Megane 2 SERVİCE lambası yardım lütfen.

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde koltuk altındaki airbag soketine dikkar edin.Koltuğu hızlı ileri geri aldığınızda bu soket yernden çıkıyor.Haliyle servis lambası ve airbag ışığı yanıyor.
Koltuğu tam geri alın ve bu soketten ise sorun biraz oynattığınızda düzelecektir.

stranger59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde koltuk altındaki airbag soketine dikkar edin.Koltuğu hızlı ileri geri aldığınızda bu soket yernden çıkıyor.Haliyle servis lambası ve airbag ışığı yanıyor.
Koltuğu tam geri alın ve bu soketten ise sorun biraz oynattığınızda düzelecektir.

AIRBAG ışığı yanmıyor zaten. Bugün baktım airbag soketinde bir sorun yok. Hafta sonu ana sigorta kutusundaki soket ile kutup başını temizliycem bakalım.

stranger59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı bugün ustaya götürdüm. Cihaza bağlandı arıza kodu sanırım 340 çıktı. Arıza olarak ta krank mili sensörü gözüküyordu. Usta bir sıkıntı yok sadece sensörden değil krank mili veya krank dişlisinden de yapabilir sorun yok böyle kullanmaya devam edebilirsin dedi. Elektronik sorun bu genel olarak megane 2 lerde çıkıyor dedi. Sizce nedir bu durum.

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usta halt yemiş. Krank sensörü okuyucusu olsa araba arıza lambası yakmaz. Ayrıyetten araba ilk çalışmada sıkıntı çıkarır. Marş basar ama çalışmaz

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Elektronik sorun yazisini manyetik kaptor ( krank mili sensoru) den yapmaz. Bu parca bizim sinsi parcamiz ariza kaydi birakmiyor hicbir yerde. Sizin sorununuz tamamen sigorta kutusundan nemden ve sudan oksitlenme yapiyor. Ya kutu komple degisiyor yada oksit temizlenecek. Kendiniz yapacaksanizda Wd 40 sikmayin yaglanir, temizleyemezsiniz elektrikcilerde bulununan korozyon cozucu spreyler var onlardan kullanabilirsiniz.

stranger59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elektronik sorun yazisini manyetik kaptor ( krank mili sensoru) den yapmaz. Bu parca bizim sinsi parcamiz ariza kaydi birakmiyor hicbir yerde. Sizin sorununuz tamamen sigorta kutusundan nemden ve sudan oksitlenme yapiyor. Ya kutu komple degisiyor yada oksit temizlenecek. Kendiniz yapacaksanizda Wd 40 sikmayin yaglanir, temizleyemezsiniz elektrikcilerde bulununan korozyon cozucu spreyler var onlardan kullanabilirsiniz.

Peki içerideki sigorta kutusu mu yoksa akünün yanında ki mi?

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu

stranger59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
;

İçerdeki değil, Akünün yanındaki

Bugün içerideki sigorta kutusunu resmen yıkadım spreyle. Kam sensörünü de temizledim. Sadece akünün yanındaki kaldı. Kısmetse yarın da onu temizliycem inşallah hallolur. :eyv

o6plaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eğer geçici arıza verdiyse sildir abi ondan dolayı da arasıra yapar. bende de öyle olduydu pc ye bağlattık geçici arıza vermiş sileyim bi de böyle dene dedi, Allaha şükür tık yok o günden beri 5/6 aydır