Megane 3 hava filtresi sökümü !!

Lnc59Clio

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunlar benzinli için...
Dizelde en güzeli kutu içi...:eyv

abi kutu içi bende çok düşündüm ama 160 tl civarı onun için yemedi :D

Halil abi seninle kesinlikle aynı fikirdeyim bende bu yönde bir tavsiyede bulunacaktımki sen benden önce davranmışsın...:) Valla en iyisi kutu içi K&N yada Green filtreleri açık filtreye bence dizel araçta hiç gerek yok çünkü benzinli araçtaki o ciğerden gelip deviri bitirene kadar çıkan o sesi dizelde alamazsın MADFROSTER kutu içi senin daha çok işine yarayacak ve zaten standart kağıt filrenin ömrüde çok kısa ayrıca benim bildiğim Hava Filtresinin basınçlı havayla temizlenmesi doğru değil tavsiye edilmiyor firmalar tarafınca çünkü filtrenin içindek hava gözenekleri ve yollarında tıkanmalara neden olduğu yönünde yazılar okumuştum ancak özel sıvılarıyla ve ardından tazliksiz suyla içten dışa doğru temizlenmeleri tavsiye ediliyor...

aynen abi bunu bende duymuştum doğru söylüyosun zaten filtreyi çıkarıp bi ikivurdun mu tozlar gidiyor baya ama en güzeli 5 bindebirdeğiştirmek :D

MADFROSTER

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
tamam arkadaşlarda şu megane 3 ün filtresini söken ark. yokmu ? :)

Lnc59Clio

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
tamam arkadaşlarda şu megane 3 ün filtresini söken ark. yokmu ? :)

filtreyi söktük biz anıl eren falan ama kapağı söktük 2 tane vidası var sonraçek geliyor fakat filtre takmak için boğazdan sökmen lazım yada kazana giren bordan söküceksin on sökmesi kolay kelepçeyi yumuşattın mı çekince çıkar fakat açık filtre takmak için kazanıda sökmek lazım işte o nasıl sökülüyor bilmiyorm illaki biyerde vardır 1-2 vidası kazan sökülmeden yer ayarlamak sıkntı olabilir

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
getir ben sökerim :D( hiçkaputunu bile açmadım ama sökerim atla deve değil ya :) )

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hatta emmide denk gelirse arabayı komple sökebiliriz özel garage ımızda :D

erdinc34iDE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi kutu içi bende çok düşündüm ama 160 tl civarı onun için yemedi :D

aynen abi bunu bende duymuştum doğru söylüyosun zaten filtreyi çıkarıp bi ikivurdun mu tozlar gidiyor baya ama en güzeli 5 bindebirdeğiştirmek :D
Ben kimsenin kötülüğünü istemem ancak Standart kağıt filtreler motora çok daha fazla pis ve kirli hava allıyor çünkü hava delikleri çok büyük diğer performans hava filtrelerine göre aralarında hani dağlar kadar fark var derler ya aynı o hesap standart filtre ömrünü çabuk yitirir incedir kısa zamanda paket olur pislikleri toz zerreciklerini performans filtreler kadar asla iyi tutamaz ayrıca performans hava filtrelerinin toz tıtma kabiliyeti %100'dür kaliteki markalarda diğerlerinde bile %90'ın üstündedir ben bunu bilir bunu söylerim ben bu güne kadar kullandığım bütün arabalarda performans tip filtre kullandım hem standart filtrelere harcayacağım parayla kaybedeceğim zamanla performans filtre aldım ve kafam her zmaan rahat oldu ve hala öyle yapıyorum standart filtreyle uğraşılmaz parada verilmez yazık günah hemde motoru daha fazla kirletiyor ve standart filtreyi her 10000km vs neyse artık değiştirdiğin masrafla tek seferde performans filtre al km'lerce kullan kafan rahat olsun :)

MADFROSTER

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
neyse bakalım megane 3 e bi operasyon gerekiyor bütüm günümü sırf buna ayıracam :)

BTR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araclarımız ve yaptıgımız mod.lar aynı buyuk olcude senınle 1.5dci chip tuning + kn kapalı hava fıltresı bendekı sıstem acık kesınlılle takmanı onermem hıc bı sıne yaramaz acık ve net orasıda kabak gbı acık kalır yerını cok merak edıyorsan akunun arkasında 2 vıda 2 dıslı ıcınde dıkdortgen prızma seklınde bı hava fıltren var benım suankı aracımda net 142 hp alıyorum olcumle soyluyorum kafamdan saydıgım bı rakam degıl su sıralar temızletmek gerekıyor fakat dedıgım gıbı acık degıl alacaksan kapalı kn almanı onerırım saygılar