Megane 2 ilk çalıştırmada stop etme (ACİL LÜTFEN..)

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Aracınız çalıştıktan sonra yüksek devirde yada düşük devirde sorun yaşıyormusunuz

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bide direk lgp de çalıştırmayı deneyin

uyrdkl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız çalıştıktan sonra yüksek devirde yada düşük devirde sorun yaşıyormusunuz

Gözle görünür sorun denebilecek bir durum yok yakıt biraz fazla yakıyor. Oda bu olay başladıktan sonra oldu

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Malesef onuda temizlettim yine olmadı. Araç 1-2 km falan gidince veya 1-2 dk zorlamam ile çalışınca herşey normale biniyor.

Peki araç su eksiltiyormu ? devirdaim hortumlarını sıktırın yada genleşme kabına bakın çok fazla basınç varmı ?

uyrdkl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki araç su eksiltiyormu ? devirdaim hortumlarını sıktırın yada genleşme kabına bakın çok fazla basınç varmı ?
Araçta su eksiltme yok. Genleşme kabını araç birsüre yol aldıktan sonra, çalışır vaziyette (rolantide) bekletip açabiliyorum. çok basınç yok sıkıntı yapmıyor , püskürtme falan olmuyor.

lordplanet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kelebek boğazı contası(oring) değişimi işe yarayabilir. Soğuk havada devamlı yapıyorsa kesin çözüm diyebilirim. Bunun haricinde emme manifoldu conta takımı da denenebilir. Marş takıldığı zaman manyetik kaptör arızasından şüphelenilir çok sık görülür ama sanki Sorununuz yanma elemanları ile ilgili. Yani ya hava ya da yakıt beslemesinde sorun var gibi. Bir de net hatırlayamadığım bir yakıt dönüşüm valfi gibi bir şey vardı ustanıza danışın. Ayrıca lpg ve benzinin aynı anda yanma odasına girme gibi bir durum olursa ateşlemede sıkıntı olur bu görevi yapan elemanları kurcalayın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Araçta su eksiltme yok. Genleşme kabını araç birsüre yol aldıktan sonra, çalışır vaziyette (rolantide) bekletip açabiliyorum. çok basınç yok sıkıntı yapmıyor , püskürtme falan olmuyor.

Üst kapak contasından şüphelendim. Su eksiltmiyor basınç yoksa sıkıntı yok. Eğer kapak contası yanık olsaydo yanma odasına su doluyor buji ilk çalışmada ateşleme yapmıyor tekliyor ve 1 dakika sonra düzeliyor. Ama sizinki bundan kaynaklanmıyor.

Aklıma gelen tek şey benzin pompası yada filtresi. Arıza verebilecek her şey elden geçmiş.