Megane 3 Alacaklar , Bilgi sahibi olmak isteyenler , Merak edenler...

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
MEGANE 3
Tahmini 2 aydır megane 3 hakkında bilgi almak için internette dolaşıyorum ama başka markaların sitelerinde bizim sitemizden daha çok bilgi paylaşmışlar. Bende megane 3 alacaklar veya bilgi almak isteyecekler adına bu konuyu açmakta yarar buldum.Siz degerli abilerim arkadaşlarımda bildigi veya ilave etmek istedikleri olacaktır. Yardımlarınızı bekliyorum.
Bildiginiz gibi megane3 2011-2012-2013-2014-2015 e kadar geliyor. Bu seneler içinde makyaja da ugradı fakat yakıt ekonomisinden vazgeçmedi.1.5 dci GTline ı ben gözlemledigim kadarıyla aktarıcam.. Herkes kendi aracı veya megane hakkında iyi kötü yanlarını yazarsa bilgilenmiş oluruz.

2012 GTline dCi aracımda navigasyon hariç , cam tavanına kadar herşey mevcut. En başta şunu söyleme gereği duyuyorum Bu modelde diger markalardaki rakiplerine göre opsiyon olarak hepsinden önde.2003 ten beri start-stop kullandıran renault karsısında hala anahtarlı çalışan 70 80 bin tl tlik araçlar var. 1.5 dCi motor 110hp 240nm/tork a sahip. Rampalarda veya genelde çekiş gerçekten çok iyi. Kendi aracım Yurtdışı (yanılmıyorsam İspanya) üretimi oldugu için 17 jantlar var ve süspansiyon digerlerine göre daha alçak. Yol tutuşu gayet tatminkar, esp gerektigi yerlerde çok iyi toparlıyor ama bu toparlama ufak dokunuşlar şeklinde.Araçta eller serbest kartlı kartsız çalıştırma var sadece araca yaklaşıp elinizi koymanız ve start a basmanız yeterli. Mercekli virajlarda dönen xenon farlar ve bumerang ledler mevcut, gerçekten aydınlatması çok iyi. İzolasyon olarak diger paketlere göre sesi biraz daha fazla içeri alıyor o da 17lastik kullandıgı için. Küçük çukurlarda hissiyat yok büyük çukurlarda yavaş geçmeniz lazım. Direksiyon hıza göre sertleşip yumuşuyor. Cam tavan 4 kademe açılabiliyor. Yakıt konusunda şehiriçi sıkıştırmama ragmen 5.2yi geçmedi şehirdışı tahmini 4.2 - 4.8 arasında yakıyor rampalara baglı tabi.. Arka koltukta çekirdek bir aile rahatça yolculuk edebilir.(Anne baba 2-3 çoçuk) Bagaj çocuklu aileler için yeterli , aksini düşünen varsa eger ford fiesta , opel corsaya bile çok iyi diyenler var bu kapasite ondan 1.5 kat daha fazla. Astra 370 leon 380 golf 380 litre megane 405lt bagaj hacmine sahip. Arka koltukta kol dayama benim modelde yok fakat dynamique ve privilege paketlerinde mevcut.Prizler var kolaylık saglıyor,isofix var. Multimedya olarak usb, cd , aux , bluetooth ile telefonunuzu entegre edebiliyorsunuz ve çok rahat kullanabiliyorsunuz. Malzeme kalitesi olarak ön gögüs ve kapılar yumuşak malzemeden yapılmış çok begendim, benim gögüs tek parça oldugu için bozuk yollarda çıtırtı duymadım. Dİger paketlerde gösterge ekranı sonradan ilave takıldıgı için çıtırtılar oldugunu duydum ama hepsinde mevcutmu sizlerde yazarsanız çok iyi olur.. Araç 60lt yakıt alıyor uzun yolda 1200km rahat götürüyor ötesi sizin elinizde. Rakiplerinden hertürlü daha az yakıyor.

