Megane 2 - Rölanti dalgalanması ve stop etme sorunu

Erdogan3560

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
megane 2 lerde rölanti valfi gaz kelebek kutusu ile birleşik ve elektroniktir . rölanti valfi ayrı satılmıyor .

Bence Değiştirmediyseniz, Son olarak Rolanti Valfi'ni Deneyebilirsiniz..

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selam bendede tam tersi bir problem var motor soğuk çalıştırmada saat gibi sorunsuz fakat stop edeyim 10dk sonra çalıştırayım motor hala sıcakken çalıştırdığımda rolanti dalgalanıyor ve gaz vermezsem stop ediyor ?

DADAAHM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam. Benim araç megan 2 2004 model benzin lpg li üç ,dört ay önce motor su deposunda çatlak vardı değiştirdim radyatör suyunu komple sıfırlayıp yenilendi ondan sonra rolanti problemleri stop etme yolda giderken ara sıra sarsintilı titreme gaz yememe problemleri meydana çıktı araç debriyaja bastığımda kendi kendine gaz veriyor devir 3000 devire çıkıyordu bunlar ara ara oluyordu sonra gaz kelebeyini temizlettim rolanti yükselmesinin dışındaki olanlar düzeldi ama rolanti düzelmedi .

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
Selam. Benim araç megan 2 2004 model benzin lpg li üç ,dört ay önce motor su deposunda çatlak vardı değiştirdim radyatör suyunu komple sıfırlayıp yenilendi ondan sonra rolanti problemleri stop etme yolda giderken ara sıra sarsintilı titreme gaz yememe problemleri meydana çıktı araç debriyaja bastığımda kendi kendine gaz veriyor devir 3000 devire çıkıyordu bunlar ara ara oluyordu sonra gaz kelebeyini temizlettim rolanti yükselmesinin dışındaki olanlar düzeldi ama rolanti düzelmedi .
rölanti motoruna neyim baktırdınız mı? hava alma sorunu da olabilir. genelde bu ikisinden yapar. ekstra olarak benim R19 da da bu rölanti dalgalanması problemi vardı. hortumları söküp taktım bujileri yeniledim düzeldi.

DADAAHM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rolanti motoru herhalde gaz kelebeği ile birleşik kapalı olan kısmında gaz kelebeğini temizlettirirken onu bilmediğim için ustaya söylemedim benim araçdaki rolanti motoru ile ilgili youtube de video bulamadım bulan arkadaşlar paylaşırsa memnun olurum bujileri daha önce bakım yaptırırken yenilemiştim

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
Rolanti motoru herhalde gaz kelebeği ile birleşik kapalı olan kısmında gaz kelebeğini temizlettirirken onu bilmediğim için ustaya söylemedim benim araçdaki rolanti motoru ile ilgili youtube de video bulamadım bulan arkadaşlar paylaşırsa memnun olurum bujileri daha önce bakım yaptırırken yenilemiştim
hocam o parça da arıza verebiliyor. boğaz kelebeği temizlenirken onu da temizlemek gerekir temizlemek kurtarmazsa parça değişilir.
ekstra bi konu var bu megane 2 lerde gaz teli yok bildiğim kadarıyla. elektronik yani. birinin başına gelmişti, gaz pedalında soket var o gevşemiş sorun yaratıyormuş. sizde kendiniz bakabilirsiniz. belki soket gevşemiştir.