Megane 3 yakit hortum(geri dönüş) sesi.

yavuzelibol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar megane 3 sahibiyim 2009 fransiz full versiyonu
arabadan vuvvvv şeklinde rahatsiz edici ses var ..bir kaç yere götürdüm geri dönüş yakit hortumu ile alakali olduğunu söylüyor...servise gittim sorunun çözümünü bulamadiklarini söylediler 1100 tl geri dönüş yakit hortumu değişiriz ama ses çözülemeyebilir dediler...bu olaya şahit olan varmi?ne yapmaliyim...teşekkür ederim

beretta

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de mevcut bu sorun. 1100tl değil, 220tl'lik bir parçaydı. Hortumdaki basınç bu sesi yapıyor. Değişen parçada iyileştirme yapılmadığı için durum düzelmiyor.
Bir yerde borunun pozisyonu ile oynandığında düzelme olduğunu okudum ancak denemedim.
Bu arada, yakıt filtresinin değişimi de basıncı değiştirdiğinden düzelme olabiliyor.

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nasıl bir ses bu hangi durumlarda geliyor, ilk çalıştırma ,motor soğukiken , ısınınca , gaza yüklenince salınca vs

yavuzelibol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soğuk iken daha yapıyor sesi. Sabah lari felaket ...said arkadaşım 1100 dedi servis ama üç farklı motor var dedi megane 3 ler de geri dönüş hortumlarida farklı dedi servis ....

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soğuk iken daha yapıyor sesi. Sabah lari felaket ...said arkadaşım 1100 dedi servis ama üç farklı motor var dedi megane 3 ler de geri dönüş hortumlarida farklı dedi servis ....
benim dci 85 hp kuş ötme sesi gibi sigorta kutusunun ( sol direksiyon alti) oradan geliyordu soguk havalarda ilk rolelerden falan dedim ilk calistirmada geliyordu Ben ısıtma bujileri kisin daha cok güç harcıyor sigortada rolelere fazla yükleniyor araç çalıktan sonra salmiyor yada salması zorlaşiyor diye düşünmüstüm bu ara duymuyorum ama arkadaşlarin tespitide mantikli geldi neden diceksiniz bu bakimda mazot filtresi degişti sesi pek duymiyorum garip :)

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim dci 85 hp kuş ötme sesi gibi sigorta kutusunun ( sol direksiyon alti) oradan geliyordu soguk havalarda ilk rolelerden falan dedim ilk calistirmada geliyordu Ben ısıtma bujileri kisin daha cok güç harcıyor sigortada rolelere fazla yükleniyor araç çalıktan sonra salmiyor yada salması zorlaşiyor diye düşünmüstüm bu ara duymuyorum ama arkadaşlarin tespitide mantikli geldi neden diceksiniz bu bakimda mazot filtresi degişti sesi pek duymiyorum garip :)

Sorununuzun çözülmesine gerçekten sevindim. Umarım diğer arkadaşlarımızın da sorunları en kısa zamanda en ucuz fiyata hallolur.

ozdemirli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluence aracımda da aynı sorun mevcut. 2013 1.5dCi EDC.
Servise gittim. Kısa bir tecrübeye çıktık usta ile. Sesi hemen fark etti. Geri dönüş borusu değişecek dedi. Aynı boruyu takınca ne değişecek dediğimde takacağımız boru yeni bir geometriye sahip iyileştirilmiş yeni tip boru dedi. Bir iki müşteri de aynı dertten gelmiş, geri dönüş borusu değişince sorun ortadan kalkmış.
Değişim bir gün sürer dediler. Pazartesi günü aracı bırakacağım. Hayırlısı...

beretta

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de aynı sorun olmuş önceki sahibinde ve geri dönüş hortumu değişmişti. 220tl bedel ödenmiş zamanında ancak garantiden ücretsiz olarak halledilmiş. Şimdi gitsem tabi para alacaklar...

ozdemirli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar, olay bitmiştir. Sesten eser yok çok şükür :eyv
İsmini vermeyeyim ama gittiğim yetkili servisteki atölye şefi, daha önceden Renault Türkiye'de kalite biriminde çalışmış deneyimli birisi. Hakikaten bu konulardan iyi anlıyordu. Değişen yakıt geri dönüş borusunun, aracın üzerinde takılı olan orjinali ile olan farkını güzelce izah etti (geometri farkı değil malzeme farkı varmış).
Araç 2013 model, ne ara çıktı bu yeni tip geri dönüş borusu dediğimde, bu araçlar Türkiyeye yeni geliyor, yurt dışında uzun süredir var. Burada karşılaşılan sorunlarla yurt dışında daha önceden karşılaşıldığı için çözümü ülkemizde hazır oluyor dedi.
Garantiden değiştiği için herhangi bir ücret ödemedim ancak faturayı gördüm. 250 TL malzeme + 150 TL işçilik = 400 TL gibi bir ücret söz konusu.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün değştirdim parçayı. ses halen devam etmekten. geri dönüş hortumunu parmağımla ezdiğimde ses kesilyor. Ne yapacağız ?