halinde iken normal hızla seyrederken gaz yememeye başlıyor ve servis ısıgı yanıyor

serhan1991

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayır devam edıyor ama 60 km üzerine cıkmıyor gaz yemiyor stop edip calıştırınca düzeliyor ama

umitcalisici

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araçda tüplü benimkisindede sana benzer sorun var ışıklarda yavaşlayınca kavşaklardan dönerken bide düz yolda ani yavaşlarken stop ediyo ama benim araç

*MELiH

Melih LALE,
Yönetici
Başkan
Bilgi Girilmemiş

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Enjektör arıza ikazı LPG de iken yapıyorsa ( Benzinde hiç yapmadığını düşünerek yazıyorum )
Aracın normal enjektörlerinde sıkıntı yok demektir . Renault servisinde bilgisayara bağlatın iyi olur .

Önce sorunun nerede olduğunu tespit edin ( Araçta mı - LPG kitinde mi )
Siz aracınızı hiç LPG ye almadan 100-150 km benzinde kullanın eğer servis lambası yanmıyorsa araçta arıza yok kitte arıza var demektir ..
Gönlünüzü rahatlamak için ekstra olarak benzin deponuza enjektör temizleyici katkı ekletin . +50 km daha benzinle gidin .

Sorunun kitte olduğunu düşünürsek , muhtemelen gaz ayarındandır . LPG ayarı yaptırın .
LPG ECUSU ile Araç ECUSU çok farklıdır . LPG fakir ama benzin zengin bir karışımdır . LPG ECUsu , motorun istediği oranda gazı motora göndermesse stop etme gibi şeyler olabilir.

LPG ÖZELLİKLE soğuk havalarda bunu sürekli yapar .

---Neden STOP edip tekrar çalıştırınca düzeliyor ? Çünki araç benzine geçiyor . Benzin ile devam ederken motor normal ısısına geliyor ve LPG artık tam kıvamında geliyor .

Bizim arabada yapıyor ve biz benzin kullanıyoruz :D Enjektörlerimize temizleyici katkı kullandık işe yarıyor .

zafer_rs

Zafer ATEŞCİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim arabada da aynı sorun vardı

neden oluyor neden oluyor diye kafa yoruyorduk, arıza tespite sokuyoruz birşey çıkmıyor

sonra arabanın sarsıntılı çalışmasında motor takozunu değiştirdim, enjeksiyon hatası kalmadı

ama bende yüksek devirlerde arabaya yüklenince yapıyordu

serhan1991

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk aracımın megane olusu motor konusunda baya bilgilendirdi beni her yeni bişey arastırdıkca karşıma yeni sensörler cıkıyor sensörlerde arıza olmasında diğer seylere razıyım yarın kesinleşcek inş sorun

kemal0233

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamın aleyküm öncelikle bende de 2004 lpgli full megan var arabam la 3000 bin devri geçtikten sonra enjeksiyon sorunu veriyor ve araba daha çok gaz yemeye başlıyor ama bu sefer de 3500 devri geçmiyor orda kesiciye giriyor stop edip çalıştırdığımda da düzeliyor artık arabayı sürerken gözüm hep devir saatinde yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim...

kemal0233

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
......

Son düzenleme: