Megane 2 Enjeksiyon Uyarısı

fatih şengit

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abiler aynisi bendede var yarin beyine takcaz arabayi sonucu burda paylasirim gene ama kronik bi ariza ya inşaallah butcemizi sarsmaz

muratakdag

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kimse geri dönüş yapmamış.

gshenry

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar selam. Bende de enjeksiyonu kontrol ediniz uyarisi çıkıyor. Aracim 2006 megane 2 lpgli. Bunun kesin bir çözümü yok mu. Tesekkurler.

dadasengin25ek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a Arkadaşlar ben Engin iki haftadır kafayı yemek üzereyim benim aracım 2006 megan 2 dinamik aracım bir hafta önce enjeksiyon kontrol edin yazdı araç 60 km yi geçmiyor gazı sona kadar bassanda hiç işlemiyor stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyor gazdandır diye benzinde gezeyim dedim 2 km normal gidiyo sonra tekrar yazıyo bujileri değiştiler bobinleri değiştiler gene olmadı bi tane adam gibi bakan olmadı kimse anlamıyo bana yardımcı olun ne olur ankara etimesguttayım bu arzayla karşılaşıp düzelen oldumu ne gibi uygulamalar yapılınca düzelir.....

Gitme_Dayanamam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
http://www.renaultfanclub.com/megan...ksiyon-kilidi-acik-kapali-arizasi-cozumu.html bu konuyu okuyup dedigim ve resimdeki yeri bi kontrol edin derim bende soketi degiştirdikten sonra 10-15 gün yapmadı 3-4 gündür sabah çalıştıgında yapıyo oda 2 -3 dk sonra kayboluyo gaz yemede gitmede bi sorun yok çok şükür .ama yinede kafaya takmıyo degilim ne güzel düzelmişti megane 2 demek sıkıntı stres demek geçmiş olsun.umarım arızanız çözülürse çözümü bizlerle paylaşırsınız

serwet089

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ENjeksiyon kontrol edin

S.a Arkadaşlar ben Engin iki haftadır kafayı yemek üzereyim benim aracım 2006 megan 2 dinamik aracım bir hafta önce enjeksiyon kontrol edin yazdı araç 60 km yi geçmiyor gazı sona kadar bassanda hiç işlemiyor stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyor gazdandır diye benzinde gezeyim dedim 2 km normal gidiyo sonra tekrar yazıyo bujileri değiştiler bobinleri değiştiler gene olmadı bi tane adam gibi bakan olmadı kimse anlamıyo bana yardımcı olun ne olur ankara etimesguttayım bu arzayla karşılaşıp düzelen oldumu ne gibi uygulamalar yapılınca düzelir.....
Sorununuz çözüldü mü acaba?
Bende de tam olarka sizin bahsettiğiniz sorun var şuan ve çok can sıkıcı.

mismail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu açan arkadaşın sorunu arakadaşın megane 2 sedanında da var ve çözülemedi.Sorun bobinler değil enjektörler değil.Araba yolda giderken bir anda gaz yemiyor ve araç 70 km hıza düşünce düzeliyor sonra gaza basınca 70i geçtiği an araba devir kesiyor gibi sarsılmaya başlıyor.Bunu yapmaya başlayınca gazda da benzinde de yapıyor.Yol bilgisayarı enjeksiyon arızası diyor.Ustaya götürdüğünde usta her şeyi denemiş en son lambda sensörünün fişini çekince düzelmiş ama fişi takınca belli bir süre sonra tekrar başlamış.

serwet089

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu açan arkadaşın sorunu arakadaşın megane 2 sedanında da var ve çözülemedi.Sorun bobinler değil enjektörler değil.Araba yolda giderken bir anda gaz yemiyor ve araç 70 km hıza düşünce düzeliyor sonra gaza basınca 70i geçtiği an araba devir kesiyor gibi sarsılmaya başlıyor.Bunu yapmaya başlayınca gazda da benzinde de yapıyor.Yol bilgisayarı enjeksiyon arızası diyor.Ustaya götürdüğünde usta her şeyi denemiş en son lambda sensörünün fişini çekince düzelmiş ama fişi takınca belli bir süre sonra tekrar başlamış.
Hocam sizin sorun açı kaydırıcı ile ilgili olabilir. Ankaradaysanız sizi biryere yönlendirebilirim, benzer bir sorun başıma gelmişti. Yolda giderken araba öksüre öksüre gidiyordu, yani gazı kesik kesik yokuş çıkarken çok daha belli ediyor.

serwet089

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu açalı epey olmuş hala çözemediler mi? Peki enjeksiyon kontrol edin deyip duran bir arabayı kullanmak başka sorunlara yol açmadı da? Ben 200 km kadar benzinle yaptım hiç o hatayı vermedi şimdi gaza aldım gazda denicem bakalım.

KEREM KAVUT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar bende de megane 2 2005 14 benzin lpg araç var bir kaç aydir araç enjeksiyon kontrol edin diye yazi beliriyor bazen düğmeye bastiktan sonra marş aliyor hemen geri birakiyor bazen yolda giderken gaz kesiliyor basiyorum basiyorum 50-60 tan yukari çikmiyor bazen kendi kendine yavaşladiğinda istop ediyor bazen de gaza çok dokunduğunda bile devir 3500 geçiyor birkaç tane ustaya götürdüm hiçbirşey anlamadilar enjeksiyon değişecek diyen var gaz kelebeğinde sorun var diyen var falan filan bir türlü işin içinden çikamadim. Bide son zamanlardan özelikkle 2 vitesten 3 e geçerken 3. Vitesten 4 e geçerken araçtan tak diye bir ses geliyor. Ilk başlarda çok takiyordum hemen yapilsin diye ama sonradan pes ettim yavaş yavaş bu problemler için araci oto elektrikçiye göstermek istiyorum burda birkaç yerde okumuştum sorum elektrikte olabilir diye tavsiyelerinizi bekliyorum daha önce bu gibi sorunlarla karşilaşan arkadaşlar oldu mu