Megane 3 Alacaklar , Bilgi sahibi olmak isteyenler , Merak edenler...

ferhat0316

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle iyi günler konu ile tam derdime deva oldunuz 65 bin lira gibi bir bütçemiz var ben 23 babam 54 yaşında araba konusunu bana bıraktı.Bende o kadar para verdirip yüzünü astırmak istemem öncelikle tarafsız olursanız 65 bin liraya megane 3 gtline mı almalıyız bunun yanında düz vites seçenek olarak peugeot 308 hyundai i30 ceed gibi araçlarda var.İlk olarak verdiğim linkteki aracı düşünüyorum fakat fiyat biraz fazla gibi geldi sizce hangisi alınmalı 3 araçtan.Şimdiden teşekkürler.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ibinden-2012-gt-line-36500-km-365992117/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...oof-navigasyon-hata-boya-yok-349209270/detay/
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...8-allure-1.6-e-hdi-start-stop-280018906/detay
Kesinlikle yeni kasa meganı alın derim. Pejodan uzak durun. Bende 2011 Previlege dizel manuel vites vardı araçtan çok memnundum. Şu an aracı değiştirdim tercihim yine megane oldu. Renonun diğer araçlarını bilmem ama daha önce megane 2 vardı sonra megane 3 şimdi megane 4 sedan, megane 5 çıkarsa onuda alırım. Fanatiklik olarak bakmıyorum olaya. Daha megane alıpta pişman olanı görmedim. İnşallah sizin için hayırlısı neyse o olur.

mslck

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,
On günlük; 2010/megane III/1.5 dci/sport tourer/privilege sahibiyim. İlk bulduğum fırsatta önceki markada olduğu gibi markanın forum sayfasına üye olmak oldu. Aracı 1250 km lik bir yol sürerek istanbula getirdim. Kafama takılan sorular ve ufak tefek problemler için hem de birileri bunu okursa tanışmak için yazdım.
Aracı alırken privilege olnlarının cam tavanlı, zenon adaptif farlı ve navigasyonlu olanını bulmak için çok çaba sarfettim.
Araçla ilgili ilk seyahatte fikrimiz plastik kalitesinin çok kötü olduğu yönündeydi.

Önceki iki kia ve hyundai aracımızdan sonra iç mekan plastik ve kaplamalarının çok dayanıksız olduğunu gördük. Konfor ve yol tutuş gibi konularda elbette çok üstün bir araç ama 19 yıllık kia da kırılmamış olan çoğu parça megane da kırıktı.

Çok narin olan cam açma düğmelerinin 5 tanesi kırıktı, tavan lambalarının plastikleri elimizi attıkça döküldü. Motor yağ kapağı çatlak olduğu için yolda açılmıştı erken fark ederek motorun yağsız kalmasından son anda kurtulduk. Navigasyon joystick düğmeleri de zayıf durumda ve her an işlevsiz kalacak gibi gözüküyor. Kapı iç aydınlatma lambalarının ikisi yerinde yoktu bu önceki kullanıcının rahatlığından da olmuş olabilir. Sağ arka kapı kolu sensörü çalışmıyor. Kapanır aynalar şu an 10. gününde tam açılıp kapanmaz oldu. Sanırım basınçlı su ile yıkama sonucu sunroof kızağı yağsız kaldı sunroof sıkışıp açılmıyor. Turbo vanası denen elektronik bir parçadan motor çalışmazken elektrik kaçağı gibi bir cızırtı sesi geliyor. Yol boyu adaptif farlar değişik anlarda tamamen aşağı inip yolu aydınlatmaz oluyordu, sonra kendi kendine yükselip normal aydınlatma seviyesine geliyordu. Bu durum karanlık şehir dışı yolda çok can sıkıcı ve zorlayıcı oldu. Bunların hepsi sonuçta çok önemli olmayan arızalar ve ben araçla uğraşmayı seviyorum zamanla bu küçük eksikleri tamamlayacağımı düşünüyorum .

Asıl sormak istediklerimden biri ise aracı kullanırken yanımda oturan arkadaşımın navigasyonu fabrika ayarlarına resetlemesi sonucu teyp ve dış mekan sıcaklığı ile ilgili hiç bir bilginin artık navigasyona gelmemesi durumu. Navigasyon kendi kendine açılıyor ve teyp açık olduğu sürece kapanmıyor. Kanal değiştirme, ses artırma ve istasyon adı gibi bilgiler artık ekrana gelmiyor. Hem teybin hem de navigasyonun kitapçıklarını okudum ama bir çare bulamadım.

