Megane 3 touch teyp flash bellek sorunu ve ses sistemi geliştirme

cihangigunel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok bende de direk atlıyordu. ama bu şekilde çalıyor aynı şarkıyı. ya karakter ya hepsini aynı anda sürükleyip koyma ikisinden birinde çözüldü.

samiaksu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,
Bende de 2013 megane sport tourer var. Toshiba ve Sandisk marka usbleri çalıştıramadım (diğerlerini denemedim). Lakin Kingston Datatraveler G3 sorunsuz çalışıyor. Maksimum 100 parça okuyabiliyor, türkçe karakter sorunu yok. sırayla atlamadan çalabiliyor. Klasör okumuyor, söylendiği gibi doğrudan atılmasında fayda var.

pepecura

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 dosya içinde en fazla 100 şarkı okuyor 100 den sonrası listede yok. usb de var.

karakter olayı sorunu çözmuyor

kopyalama surukleyıp atma olayıda bır sey degıstırmedı

hala sarkıyı göruyorum ama çalmıyor :)

ensar53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende de var arkadaşlar. Bende maalesef sorunu çözmüş değilim. Denemediğim format , denemediğim kopyalama şekli kalmadı. Ama yok. Araba istediğini görüyor istediğini görmüyor. Gördüklerinden de istediklerini çalıyor :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

avcioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun megan 3 lerin hepsinde var gibi sanırım arkadaşın bahsettiği pop1 2 3 şeklinde kopyalayıp deneyeceğim bakalım

ensar53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herhangi bir çözüme ulaşan var mı arkadaşlar ?
cumartesi günü yetkili servise götürdüm aracı. Adamlar neye uğradıklarını şaşırdılar. Serviste bulunan renault captur da denediler bütün şarkılar göründü, bu aracın sistemi farklı dediler bu seferde. iyice karıştı durum anlayacağınız.

pepecura

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir yolunu buldum,

bır sarkıyı ıkı uc sefer atıyorum bırı kesın calıyor :D

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim de şçyle bir tecrübem oldu paylaşayım. Flashdiskim usb 3.0 dı ona attığım müzükleri çalaarken kafasına göre başa sarıyordu. daha sonra daha adi usb 2.0 bir flashdisk aldım ona attım şimdi canavar gibi hiç sorun yok.

eLmagnifico

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar ben sorunu çözdüm

Önce USB nin içindeki parçaları bilgisayara bir klasörün içine direk aldım. Hepsine CTRL +A yapıp seçtim sonra f2 ye basıp sadece Büyük harfle POP yazdım. Tükrçe karakter kullanmadım. Enter a bastığımda tüm parçaları sıraladı ve isimlerini değiştirdi.

ardından USB ye format attım şarkıları içine diğer klasörden sürükleyip bıraktım. Sonra taktığımda hepsini sıradan çaldı.

Benim görüşüm şarkıların isimlerinde bir karakter kısıtlaması yapılmış uzun ismi olan parçalar çalmıyor gibi. Yani 20 25 karakterli parçalar bu sayede direk kısaldı. POP (1) - POP (2) gibi yazıyor. Bu şekilde hepsi çalıştı.

izlediğim metod bu

Merhaba Arkadaşlar,
Öncelikle aracım Megane III 1.5 dCi EDC Touch, Flash bellek ise Sandisk Cruzer Fit 16 GB (Formatlandı dosya sistemi fat32).
İlk fark ettiğimde çözüm aramaya başladım. Yukarıda arkadaşın bahsettiği yöntem de işe yaramadı. Bursa Renault Yetkili Servisi Avrupa Oto radyonun yazılımını güncelledi fakat sorun yine de çözülmedi. Aracımda gözlemlediğim problem, dosya isimlerinin uzun olması ya da Türkçe karakter içeriyor olması değil. Sadece Radyo Flash bellek içindeki dosyaların tamamını göremiyor. Gördüğü dosyaları çalıyor; atlama ya da başa alma gibi bir problem olmadı hiç. Flash bellekteki şarkıları alfabetik bir şekilde sıralamıştım; bu şekilde hangi şarkıya kadar görüyor diye gözlem yaptım. Tam tamına 250 Adet Mp3 dosyası görüyor toplamda. 474 adet şarkı barındıran flash belleğin içinde alfabetik sıraya göre "L" harfi ile başlayan bir şarkı ile liste bitiyor.

Bu problemin çözümü için nasıl bir yol izleyebiliriz ? Bu problemi tamamen çözebilen oldu mu hiç ?