Megane 2 Vites Kolu Kısaltma ( Resimli Uygulama )

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geldim Karaca Geldim :) :)

Vites körüğü çerçevesini tırnaklarından ayır sağa sola topuzu hafiften oynatarak güçlü bir şekilde bir defada yukarıya doğru çek körük topuz ve çerçeve hepsi biranda çıkıcaktır.

Yalnız Kolçak İle Kısa Vites Kolunu Kullanman Pekte Kullanışlı değil orjinal vites boyutunun kötü yanı viteslerin biraz kemikli geçmesi onun haricinde kolçak ile boyutu uyumlu kişiyi rahatsız etmiyor. geçen hafta biraz inceleme yaptım kısa vites ile kolçak tad vermiyor.. ama kolçak önemli değil vites geçişleri düzelsin dersen bu uygulama tam sana göre :eyv
Kubilay abiii nerdesin i need your helpp !! :D

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
yalnız vites topuzunu takarken dikkat edin üstten fazla vurmayın :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence kısa vites kolunda geçişler daha rahat oluyor mesela megane 3ü kullanırken geçişler daha kısa ama megane 2 kullanırken vites aralarında devir düşmesin diye ara gaz veriyoruz :D

Abi babam kullanırken böyle araba kendi kendine aragazı veriyor ben anlamadım . Debriyaja basınca gaza basıyor araba :S

Vites topuzu kısaltmak yerine Sport topuz eklense yeterli .

ilhan*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
6 vites olan meganlardada olurmu bu kısaltma işlemi. bizim geri vites broadwaylerdeki gibi o sorun oluştururmu?

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bugün dikkat ettimde reno her ne kadar estetik olmasada vites kolunu kolçaga göre tam ayarlamış.yani kısaltırrsanız konfor fena halde düşebilir.

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Aynen öyle bende üst kısımda yazdım okuyan oldumu bilmiyorum ama bence kolçak konforu sakat:)
arkadaşlar bugün dikkat ettimde reno her ne kadar estetik olmasada vites kolunu kolçaga göre tam ayarlamış.yani kısaltırrsanız konfor fena halde düşebilir.

Cliocup172

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence bu işlemlerle uğraşmak yerine megane 2 kullanıcı arkadaslara renault sport vites topuzu takalım daha güzel olacagından eminim birde bu kısaltma işlemini yaptıktan sonra eski topuzunuz çöp olucak oda bir maliyet sonucta :)

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kolçak işi sakat ilk yorumdada bahsettiğim gibi ama otantik kullanıcıları vs rahat ediyor . Gerçi kolunuzu kolçağa koyup vites değiştirmiyorsanız değiştirdikten sonra dayıyosanız kolunuzu yine sıkıntı yok :)

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kolçak işi sakat ilk yorumdada bahsettiğim gibi ama otantik kullanıcıları vs rahat ediyor . Gerçi kolunuzu kolçağa koyup vites değiştirmiyorsanız değiştirdikten sonra dayıyosanız kolunuzu yine sıkıntı yok :)
Şahsen böyle kullanıyorum ki kolçağı uzun yolda kullanıyorum bitek ondada sabit 5. vites bi hızla gidiyorsun gelende direksiyonu iki elle tutarım dirseğim kolcakta elim viteste yan oturupta gezmem :) zaten ustam demişti elin vitesin üstünde kullanma dişlililer çapak yapar vites kolu esneme yapamaz demişti