Megane 3 touch teyp flash bellek sorunu ve ses sistemi geliştirme

cihangigunel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,

Yeni aldığım MEGANE 3 TOUCH 1.5 DİZEL OTOMATİK ile forumda yararlı bilgilerden sayenizde haberdar oluyorum. herkese güzel paylaşımları için ayrıca teşekkür ederim.

Benim araçta ilk sorun olarak dikkatimi çeken USB bellekteki tüm parçaları çalmaması bununla ilgili bir kaç araştırma yaptım. Atıyorum flash da 100 parça var bunun 60 ını çalabiliyor. bazı parçaları hiç çalmıyor o parçalara tıkladığımda tekrar başa alıyor kendi listeden geldiğinden atlayıp başkasına geçiyor. İlk bakışta USB arızalı mı dedim. değiştirdim gene aynı, aynı USB yi başka aracımda rahatlıkla çalıyorum. Bir de bu araştırmaları yaparken USB nin içine dosya dosya oluşturursanız çalmıyor. Hepsini direk USB nin içine tek seferde atılması gerekli.

Bunu yaşayan ve çözen arkadaş var mı çözümünü merak ediyorum yardımlarınızı rica ederim.

ikinci sorunumda ses sistemini beğenmiyorum. genelde türkü yada yabancı hareketli parçalar dinlerim hoperlörler bana zayıf geldi. teyp kalsa sadece hoperlor takviyesi ile iyi bişeyler yapılır mı? bas tiz hiç yok çok abartı değil ama öyle büyük sistemler istemem ama hiç değilse dinlerken keyif vermesi için.

cevaplarınız için teşekkür ederim.

pepecura

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam usb sorunu bendede var format attıp şarkıları kopyaladım oldu, ıstedıgım sarkının adını teyipte gördum çaldım, daha sonra bır kaç şarkı daha attım bu sefer daha öncekı şarkıları çalmadı olay tamamen teyiple alakalı dıye bılırım ben saldım artık çal kafana göre dıyorum cunku bıktım:)
ses tesısatı iğrenç full tiz den oluşuyor. bagaja bır anfı ve bas koymanızı, butceyle alakalı kapı kolonlarını mıd takımı yapmanızı tavsıye ederım.

cihangigunel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam usb sorunu bendede var format attıp şarkıları kopyaladım oldu, ıstedıgım sarkının adını teyipte gördum çaldım, daha sonra bır kaç şarkı daha attım bu sefer daha öncekı şarkıları çalmadı olay tamamen teyiple alakalı dıye bılırım ben saldım artık çal kafana göre dıyorum cunku bıktım:)
ses tesısatı iğrenç full tiz den oluşuyor. bagaja bır anfı ve bas koymanızı, butceyle alakalı kapı kolonlarını mıd takımı yapmanızı tavsıye ederım.

aynen işte sorun bir tek bende değilmiş. Bence de teyipte bir sorun var aynen kafasına göre çalıyor. Ses revizyonu yapacaz gibi görünüyor Ankara da iyi bir ses ci bulursam götürüp bir fikir alıcam yoksa beni gıdıklamaya başladı bu sorun.

pepecura

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
usb ye bi çözüm bulursanız banada soyleyın. sureklı formatlayıp şarkı yazdırıyorum bır umut çalar belkı dıye.

cihangigunel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorunun çözümünü bilen duyan yok sanırım

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kimi usb teypler türkçe karakterli şarkı isimleri ve buna benzer nedenlerden dolayı şarkı atlama veya görmeme gibi sorunlar veriyor.
Usb dosya formatının fat 32 (varsayılan) olamsına dikkat edin.
Yine olmazsa HP USB Disk Storage Format Tool gibi programlarla usb yi biçimlendirip ,tekrar atmayı deneyebirsiniz.

cihangigunel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim. USB FAT ama Türkçe karakter konusu dikkatimi çekti. Buna dikkat edip tekrar deneyecem. gelişmeleri yazarım

pepecura

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler

ben denedim olmadı. programı ındırdım formatladım türkçe karaktere dikkat ettim olmadı sorun devam edıyor :)

cihangigunel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar ben sorunu çözdüm

Önce USB nin içindeki parçaları bilgisayara bir klasörün içine direk aldım. Hepsine CTRL +A yapıp seçtim sonra f2 ye basıp sadece Büyük harfle POP yazdım. Tükrçe karakter kullanmadım. Enter a bastığımda tüm parçaları sıraladı ve isimlerini değiştirdi.

ardından USB ye format attım şarkıları içine diğer klasörden sürükleyip bıraktım. Sonra taktığımda hepsini sıradan çaldı.

Benim görüşüm şarkıların isimlerinde bir karakter kısıtlaması yapılmış uzun ismi olan parçalar çalmıyor gibi. Yani 20 25 karakterli parçalar bu sayede direk kısaldı. POP (1) - POP (2) gibi yazıyor. Bu şekilde hepsi çalıştı.

izlediğim metod bu

pepecura

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam sızde isimler gözuktugu halde çalmama oluyormuydu? uzerınde durunca ılerı atlıyor otomatık . bırde hıc gözukmeyenler var tabı.

bu dedıgınız sekılde deneyecegım.