Megane 2'de Kronik Sesler Ve Çözümleri

sametkeles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu kronik seslere çözüm silikon sprey..ince ucu sayesinde tüm plastiklerin birleşim yerlerine sıktım hiçbir ses kalmadı. ayrıca emniyet kemeri geri toplamıyordu ona da sıktım şuan harika gibi topluyor.:eyv

selam emniyet kemeri geri toplamada nasıl kullanılıyor bilgi verirseniz sevinirim iyi günler.

batuglmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2006 model megane 2 hb sahibiyim arabamın torpidosunun üzerinden tıkırtılar geliyor yanımda oturan kişi ise benim tarafımdan geldiğini söylüyor bir türlü sesin nereden geldiğini bulamadım bu konuda çok takıntılıyım artık canımı sıkmaya başladı nasıl çözeceğimi bilmiyorum çünkü sesin daha nereden geldiğini bulamıyoruz. Ayrıca çukurlara girdiğimde koltukta oynama oluyor sanki vidası gevşemiş gibi oynuyor tam sabit değil biraz sert arkaya doğru yaslanınca tık ediyor çözümü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

soneriko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle iyi günler 2004 mgn 2 dinamik kullanıcısıyım klimayı veya fanı açınca sanki helikopter gibi ses geliyor üflemesinde sorun yok sebebi nedir acaba korkumdan klimayı açamıyorum sesten içinde durulmuyoryardım edecek kimse yokmu​

neron2626

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim arabamda meydana gelen sorunlar ve çözümleri faydası olabilir diye yazıyorum

1-)Direksiyonu döndürürken çatur çutur ses geliyordu

Dönen kontaktör arızası direksiyondaki airbag kabloları zamanla bozuldu koptu yaptırdım

2-) Ön göğüse ses geliyordu araba rolantide çalışırken tar tar tar şeklinde

Egzos takozu esnemiş veya kopmuş şasiye vuruyordu değiştirince ses kesildi

3-) Tam sağ yada sol yaparken kapı gıcırtısı gibi ses geliyordu

Aks körüğü patlamış ve yağsız kalmış aks körüğünü yaptırdım şanzuman yağı eklendi ses kesildi

4-) Ön takımdan takırtı lokurtu şeklinde ses geliyordu

Z Rotlarını değiştirdim direksiyon kutusu yenilendi ses kesildi

5-) Starta bastiğimda kontak çevirmiyordu marş basmıyordu

Marş motoru değişti kömür vs.

6-) Teyp göstergesinin üstündeki plastik tıkırdıyordu

Elektrikçide altına sünger çekildi ses kesildi

önderbent

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi mesajınızı yeni gördüm Çiğli ata sanayide Sencer oto var kime sorsan gösterirler işinin ehli dürüst insanlardır ne fazla para alırlar nede değişmeyecek parçaya değişecek derler telefon numaraları yanımda yok internette telefon numaralarını bulabilirsiniz benim adımı verin yardimci olurlar saygilar

Kubica

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de ön konsoldan araba hıza bindikçe kalın seste bir cızırtı sesi geliyor ama bir türlü sorunu çözemedim harlama gibi.

ceyhuno

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ön camla gögüs arasından gelen ses tamadır. wd40 ı sıktım gıram ses yok arkadaşlar bilginize

orodyn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracımın içinde bir kaç yerde gıcırtı problemi vardı. Silikon sprey ile çoğunu hallettim ancak teyp çevresine sıkmam sonucu gıcırtılar bildiğiniz tıkırtı haline geldi. Arabadan soğudum diyebilirim. Silikon sprey bir çok yerde kurtarıcı oluyor ancak dediğim gibi teyp çerçevesinde kullanmamanızı öneririm.

xcyclopex

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracımda vitesteyken (1 ve 2 . vitesde) hafif bir sürtme sesi gibi bir ses geliyor. Ustaya sordum baskı balatan azalmış dedi. baskı balata böyle bir ses yaparmı sanki lastik bi yere sürtüyo(sistematik hızlanınca sürtme hızlanıyo ve ugultuya dönüyo) gibi ama vitesten atınca ses kesiliyo. Birde arka sol kapıdan seyi halindeyken çıkır çıkır gibi bir metal sesi geliyor.sabahları direksiyonu çevirince değişik bir metal sesi geliyor.(sadece sabahları ve soğukta) birde aracımda gaza bastıktan sonra ani bir rolanti düşmesi oluyor 800 sabit rolantide gaza basıyorum 1500 e çıkıyor gazdan ayağımı cekince 550-600 e düşüyor dalgalanma yapıyor bu gaz kelebeği kurum toplamasından olurmu. Debriyaj kaçırması yığılma yaparmı.

orodyn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam ben çok tecrübeli değilim ama bu dediğinize benzer bir sorun yaşadım. Önce enjektör sandılar sonunda motor devir kaptörü olduğu anlaşıldı. Gördüğüm kadarıyla benzer sorunlarda farklı çözümlerle olumlu sonuç almış kişiler var. Bence bir serviste bilgisayarla kontrol etmenizde fayda var.