Megane 3 - 1.5 dci 105bg bakım+triger (Yetkili Servis)

boragokcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen hocam gerek yok. Dediğim gibi Allahtan servise gitmiyorum. Kafam rahat. Araç yapılırken ustayı tanımıyorsam başındada zebellah gibi bekliyorum. Ne olur ne olmaz.
Komşumuzun tamirhanesi var yarın megane3 u triger, alternatör ve devirdaim pompası değişimi için bırakicam tüm parçaları 420 liraya aldım antifriz 3 lt dahil. Triger gate marka 100 TL alternatör set mais orijinal 160 TL devirdaim valeo marka 125 TL işçilik 170 lira bitti gitti. Geçen senede aynı ustada sattığım megane 2 nin triger set degistirtmistim hatta hiç bilgim yokken usta triger değişirken devirdaim pompası da degissin sonradan masraf olmasın işçilik aynı para dedi yoksa benim bilgim bile yoktu

Wansjaxell

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese hayırlı günler. Ben de megane 3 1.5 dci aracımı ağır bakıma sokmak istiyorum ama fiyat konusunda hiçbir bilgim yok. Renault un yetkili servisi bana çok pahalı geliyor. Arıza tespitine bile 300 350 lira istiyorlar. O yüzden ağır bakımlar için özel servis fiyatları hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Daha önceki aracım ford markaydı ve neyden nasıl kazanıyorlardı bilmiyorum ama parça parasına tamir ve bakım yaptırabiliyordum...

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese hayırlı günler. Ben de megane 3 1.5 dci aracımı ağır bakıma sokmak istiyorum ama fiyat konusunda hiçbir bilgim yok. Renault un yetkili servisi bana çok pahalı geliyor. Arıza tespitine bile 300 350 lira istiyorlar. O yüzden ağır bakımlar için özel servis fiyatları hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Daha önceki aracım ford markaydı ve neyden nasıl kazanıyorlardı bilmiyorum ama parça parasına tamir ve bakım yaptırabiliyordum...
Merhabalar.Öncelikle aracınızın km ve yılını belirtmeniz lazım çünkü bakımlar yıl ve km ye göre yapılıyor. Bu sayede size bildiğimiz kadarı ile yardımcı olmaya çalışabiliriz. İlk başta servise gidip ayaküstü şaşe no ile birlikte hangi parçaların değişeceğini ve ön fiyat bilgisini alırsınız. Sonra listedeki parça kodlarına göre internetten arama yaparak özel fiyat oluşturursunuz. İkisini kıyas yaparak tercihte bulabilrisiniz. Ben 2 yıl kadar önce yaptırdığım için piyasa fiyatlarından pek haberim yok ama yaklaşık olarak sanayide triger bakımı 200-400 arası bakım 50-100 civarı olması lazım .