Megane 3 hava filtresi sökümü !!

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araclarımız ve yaptıgımız mod.lar aynı buyuk olcude senınle 1.5dci chip tuning + kn kapalı hava fıltresı bendekı sıstem acık kesınlılle takmanı onermem hıc bı sıne yaramaz acık ve net orasıda kabak gbı acık kalır yerını cok merak edıyorsan akunun arkasında 2 vıda 2 dıslı ıcınde dıkdortgen prızma seklınde bı hava fıltren var benım suankı aracımda net 142 hp alıyorum olcumle soyluyorum kafamdan saydıgım bı rakam degıl su sıralar temızletmek gerekıyor fakat dedıgım gıbı acık degıl alacaksan kapalı kn almanı onerırım saygılar

KN fitrenin ne gibi artıları var yazarsan bizim gibi almak isteyelere yardımcı olursun...

Kendini ve aracınıda tanıtırsan memnun oluruz, iyi forumlar...
ÜYE TANITIMLARI
RFC ÜYE ARAÇLARI

ozi28

Özkan ŞEN ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu kapalı filtrenin sesi gerçektende farkediyormu sonuçta kapılı yerde

BTR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hava fıltrelerının amacı dısardan aldıgı havayı motora ıletmek hepımızın bıldıgı gıbı kagıt fıltrelerın gecırgenlıgı azken kn de kullanılan malzemeden oturu hava akısı kagıt fıltreye gore %40 daha fazla dıyebılırım kapalı yerde durmasıyla alakası yok o zaman butun aracların fıltresı kapalı yerde dıye dusunursek olmaz kullanılan materyalle ılgılı bısey ne gıbı artıları olucagına gelırsek aracıma chıpten once ılk fıltre uygulası yaptım ve arac bana dedıkı ohh rahat bı nefes aldım bunu turboya kadar duydum resmen daha atak kalktı daha rahat nefes aldı yakısına gelıcek olursak yakıt hava oranı fıltre gelınce tabıkı degısıyor bunuda chıple ayarladık zaten aracınız bıraz daha fazla yakıyor ama cok degıl perforamns ıstıyen ınsanlar ekonomıyı pek dusunmemelı sonucta :) bu arada kendımı burda tanıtıyım aksam musaıt oluncada dıger lınkte tanıtırım Baturalp Aytulun öğrenciyim aynı zamanda THY de calısıyorum aracım megane 3 1.5dci dynamique istabulda yasıyorum aracımda fk 5 cm yay kn fıltre chip tuning ön cam dahil komple cam filmi 8000 k xenon var

kayhan07

Kayhan KORKMAZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba hava filtreli video var mı?
bu hafta sonunda aracıma konyadan özel yapım eksoz gelecek, Aracım dizel olduğu için bu eksoz sesini hava filtresi ile biraz daha tatlı bir hale getirmek istiyorum.
Önerileriniz nelerdir. ?
Benim sorum şu? Kapalı performans hava filtresmi almalıyım, yoksa açıkhava filtresi mi
ikisi arasındaki farklar nelerdir. performans+ses olarak..
Ayrıca kapalı alabileceğim link var ise belirtir misiniz?

Açık hava filtresi takamk isteyen arkadaşlar,
1. aşama akü koruma kapağını sıakrtın. (tırnaklıdır sol köedeki tırnakları çıkartınca hemen elinize gelir)
2. aşama akünün arkasında hemen 2 adet yıldız tornavida ile sökülebilecek 2 vida bulunmakta bu vidaları sökerseniz filtre üsttten elinize gelecektir.
3. aşama kapalı filtre kutusunun hemen sağında sağ akü kutup basının arkasında bir adet vida göreceksiniz. Bu vidayı söktüğünüzde kapalı kutu elinize gelecektir.

Son düzenleme:

MADFROSTER

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet özkan kardeşim kayhan hocayada onu sölicektim k&N kapalı sport filtresini aldım ve ses azda olsa degıştı cok az ama performansa gelınce oda biraz farkettı acık filtreyi taktım sesi bi garip oldu sanki grip olmuş gibi bende gittim K&N nın kapalı olan sport filtresini aldım gayat memnunum tavsiye dizellerde acık filtre tırt :eyv

bunuda paylaşmak istiyorum

K&N ; 1969 yılında Amerika'da kurulmuş ve performans hava filtreleri teknolojisinde, Dünya lideri olan firmadır. 35 yıllık tecrübesiyle K&N , mucidi olduğu ve " Dünyanın En İyi Hava Filtresi " sloganını ispatlamış olduğu pamuklu hava filtreleme sistemi ile gurur duymaktadır. K&N dünyanın birçok yerinde motorsporlarına, otomobillere, marinler ve endüstriyel ihtiyaçlara yönelik olarak, yüksek emiş gücü olan ve yıkanılarak yeniden kullanılabilinen hava filtreleri üretmektedir.

