Megane 2 Vites Kolu Kısaltma ( Resimli Uygulama )

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese teşekkür ederim fakat yanlış anlaşılsın istemem konuyu sadece paylaştım uygulamasını yapmadım :)

cagdeg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar bu vites körüğünün alt tarafına körük değiştirrken wd40 sıksak nasıl olur sıkıntı olur mu

mehmetgul71

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım paylaşımın çok güzel.Yalnız bir şey soracağım .Kestikten sonra vites topuzuna geçen plastik parçayı tekrar takıyormusun yoksa onun yerine başka bir çözümmü var.Bu konu hakkında aydınlatırsa sevinirim.

mehmetgul71

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Arkadaşım bir sorum olacak.Vites topuzunun başına geçen plastik parçayı tekrar takıyormusun yoksa onun yerine başka birşeymi yapıyorsun Bu konu hakkında bir zahmet bilgi verirmisin.

pilot.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün bende kısalttım vitesi gayet güzel vites geçişleri boşluksuz oldu sanki

QRJ1YA.jpg
rgjY8B.jpg
gknjVL.jpg

emrullahım

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben söktüm siyah bir parça denk geldi onu çıkaramadım sanırsam o içindeki demir aksamla birlikte kesilecekmiş peki kestikten sonra vitesi alt kesilen demirin üzerine vites topuzunu geçirdiğinde sağa sola oynamıyor mu nasıl bir önlem alarak topuzu geçirdiniz.

1. Benim düşüncem siyahın tam alt noktasından kesmek.
2. Kestikten sonra o siyah parçayı nasıl temin edicem çünkü çıkmıyor demirin içinden (Topuzu oturtmak için )

SÖKTÜM BURDAN SONRA İLERLEYEMEDİM.
Ayrıntılı anlatacak bir arkadaşdan yardım bekliyorum
attachment.php

Son düzenleme:

pilot.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ORzBgP.jpg

dedigim yerlerden plastiği kesin arasın demir parçayı görene kadar kesin o zaman plastik parça gevşiyor ve çıkıyor
zaten tekrar takacagınız yere kesmeseniz bile olmuyor çünkü vites demiri kademeli plastik parçanın iç çapı demirin alt kısmı ile aynı degil demiri kesip kısaltdıktan sonra plastik parcayı tekrar takın orda fark edeceksiniz ne demek istediğimi eger gevsek derseniz plastik parcanın içine sıkışması için kestiğiniz plastik parcadan içine koyun vites topuzunu parcanın şekline göre yerleştirin yani parça kenarlarınddaki tırnaklara göre yerine takın üzerine elinizle vurun sıkışana kadar ben aynen böle yaptım hiçte oynamıyor kolay gelsin

emrullahım

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ORzBgP.jpg

dedigim yerlerden plastiği kesin arasın demir parçayı görene kadar kesin o zaman plastik parça gevşiyor ve çıkıyor
zaten tekrar takacagınız yere kesmeseniz bile olmuyor çünkü vites demiri kademeli plastik parçanın iç çapı demirin alt kısmı ile aynı degil demiri kesip kısaltdıktan sonra plastik parcayı tekrar takın orda fark edeceksiniz ne demek istediğimi eger gevsek derseniz plastik parcanın içine sıkışması için kestiğiniz plastik parcadan içine koyun vites topuzunu parcanın şekline göre yerleştirin yani parça kenarlarınddaki tırnaklara göre yerine takın üzerine elinizle vurun sıkışana kadar ben aynen böle yaptım hiçte oynamıyor kolay gelsin

PEK ALA YANI ŞUNUMU ANLADIM ; Siyah parçayı yukarıdan aşağı Maket bıçağı ile kesin ortadan ikiye ayırın, Sonra siyah parçayı çıkarıp vites demirini kesin kestikten sonra kalan kısıma tekrar o siyah parçayı adapte edin. Bol kalırsa arasına vs yerlere farklı malzemeler ile sıkıştırın diyorsunuz anlaşılan

emrullahım

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıca siz kaç cm kestiniz bende kolçak yok kaç cm kesmemi önerirsiniz

pilot.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ayne dogru anlamışsınız yükseklği size kalmış elinize uygun pozisyondan kesin benim kestiğim parça resimi ekli 4 cm olması gerek ölçmedim öyle