Bu aracı almadan önce Golf - jetta - c4 - bravo - astra- focus arasında ikilemlerde kaldım. Her kafadan ayrı ses çıktıgı için benim için en uygun olanının megane olduguna karar verdim. Nasıl mı ?

- Yakıt olarak digerlerinden önde
- Donanım olarak digerlerinden önde
- Saglamlık açısından almanlar her zaman övülse de gelip GTline ı bir görsünler.
- Navigasyon benim aracımda yok fakat Rlink kadar iyisini rakiplerde görmedim :)

Eksi Yönleri
- Bilmem eksi olarak görürmüsünüz ama ön kolsol rakiplere göre daha sade
- Arka koltuklar rakiplerinden biraz daha dar

Hepsini geçtim bunu buraya yazıyorum herkes iyi biliyor ki Renault servisleri diger servislerden kat kat daha ilgili , canayakın , ve dürüst.

Şu anlık benim akılma gelenler bunlar , sorusu olan , ilave etmek istedigi olanlar konuya müdahil olurlarsa çok sevinirim. Bizden kat kat bilgili faydası dokunacak Ustalarımız var. Konu sabitlenirse çok memnun olurum.
Sonuç olarak hiçbir zaman rakipleri kötülemek gibi bir düşüncem olmamıştır. Sadece Renault a olan algı her zaman digerlerinden düşük tutuldugu için böyle bir paylaşımda bulunma gereği duydum. Kulladıgımız araçlar hepimizin alın teriyle alınma. Kazasız belasız sürüşler.. Teşekkürler..

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Emeğine klavyene sağlık kardeşim.İlave edecek olan üyelerimiz fikirlerini paylaşacaktır.Konu sabitlendi.

albaykadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
MEGANE 3
Tahmini 2 aydır megane 3 hakkında bilgi almak için internette dolaşıyorum ama başka markaların sitelerinde bizim sitemizden daha çok bilgi paylaşmışlar. Bende megane 3 alacaklar veya bilgi almak isteyecekler adına bu konuyu açmakta yarar buldum.Siz degerli abilerim arkadaşlarımda bildigi veya ilave etmek istedikleri olacaktır. Yardımlarınızı bekliyorum.
Bildiginiz gibi megane3 2011-2012-2013-2014-2015 e kadar geliyor. Bu seneler içinde makyaja da ugradı fakat yakıt ekonomisinden vazgeçmedi.1.5 dci GTline ı ben gözlemledigim kadarıyla aktarıcam.. Herkes kendi aracı veya megane hakkında iyi kötü yanlarını yazarsa bilgilenmiş oluruz.

2012 GTline dCi aracımda navigasyon hariç , cam tavanına kadar herşey mevcut. En başta şunu söyleme gereği duyuyorum Bu modelde diger markalardaki rakiplerine göre opsiyon olarak hepsinden önde.2003 ten beri start-stop kullandıran renault karsısında hala anahtarlı çalışan 70 80 bin tl tlik araçlar var. 1.5 dCi motor 110hp 240nm/tork a sahip. Rampalarda veya genelde çekiş gerçekten çok iyi. Kendi aracım Yurtdışı (yanılmıyorsam İspanya) üretimi oldugu için 17 jantlar var ve süspansiyon digerlerine göre daha alçak. Yol tutuşu gayet tatminkar, esp gerektigi yerlerde çok iyi toparlıyor ama bu toparlama ufak dokunuşlar şeklinde.Araçta eller serbest kartlı kartsız çalıştırma var sadece araca yaklaşıp elinizi koymanız ve start a basmanız yeterli. Mercekli virajlarda dönen xenon farlar ve bumerang ledler mevcut, gerçekten aydınlatması çok iyi. İzolasyon olarak diger paketlere göre sesi biraz daha fazla içeri alıyor o da 17lastik kullandıgı için. Küçük çukurlarda hissiyat yok büyük çukurlarda yavaş geçmeniz lazım. Direksiyon hıza göre sertleşip yumuşuyor. Cam tavan 4 kademe açılabiliyor. Yakıt konusunda şehiriçi sıkıştırmama ragmen 5.2yi geçmedi şehirdışı tahmini 4.2 - 4.8 arasında yakıyor rampalara baglı tabi.. Arka koltukta çekirdek bir aile rahatça yolculuk edebilir.(Anne baba 2-3 çoçuk) Bagaj çocuklu aileler için yeterli , aksini düşünen varsa eger ford fiesta , opel corsaya bile çok iyi diyenler var bu kapasite ondan 1.5 kat daha fazla. Astra 370 leon 380 golf 380 litre megane 405lt bagaj hacmine sahip. Arka koltukta kol dayama benim modelde yok fakat dynamique ve privilege paketlerinde mevcut.Prizler var kolaylık saglıyor,isofix var. Multimedya olarak usb, cd , aux , bluetooth ile telefonunuzu entegre edebiliyorsunuz ve çok rahat kullanabiliyorsunuz. Malzeme kalitesi olarak ön gögüs ve kapılar yumuşak malzemeden yapılmış çok begendim, benim gögüs tek parça oldugu için bozuk yollarda çıtırtı duymadım. Dİger paketlerde gösterge ekranı sonradan ilave takıldıgı için çıtırtılar oldugunu duydum ama hepsinde mevcutmu sizlerde yazarsanız çok iyi olur.. Araç 60lt yakıt alıyor uzun yolda 1200km rahat götürüyor ötesi sizin elinizde. Rakiplerinden hertürlü daha az yakıyor.

