MEGANE 2 yoğun trafikta kalkışta çıkan tuhaf ses

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gaz verip bıraktığında 1 vitesteyken aniden küt diye vuruyorsa arac aks den yapar yada motor kulaklarindan zaten motor kulagindan sorunu halletmssiniz

mslck

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba ,

Bende 2006 Megane2 1.5 Dci 100 Privelege var. Bir sese önce bu ses bende de olmaya başladı 1 ve 2 ci viteslerin dur kalk sıralarında oluyor. Tamircime bir kaç kere götürdüm kendisi kullandı ses bir türlü gelmedi. neredeyse 15000 km yaptım bulamadı bir türlü. sesde yavas yavas çogalmaya baslamıstı. Arabada sarsıntıda olmaya basladı. Tamircime gene götürdüm Motor üst takozu degisecek dedi. Degisimi yaptık ses perdeypey kesildi en azından ses daha kısım bir halde ve daha seyrek çıkıyor. acaba aracım altında bulunan şanzıman takozlarınıda degiştirsemmi diye düsünüyorum. Çünkü ses insana şankı şanzımanda bir sey sürtüyormuş hissi veriyor.

Merhaba aynı olay megane 3 195 bindeki aracımda bende de başlamıştı, 1. ve 2. viteste yüke binerek düşük devirde kalkışlarda kayış sıyırması gibi bir ses geliyordu, dün baktırdığımda sesin egzos bağlantısından geldiği anlaşıldı. Motor kalkış sırasında kulaklardan esnediğinde egzos bağlantısı ses yapıyor. Egzosu salladığımızda da aynı ses geliyor. tamirci egzos bağlantısının paslanması kaynaklı ses olduğunu söyleyip egsozu eğmeyi veya araya spiral atmayı önerdi kabul etmedim, bağlantı yayları yağladı ama bağlantı noktasına yağ sürmedi, sürse idi ses kesilecekti ama orada conta var deyip sürmedi. Bağlantı noktasındaki yaylı kısım yada içinin contasını değiştirmeli mi acaba ? Bu arada şanzıman takozunun sıkıntılı olmamasına çok sevindim. Egzos için önerisi olan var mı ?