İnsanın heves ederek aldığı bütün kilit özelliklerin; navigasyon, sunroof xenon, katlanır aynaların hepsinin sorunlu olması bi nasipsizlik olsa gerek. Sizlerden tavsiye ve ipucu istiyorum. Uzun yazımı okudu iseniz teşekkür ediyorum. Kazasız belasız günler dilerim.

tailor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle iyi günler konu ile tam derdime deva oldunuz 65 bin lira gibi bir bütçemiz var ben 23 babam 54 yaşında araba konusunu bana bıraktı.Bende o kadar para verdirip yüzünü astırmak istemem öncelikle tarafsız olursanız 65 bin liraya megane 3 gtline mı almalıyız bunun yanında düz vites seçenek olarak peugeot 308 hyundai i30 ceed gibi araçlarda var.İlk olarak verdiğim linkteki aracı düşünüyorum fakat fiyat biraz fazla gibi geldi sizce hangisi alınmalı 3 araçtan.Şimdiden teşekkürler.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ibinden-2012-gt-line-36500-km-365992117/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...oof-navigasyon-hata-boya-yok-349209270/detay/
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...8-allure-1.6-e-hdi-start-stop-280018906/detay
Size tavsiyem kesinlikle Megane III HB olur. isterseniz bir de bu linkten sorgulama yapın. hem en yeni modelinden bile 1 yaş daha genç hem de garantisi de devam ediyor. kapı altı nikelajları, kapı ve bagaj nikelajları da şık ve alımlı duruyor.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...rinda-garantili-full-yok-yok-361139298/detay/

ahmetb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,
Konu belki alakasız olacak ama bilmeniz gerektiğini düşünüyorum.
Megan 3 2015 cvt benzinli aracım var.Sıfır almıştım. Aldığım günden beri 3000-4000 km arasında yağ ikaz lambası yanıyor. Servise ne zaman gitsem yağ ekleyelim kontrol edelim diyorlar. Servise her gittiğimde ( Şuan 30000 de an az 10 defa gitmişimdir.) yağ ekleyelim diyip sallıyorlar. Ben de mahkeme ye verdim. 2017 Şubat ta duruşma var...
RENAULT YAĞ EKSİLTMEYİ NORMAL KABUL EDİYOR. KULLANIM KİTABINA DA EKLEMİŞLER....

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oncelikle selamlar. Bence belali bir araba almissin bu kadar aksilik ust uste gelmez. O araci kullanan sahis resmen ata biber gibi binmis. Sende bunlari tek tek duzeltmeye calisicaksin. Bu anlattiklarinin bir tanesi bile bende yok. Arac 49binde. Servise bi birak derim ucretsiz yapilacaklari onlar zaten yapiyor gerisi Allah kerim.

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende senin gibi arada kaldim. Ceed piyasasi megane kadar yok. Peugeot guzel ama megane daha cekici geliyor bana. 2012-13lerdeki cam tavan spor koltuk bumerang ledler ve difuzor yeni kasalarda yok. Bence ilk arac alinabilir ama fiyat tuzlu. Hakettigi paralar 60bin maximum.
Dusunmeden megane almani tavsiye ederim.

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Navigasyon olayini servis cozuyor arkadasima da oldu. Bi gister derim.

serkanaydin88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba ustam bir sorum olacak 2010 megane 3 aracım var bva şanzuman bu tip şanzumanda yağ değişimi ve kontrolü gereklimidir?

Togimacmac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle selamlar, iyi forumlar.
Aranıza yeni katılan biri olarak sormak istediğim sorular mevcut;

Hali hazırda ClioHB 2005 kullanıyorum, 2. çocuğun gelmesi + arabanın eskimesi sebebi ile daha yüksek ve büyük araca geçme zorunluluğu oluştu.
2011-2014 Megane 3 HB düşünüyorum. Donanım paketleri ve modeller arasında sıkışıp kaldım :(
Joy paket istemiyorum, GT Line aşırı güçlü geliyor.
Önereceğiniz donanım paketi, model yılı ve aşağı yukarı bir fiyat varmıdır?
Bütçe olarak 50K civarındayım, aman kaçmasın tarzı birşey bulabilirsem 55K olabilir :)

Teşekkürler.

ser-hat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar benim 2014 megane 3'üm var fakat bir süredir ara sira ''akü şarj sistemi arizasi'' veriyor acaba neyden kaynaklaniyor olabilir? şimdiden teşekkür ederim:)