Megane 2 SERVİCE lambası yardım lütfen.

stranger59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam abiler, kardeşler, ustalar.

Benim sorunum şu, Aracı çalıştırınca bazen servis lambası yanıyor ve elektronik sorun var yazıyor. Stop edip kontağı kapatıp tekrar çalıştırınca bu sefer normal hiçbir sorun yok. Fakat günde 4-5 kere bunu yapıyor. Elektrikçiye sordum sorun değil Megane 2'lerin kronik bu diyor. Ne yapmam gerek acaba. Test modunda da çalıştırdım, fakat yine aynı. Aracım 2005 model Megane 2 Hb. Dynamique. Yardımların için şimdiden teşekkürler. reno :masallah

stranger59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok mu bir bileniniz acaba:??:(

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Yazıyı yazıp servis ışığını yakınca aracı stop etmeden bir bilgisayara bağlatın , buna bizim buradan yorum yapmamız yanlış olur.Bir çok şey olabilir.

stranger59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2005 Magene 2 Dynamique 1.6 16V 115HP (Benzinli)

Acaba başına bu şekilde birşey gelen oldumu diye sormuştum...

Son düzenleme:

mtyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Service lambası birden fazla soruna işaret olabilir. Ama bildiğim öncelik elektronik aksam. Yine bildiğim kadarıyla öncelikle motor içi sigorta kutusu ve araç beyni denilen aksamların kontrolü gerekli. Su alma yada korozyon yapmış olabilir. Akü kaynaklı voltaj sorunları dahi olabilir. Görmeden kimsenin sorunu bulabileceğini zannetmiyorum. Elektrik Elektronik ustalarına gitmeniz gerekiyor sanırım.

Ankara / 2007 model 1.5 dci Megane II Expression Faz II Hatchback

duronur2005

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşım akünün yanındaki sigorta kutusunu kapagını aç u şekline 3 tane soket var silecek motor tarafındakı soketi çıkar oksitlenmiştir temizle geri tak soket çıkmazsa plastik erimiştir. oksitlenmeden dolayı ark yapar ısınır pilastik erir çıkmaz.hata burdan kaynaklanıyor senin.birde fren munşurunu değiştir oda aynı hatayı veriri
http://s1.postimg.org/wdl9pxaen/20151029_110452.jpg
[url]http://s13.postimg.org/wxcdh5107/20151029_110503.jpg

[/URL]

Son düzenleme:

stranger59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Service lambası birden fazla soruna işaret olabilir. Ama bildiğim öncelik elektronik aksam. Yine bildiğim kadarıyla öncelikle motor içi sigorta kutusu ve araç beyni denilen aksamların kontrolü gerekli. Su alma yada korozyon yapmış olabilir. Akü kaynaklı voltaj sorunları dahi olabilir. Görmeden kimsenin sorunu bulabileceğini zannetmiyorum. Elektrik Elektronik ustalarına gitmeniz gerekiyor sanırım.

Akünün (-) kutupbaşı oksit yapmış. Onunla alakalı olabilir mi? Söküp temizleyip tekrar taksam olurmu. Yoksa başka bir işlem mi gerekiyor.

stranger59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşım akünün yanındaki sigorta kutusunu kapagını aç u şekline 3 tane soket var silecek motor tarafındakı soketi çıkar oksitlenmiştir temizle geri tak soket çıkmazsa plastik erimiştir. oksitlenmeden dolayı ark yapar ısınır pilastik erir çıkmaz.hata burdan kaynaklanıyor senin.birde fren munşurunu değiştir oda aynı hatayı veriri
http://s1.postimg.org/wdl9pxaen/20151029_110452.jpg
http://s13.postimg.org/wxcdh5107/20151029_110503.jpg

Soket erimemiş fakat soketi çıkardığımda uçlar oksitlenmiş, yeşil olmuş ne ile temizlemem gerekir. WD40 işe yarar mı?

mtyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Wd 40 aynı zamanda yağlayıcı özelliğe sahip. O nokta da işe yaramayacaktır. Kuru kontak sprey ve diş fırçası ile temizlemeyi deneyin.