Bu aracı almadan önce Golf - jetta - c4 - bravo - astra- focus arasında ikilemlerde kaldım. Her kafadan ayrı ses çıktıgı için benim için en uygun olanının megane olduguna karar verdim. Nasıl mı ?

- Yakıt olarak digerlerinden önde
- Donanım olarak digerlerinden önde
- Saglamlık açısından almanlar her zaman övülse de gelip GTline ı bir görsünler.
- Navigasyon benim aracımda yok fakat Rlink kadar iyisini rakiplerde görmedim :)

Eksi Yönleri
- Bilmem eksi olarak görürmüsünüz ama ön kolsol rakiplere göre daha sade
- Arka koltuklar rakiplerinden biraz daha dar

Hepsini geçtim bunu buraya yazıyorum herkes iyi biliyor ki Renault servisleri diger servislerden kat kat daha ilgili , canayakın , ve dürüst.

Şu anlık benim akılma gelenler bunlar , sorusu olan , ilave etmek istedigi olanlar konuya müdahil olurlarsa çok sevinirim. Bizden kat kat bilgili faydası dokunacak Ustalarımız var. Konu sabitlenirse çok memnun olurum.
Sonuç olarak hiçbir zaman rakipleri kötülemek gibi bir düşüncem olmamıştır. Sadece Renault a olan algı her zaman digerlerinden düşük tutuldugu için böyle bir paylaşımda bulunma gereği duydum. Kulladıgımız araçlar hepimizin alın teriyle alınma. Kazasız belasız sürüşler.. Teşekkürler..
Super paylasim megan 3 alasım geldi [emoji3]

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cmylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elinize sağlık çok güzel olmuş. 2011 Expression + Konfor paket var. 16 inç 205/60 lastikler var. 1.5 dci. Olumlu yanlarına katılıyorum olumsuz yanlarınıda belirtmek istiyorum. Olumsuz olarak yol gürültüsünü sınıfının en sessiz lastiklerini kullanmama rağmen çok içeriye alıyor. Düz yolda süspansiyonlarına aşık bıraksada bozuk yollarda moral bozuyor. Virajlarda yüz güldürüyor. Gösterge panelinden,sağ kapı ses sisteminden ve sol kapıda cam tarafında nedenini tam çözemediğim trim sesleri geliyor. Bunun dışında tam bir fiyat/performans aracı. Bagajı ve 60lt yakıt tankı yüzümü güldüren sebeplerinden.