Dünyanın ilk ve tek " 1 Milyon Kilometre Garantili " hava filtresi olan
K&N Hava Filtreleri, pamuktan üretilmiş olup, kağıt ya da sentetik filtrelerden tamamen farklıdır. Özel formüllü yağ, filtrenin üzerine uygulandıktan sonra, filtre çok çok küçük partiküllerin bile motorunuza gitmesini ,örülmüş pamuğun binlerce mikroskobik iplikçiği vasıtasıyla engeller. Kağıt filtreler 2 boyutlu olmaları ve derinlik boyutlarının olmaması sebebiyle partiküller tarafından çok çabuk tıkanarak, havanın emilişini ve böylelikle motorun performansının azalmasına sebep olurlar. K&N ' in 3 boyutlu filtresinde ise (filtre yüzeyinde kağıttan farklı olarak derinlik boyutuda mevcuttur) partiküller filtrenin içine hapsedilmişken, havanın akışı devam etmektedir. Böylelikle kağıt filtrelerde yaşanan performans azalışı yaşanmamaktadır. Nasıl ki pamuktan yapılmış bir tişört havanın akışına izin verirken sıradan bir kağıt buna izin vermiyorsa, hava filtrelerinde de durum çok farklı değildir.
K&N Hava Filtreleri 70.000 ila 80.000 km de bir, orjinal K&N Temizleme losyonu ile temizlenerek ve Özel K&N filtre yağı üzerine püskürtülerek, kullanımına devam edilir. Kağıt filtreler ise 10.000 ila 15.000 km de bir değiştirilerek paranızla birlikte çöpe atılmış olur.

Sonuç olarak
K&N Hava Filtrelerini Kullanmakla;

* Temizleyerek yeniden kullanabileceğiniz için , aracınıza başka bir hava filtresi takmanıza gerek kalmayacak,
* Etkili hava emilimi sayesinde yakıtın yanma kabiliyeti yükseleceğinden , aracın beygir gücü artacak,
* Motorunuza zarar verebilecek partiküllerin filtreden sızması mümkün olmayacağı için motorunuz korunacak,
* " 1 Milyon Kilometre Garanti " si ile her 10.000 ila 15.000 km de bir değiştirilen kağıt filtrelerle birlikte, paranızda çöpe gitmeyecektir.

ARACINIZIN BEYGİR GÜCÜNÜ VE
DOLAYISIYLA PERFORMANSINI ARTTIRABİLİRSİNİZ!

K&N Hava filtreleriyle aracınız daha fazla nefes alabileceğinden beygir gücü ve dolayısıyla performansı artacaktır.

linerpmfilter.jpg
Aynen insan vücudu gibi daha fazla hava daha fazla performans yaratır. Benzini daha fazla havayla besleyince aynı yakıt ortanıyla, daha fazla enerji açığa çıkacak ve aracınızın gücü artacaktır.

ARACINIZIN PERFORMANSINI ARTTIRIRKEN PARANIZI KORUYABİLİRSİNİZ !

K&N Hava filtresini bir kere satın alacağınız için, filtreniz paranızla birlikte çöpe gitmeyecektir.

linerpmfilter.jpg
Her 10.000 15.000 km de bir araçlarımızın hava filtrelerini değiştirmek zorundayız. K&N hava filtresini ise bir kere satın alarak ve 70.000 80.000 km' de bir temizleyerek aracınızın ömrü boyunca kullanabileceksiniz. Dolayısıyla tasarruf etmiş olacaksınız.

ARACINIZIN BEYGİR GÜCÜNÜ, YAKITINIZDAN TASARRUF EDEREK ARTTIRABİLİRSİNİZ !

Tıkanık hava filtresi yakıt sarfiyatını arttırır.
K&N Hava filtresiniz 3 boyutlu yapısı sayesinde hem daha geç tıkanır hem de tıkandığında kolayca temizleyebilirsiniz. Kağıt filtreler çabuk tıkandıklarından benzin sarfiyatınız artmaktadır.

linerpmfilter.jpg
Yanma odalarına optimum ölçüde benzin ve hava gitmesi hem performansın artışına hem de yakıt tasarrufuna katkıda bulunulmasına olanak sağlamaktadır. Özellikle günümüzde rekor kıran benzin fiyatları da göz önüne alındığında, bu sorunu pahalı olmayan bir yöntemle azaltmak mümkündür.

ARACINIZIN BEYGİR GÜCÜNÜ ARTTIRIRKEN ÇEVRE KİRLİLİĞİNİN AZALMASINADA KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ !

Bütün dünyada bir yılda milyonlarca kağıt hava filtresi kullanılmış ve ömrünü tamamlamış şekilde çöpe gitmektedir.K&N Hava Filtreleri ise bir kere alındığında ,bir daha değiştirilmesi gerekmez. Dolayısıyla bir yıl boyunca çöpe giden milyonlarca hava filtresinin yaratmış olduğu kirliliğe katkıda bulunmamış olursunuz.

2cfilter.jpg

Temiz bir hava filtresi %10 oranında yakıt tasarrufuna katkıda bulunmaktadır. Bu %10 luk yakıt tasarrufu aynı zamanda havaya yayılan carbon monoksit gazınında salınımını azaltarak; aracınıza, bütçenize ve çevreye bir iyilik yapmanızı sağlayacaktır.

benim aldığımda budur :D iyi sürüşler :D

MADFROSTER

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
biraz tuzlu ama sölemeyi unuttum :D ama gerçekten farkediyor bide chip tunıng varsa mükemmel kim tutar seni megane :eyv

ozi28

Özkan ŞEN ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fiyat nedir ? en son 150 filandı

ozi28

Özkan ŞEN ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
birde sesi dinlemek isteriz mümkünse, bende almayı düşünüyorum bu filtreden

MADFROSTER

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet bende 150 tl ye aldım fiyat aynı kalmış ozaman :)