Megane 3 Paket Özellikleri Hakkında

muzikadami

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba,
Megane 3 almak istiyorum, ilanlara baktığımda inanılmaz kafam karıştı :)
Dizel otomatik istiyorum , baktığımda ilk joy paketi buldum ancak baktım ki özellik olarak hiç extrası yok.
Sonra touch ve privilege paketlerini gördüm. Bu 2 pakette bir çok özellik aynı neredeyse.
Hangisi derken sonra bir de gt-line paketini gördüm, bu paket tasarım olarak'da güzel extralar var.

Şimdi ilanlarda özellik olarak hep kaza ve boya durumu yazıp geçiyorlar. Bu paketlerin hangi özellik içerdiği yazmıyor ve internette baktım net bir şey bulamadım.

65 bin TL civarı bir bütçe ile bakıyorum,
Öncelikle özellik olarak privilege dikkatimi çekti ama iç döşeme direksiyon açık renk, bu yüzden açık renklen dolayı beni düşündürdü. Ayrıca bu paket biraz daha pahalı, bütçeme göre 2011 ve 130-140 bin km lerde ancak bulabiliyorum.

Touch paketi biraz daha uygun gibi, bu yüzden 2014-15 modelleri bu bütçelere uyuyor. ama işte özellik olarak çok eksiği var mı bilmiyorum.

Gt-line paketi özellikle spor duruşu, iç tasarım renkleri vs çok etkilendim ama onunda özelliklerini doğru dürüst yazmamışlar ilanda. Çift kavramalı şanzıman, Fransız üretimi gibi şeyler okudum. Fiyatlara bakınca en pahalı paket oluyor, ama mesela 2011-12 modelini km si biraz yüksek iste bu rakamlara yine alınabiliyor.

2014-15 gibi yıl olarak daha yeni model touch paket mi almak mantıklı ? ( 100 bin kmlerde )
2011-12 privilege ufak tefek kazalı boya değişeni şeyleri olan bir araç mı mantıklı?
ve son olarak Gt-line mesela, 2012 model ve 130 bin km de yine bu rakamlarda almak mı mantıklı ?

Burada çok seçenek varyasyon yaptım aslında ama basitçe yazmaya çalıştım. Çoğu modeller yok navigasyonlusu var, sunrooflusu var vs ek böyle değişin bir çok şey var.

Fikir ve önerilerinizi rica ediyorum :) teşekkürler

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba,
Megane 3 almak istiyorum, ilanlara baktığımda inanılmaz kafam karıştı :)
Dizel otomatik istiyorum , baktığımda ilk joy paketi buldum ancak baktım ki özellik olarak hiç extrası yok.
Sonra touch ve privilege paketlerini gördüm. Bu 2 pakette bir çok özellik aynı neredeyse.
Hangisi derken sonra bir de gt-line paketini gördüm, bu paket tasarım olarak'da güzel extralar var.

Şimdi ilanlarda özellik olarak hep kaza ve boya durumu yazıp geçiyorlar. Bu paketlerin hangi özellik içerdiği yazmıyor ve internette baktım net bir şey bulamadım.

65 bin TL civarı bir bütçe ile bakıyorum,
Öncelikle özellik olarak privilege dikkatimi çekti ama iç döşeme direksiyon açık renk, bu yüzden açık renklen dolayı beni düşündürdü. Ayrıca bu paket biraz daha pahalı, bütçeme göre 2011 ve 130-140 bin km lerde ancak bulabiliyorum.

Touch paketi biraz daha uygun gibi, bu yüzden 2014-15 modelleri bu bütçelere uyuyor. ama işte özellik olarak çok eksiği var mı bilmiyorum.

Gt-line paketi özellikle spor duruşu, iç tasarım renkleri vs çok etkilendim ama onunda özelliklerini doğru dürüst yazmamışlar ilanda. Çift kavramalı şanzıman, Fransız üretimi gibi şeyler okudum. Fiyatlara bakınca en pahalı paket oluyor, ama mesela 2011-12 modelini km si biraz yüksek iste bu rakamlara yine alınabiliyor.

2014-15 gibi yıl olarak daha yeni model touch paket mi almak mantıklı ? ( 100 bin kmlerde )
2011-12 privilege ufak tefek kazalı boya değişeni şeyleri olan bir araç mı mantıklı?
ve son olarak Gt-line mesela, 2012 model ve 130 bin km de yine bu rakamlarda almak mı mantıklı ?

Burada çok seçenek varyasyon yaptım aslında ama basitçe yazmaya çalıştım. Çoğu modeller yok navigasyonlusu var, sunrooflusu var vs ek böyle değişin bir çok şey var.