ttuncay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elinize saglık güzel bir paylaşım olmuş. bende de 2012 dinamik dci edc var. en sevdiğim özelliği keyless go, çocuk olduğu için eller hep dolu oluyor anahtarı çıkar kapıyı aç çok zor oluyordu. bir de tabiki yakıtı. sevmediğim yönü ise trim sesi ve direksiyon simidinin göbegi. renault artık bu direksiyondan vazgeçmeli

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne bileyim trim sesi su anlik benimkinde yok.
Bu arada olumsuz olarak ses sistemini soyleyebilirim, 4×20w teybi var ses giris seviyesinde. Laguna kullandim cabbase vardi inanilmazdi. En kisa surede navigasyonlu bir ses sistemine gecis yapicam.

saruja

Selim Levent SARUHAN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
citroen c4 aracımı satarak şubat 2015 te 2015 model megane 3 hb touch plus 1.6 16v 110 bg. benzinli (artık tüplü ve öfkeli)
araç .
artıları;
1. fiyat/donanım mükemmel. aynı donanımdaki akranları 60.000 tl iken ben 45.000 tl ye aldım
2. sınıfına göre bagajı daha geniş.
3. yol tutuşu akranları arasında iyi durumda.
4. dinamizmi çok iyi.

eksileri
1. daha fazla ses alıyor.
2. arka diz mesafesi daha dar.
3. ön koltuk daha kısa.
4. ve bir tasarım hatası, sileceklerden sağdaki daha yukarıda kaldığı için süpürdüğü suyu soldaki silecek tamamıyla alamıyor. ve sürücünün görüşünü engelliyor. fazlası insanı gıcık ediyor.
5. çok fazla yakıyor. ş.içi 10 lt civarı
6. navigasyon ekranı konumu da tasarım hatası. öne doğru eğilip hamle yapmadan dokunmatik ekrana ulaşamıyorsunuz.

ama tüm olumsuzluklara rağmen f/p nedeniyle karlı ve akılcı bir yatırım.

Megane4HB

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Geçen hafta itibariyle megane 3 ile ailenize katıldım. 2014 1.5dCI EDC 110BG Touch. Araçta şanjumandan geldiğini tesbit ettiğim bir inilti yani çalışan bir motor var ses dururken yürürken geliyor bazen artıyor bazen azalıyor, kısa süreliğine kesiliyor geri geliyor. Sanki bir su pompası var ve sıkışıyor zorlanıyor sonra rahatlıyor gibi. Sanayide eski araba ustama gösterdim oda şanzuman dedi ve servise götürmemi söyledi. Böyle bir durum ses ile karlılaşan veya görüş belirtecek olan var mı rica etsem. Servise biraz bilgili gitmek boş olmamak istiyorum. Birde yokuş kalkış çalışmıyor. Bana yardımcı olur musunuz. Sonra Yazılım program güncellemesi yapılıyor mu, bu ücretli mi. Yokuş kalkış bir arkadaşın fluancenda da çılışmıyormuş program ile düzeltmişler, açmışlar. Nasıl bir yol izlemeliyim. Tecrübeleriniz rica ediyorum.*
Teşeklürler.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault servise gittiginde yokus kalkis olayi varsa eger cozerler.
Aractan gelen seside servis ayni gun bulur. Aracini her zaman isin ehline gotur. Kolay gelsin.

keymilto

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle iyi günler konu ile tam derdime deva oldunuz 65 bin lira gibi bir bütçemiz var ben 23 babam 54 yaşında araba konusunu bana bıraktı.Bende o kadar para verdirip yüzünü astırmak istemem öncelikle tarafsız olursanız 65 bin liraya megane 3 gtline mı almalıyız bunun yanında düz vites seçenek olarak peugeot 308 hyundai i30 ceed gibi araçlarda var.İlk olarak verdiğim linkteki aracı düşünüyorum fakat fiyat biraz fazla gibi geldi sizce hangisi alınmalı 3 araçtan.Şimdiden teşekkürler.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ibinden-2012-gt-line-36500-km-365992117/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...oof-navigasyon-hata-boya-yok-349209270/detay/
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...8-allure-1.6-e-hdi-start-stop-280018906/detay