MEGANE 2 yoğun trafikta kalkışta çıkan tuhaf ses

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benden de geliyor, benim geri viteste geliyor vuuuv yapiyor kalkis esnasinda ben balata kaciriyor diye dusunuyorum servise gidiyorum ses geliyor diyom fren balatasindan diyorlar geri gitmeye aliskin degil fren balatalari ondan yapiyor diyorlar ama ben oyle dusunmuyorum ustune gitsem kullanici hatasi diyecekler ugrasasim yok. Baski balatadan geliyorbence. Onceden ileri giderkende kalkis esnasinda geliyordu o biraz farkliydi 3 gun serviste kaldi sanzumanda bir bilya rulman degisti onu kesti simdi geri viteste kalkis esnasinda vuuuvuuuv diye ses geliyor yine sanzumanla alakali dedim ya kullanici hatasi diyecekler bu sefer. Sizinkide bu tarz birseydir muhtemel bu arada arac meg 3 dci 85 hp erzurumda ikamet ettigimden tek servis var o yuzdende pek sallamiyorlar gibi ankarada olsak onur arkadasa gotururduk :))

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geri vitesteki bu ses yuklenince geloyor misal rollantidee geri kalkis yaparken gelmiyor duz bir yerde yuk gelince yapiyor

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aks olabilir bi ihtimal başka şirkette 1.5 dci loganı göndermiştik baskı balata değişimine araç geldi kalkışta titreme silkeliyor araç . Tekrar servisi aramıştım gelip aracı aldılar akşama getirdiler sorun çözülmüştü debriyaj bilyesinden denilmişti yanlışım yoksa . Baskı balatayı değişmişler ama bilyeyi değişmemişlerdi

tyardim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benden de geliyor, benim geri viteste geliyor vuuuv yapiyor kalkis esnasinda ben balata kaciriyor diye dusunuyorum servise gidiyorum ses geliyor diyom fren balatasindan diyorlar geri gitmeye aliskin degil fren balatalari ondan yapiyor diyorlar ama ben oyle dusunmuyorum ustune gitsem kullanici hatasi diyecekler ugrasasim yok. Baski balatadan geliyorbence. Onceden ileri giderkende kalkis esnasinda geliyordu o biraz farkliydi 3 gun serviste kaldi sanzumanda bir bilya rulman degisti onu kesti simdi geri viteste kalkis esnasinda vuuuvuuuv diye ses geliyor yine sanzumanla alakali dedim ya kullanici hatasi diyecekler bu sefer. Sizinkide bu tarz birseydir muhtemel bu arada arac meg 3 dci 85 hp erzurumda ikamet ettigimden tek servis var o yuzdende pek sallamiyorlar gibi ankarada olsak onur arkadasa gotururduk :))

Aks olabilir bi ihtimal başka şirkette 1.5 dci loganı göndermiştik baskı balata değişimine araç geldi kalkışta titreme silkeliyor araç . Tekrar servisi aramıştım gelip aracı aldılar akşama getirdiler sorun çözülmüştü debriyaj bilyesinden denilmişti yanlışım yoksa . Baskı balatayı değişmişler ama bilyeyi değişmemişlerdi

Cevaplarınızı için teşekkür ederim. Debriyaj seti yeni değişmemiş olsa ve ses ilk kalkışta da gelse debriyaj seti diyeğim ancak bendeki ses yoğun trafikte bir süre dur kalktan sonra geliyor ayrıca birinci viteste ilerlerken gazdan ayağımı hafif çekip ardında hafif şekilde dokundurup araç hareketlerndiğinde de yapıyor. Böyle olunca ben ısınmaya bağlı olarak çıktığını düşünüyorum ancak geri vitesteyken bende de buna benzer bir ses geliyor. Anladığım kadarıyla öncelikle akslara iyi bir baktırmamız gerekecek çünkü hakim görüş sorunun oradan kaynaklandığı yönünde...

ziganasport

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar ,

Benim aracımdakı arıza bugun itibarı ile sorun çözüldü. Nedeyse enjektör ve pompayı degiştirectik. Tamircim Şanzıman takozunu söktü baktı takozda bir sıkıntı görükmedigini belirterek geri taktı ama araçdakı sıkıntı bir türü gitmedi Fakat şanzıman takozunun hiç degişmedigi görünce belki özelligini kaybetmiş diyerek bugun degişim işlemi yapıldı. Ve araç kendine geldi. bende derin bir ohh çektim çünkü pompa olsaydı çok üzücü olacaktı..

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar ,

Benim aracımdakı arıza bugun itibarı ile sorun çözüldü. Nedeyse enjektör ve pompayı degiştirectik. Tamircim Şanzıman takozunu söktü baktı takozda bir sıkıntı görükmedigini belirterek geri taktı ama araçdakı sıkıntı bir türü gitmedi Fakat şanzıman takozunun hiç degişmedigi görünce belki özelligini kaybetmiş diyerek bugun degişim işlemi yapıldı. Ve araç kendine geldi. bende derin bir ohh çektim çünkü pompa olsaydı çok üzücü olacaktı..
Küt diye ses mi geliyordu ki ?

ziganasport

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayir Araçta zırıldama şeklinde sarsıntı vardı

teknikeraykut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konu hortlayacak ama sorunun çözümü var mı

tyardim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baskı balata değişikliği sorunu çözmemişti yukarıda verilen tavsiyeleri uygulayamadan kaza yapıldığı için aracı sattım aynı modelden yeni bir araç satın aldım onda şuan için bu sorun ile karşılaşmadım....

oguz05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı ses bendede var sorun debriyaj bilyesi sesin tuhaflığından anlasıliyor zaten bişeyler sürtüyor usta bilyeden dedi .. inanmazsınız 85 odel renoda bile aynı ses geliyordu cok gaz verip kalkış yaparken helede rampada :)