Fikir ve önerilerinizi rica ediyorum :) teşekkürler

Merhabalar;

Eski tarihtekileri bilemiyorum ama su an
Joy : en boş donanım.
Touch : orta donanım park sensörü kol dayama gibi aksesuarlar var
Touch plus : orta üst donanım digerine ek galiba hız sabitleme ve anahtarsız giriş var.
İcon : en dolu paket. Xenon, yari deri kumaş döşeme gibi
Navigasyon eğer araçta r link yoksa sonradan takılmadır.

65.000 tl ye hangisi olur bilemiyorum ama tavsiyem bütçenizi icon donanım icin zorlayın. Donanımların eksikliği bir zaman sonra ciddi olarak hissediliyor ve pişmanlık başlıyor :) km ile ilgili bir yorum yapmamakla beraber Renault motoru uzun ömürlüdür 200-300 bin km lerde bile basınıza bela olmaz. Fakat bu noktada ben olsam mutlaka yetkili servis bakımlı araçlarla ilgilenirdim. Zaten böyle bir durum olursa fiyata katkısı olması açısından ilanda mutlaka bahsi geçer servis bakımlı diye. Diğer turlu nerde ne işlem yapıldığını bilmeden almak istemem. Aracın 130.000 km olması sizi korkutmasın benim fluence 2014 model ve su an 120.000 de ve edc üstelik hala trim sesleri dışındaki çok diri. Ufak tefek vuruk boya açıkcası beni çokta etkilemez her araçta olabilecek bir şey ki yine benim araçta sadece far değişimi icin 2.600 lira tramer kaydı görünüyor.

Yanı özetlemem gerekirse eğer paranız yetmiyorsa bile tamamlayıp dolu bir aracı alın. Ama seçim sizin tabi. Bu çok zor ise touch plus digerlerine göre daha doludur ve icon modele göre 3 ila 10.000 arası daha dusuk olabilir aracın durumuna göre.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

muzikadami

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle cevap için teşekkürler.
İcon paket için bakmıştım ama nedense bu paket ilanlarda neredeyse hiç yok gibi.
Özellikle istanbul seçtiğimde dizel otomatik seçenek çıkmıyor. Farklı şehirlerde var ama 10 adet ilanı geçmiyor neredeyse.
Benim yoğunlaştığım 2 pakette hiç yorum yapmamışsınız neredeyse :)
Ben gt line modelini özellikle beğendim, ama özellik olarak çok fikrim yok.
privilege ise iç döşemesi dışında özellik olarak gayet iyi gibi.ve çok seçenek var ilanlarda nedense.
touch plus paketi içinde detaylı tekrar bakayım.
Teşekkürler

muzikadami

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar Tekrar,
Fikirlerinizi rica ediyorum ..

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle cevap için teşekkürler.
İcon paket için bakmıştım ama nedense bu paket ilanlarda neredeyse hiç yok gibi.
Özellikle istanbul seçtiğimde dizel otomatik seçenek çıkmıyor. Farklı şehirlerde var ama 10 adet ilanı geçmiyor neredeyse.
Benim yoğunlaştığım 2 pakette hiç yorum yapmamışsınız neredeyse :)
Ben gt line modelini özellikle beğendim, ama özellik olarak çok fikrim yok.
privilege ise iç döşemesi dışında özellik olarak gayet iyi gibi.ve çok seçenek var ilanlarda nedense.
touch plus paketi içinde detaylı tekrar bakayım.
Teşekkürler

Privilege ve gt line ikisi de en dolu donanım olup model yılları farklılık gösterebilir. Bildiğim kadari ile bu iki donanım artık yok ve yerini icon donanım aldı. Baktiginiz model yıllarına gore her iki donanım da yaklaşık aynı dolulukta görünüyor.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Ben GTline seviyorum mavi olacak cam tavan ile muhteşem oluyor .

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gtline da ön koltuklar spor koltuk şeklinde. Ben de privilege var koltukların yan destekleri çok yetersiz virajlarda sıkıntı oluyor. Benim en dikkatimi çeken koltuklar oldu mesela.

muzikadami

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Privilege ve gt line ikisi de en dolu donanım olup model yılları farklılık gösterebilir. Bildiğim kadari ile bu iki donanım artık yok ve yerini icon donanım aldı. Baktiginiz model yıllarına gore her iki donanım da yaklaşık aynı dolulukta görünüyor.

2011-12-13-14-15 bu yıllara bakıyorum hocam, hatta daha çok 2012 diyebilirim.
Privilege iç döşeme koltuklar dışında iyi, gt line ise tabi pahalı.