Megane 3 yakit hortum(geri dönüş) sesi.

ftdmrc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çözüm şu. Öncelikle aracım 2009 ithal megane 3. Forumda sürekli yazılan bahsedilen geri dönüş hortumundan bahsedeyim. Mazotun geri dönüşünü sağlayan hortum aslında 2 parçadan oluşuyor. Google da baktığınız 7701479003 oem kodlu hortum ve bunu demir boruya ileten sert bir malzemeden yapılmış olan ikinci bir hortum. Servis bu iki hortumu değiştiriyor ama gerek yok kesinlikle. Sorunlu olan parça 7701479003 kodlu hortum DEĞİL.. Sıkıntı 2. Parçada. Hatta forumda geri dönüş hortumunu değiştirip sorunu devam eden arkadaşlar vardır çünkü servis diğer hortumu değiştirmemiştir. Bu sorunlu olan hortumu sanayiye gidip hortum ve klips satan dükkanlar var oradan temin edebilirsiniz orjinalini kovalamayın. O sert olandan değil de oraya uyacak olan elastik basınca dayanıklı bir mazot hortumu isteyin. Ben 10 liraya aldım iki tane de kelepçe alın. Ben tek sıkımlık kelepçe aldım kaba durmasın diye 2 lira. Ustama götürdüm değiştirdi. 10 lirada ustaya . Sorun anında çözüldü. Daha anlaşılır olması için resim ve video atabilirim isteyene.

ftdmrc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet burdan paylasirsaniz memnun oluruz.
Çözüm şu. Öncelikle aracım 2009 ithal megane 3. Forumda sürekli yazılan bahsedilen geri dönüş hortumundan bahsedeyim. Mazotun geri dönüşünü sağlayan hortum aslında 2 parçadan oluşuyor. Google da baktığınız 7701479003 oem kodlu hortum ve bunu demir boruya ileten sert bir malzemeden yapılmış olan ikinci bir hortum. Servis bu iki hortumu değiştiriyor ama gerek yok kesinlikle. Sorunlu olan parça 7701479003 kodlu hortum DEĞİL.. Sıkıntı 2. Parçada. Hatta forumda geri dönüş hortumunu değiştirip sorunu devam eden arkadaşlar vardır çünkü servis diğer hortumu değiştirmemiştir. Bu sorunlu olan hortumu sanayiye gidip hortum ve klips satan dükkanlar var oradan temin edebilirsiniz orjinalini kovalamayın. O sert olandan değil de oraya uyacak olan elastik basınca dayanıklı bir mazot hortumu isteyin. Ben 10 liraya aldım iki tane de kelepçe alın. Ben tek sıkımlık kelepçe aldım kaba durmasın diye 2 lira. Ustama götürdüm değiştirdi. 10 lirada ustaya . Sorun anında çözüldü. Daha anlaşılır olması için resim ve video atabilirim isteyene

ftdmrc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ozel yerine sonucu burayada yazsaniz sonraki yillarda aransa bile kalici ve faydali bilgi olur

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çözüm şu. Öncelikle aracım 2009 ithal megane 3. Forumda sürekli yazılan bahsedilen geri dönüş hortumundan bahsedeyim. Mazotun geri dönüşünü sağlayan hortum aslında 2 parçadan oluşuyor. Google da baktığınız 7701479003 oem kodlu hortum ve bunu demir boruya ileten sert bir malzemeden yapılmış olan ikinci bir hortum. Servis bu iki hortumu değiştiriyor ama gerek yok kesinlikle. Sorunlu olan parça 7701479003 kodlu hortum DEĞİL.. Sıkıntı 2. Parçada. Hatta forumda geri dönüş hortumunu değiştirip sorunu devam eden arkadaşlar vardır çünkü servis diğer hortumu değiştirmemiştir. Bu sorunlu olan hortumu sanayiye gidip hortum ve klips satan dükkanlar var oradan temin edebilirsiniz orjinalini kovalamayın. O sert olandan değil de oraya uyacak olan elastik basınca dayanıklı bir mazot hortumu isteyin. Ben 10 liraya aldım iki tane de kelepçe alın. Ben tek sıkımlık kelepçe aldım kaba durmasın diye 2 lira. Ustama götürdüm değiştirdi. 10 lirada ustaya . Sorun anında çözüldü. Daha anlaşılır olması için resim ve video atabilirim isteyene

Ezgisu5823

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm iyi gunler

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Hem de 20 lira bir fiyat tuttu. Servis 800 lira fiyat çekmişti. Garantisi devam eden araçlarınız için sıkıntı yok ama diğerleri için tamamen para tuzağı. Evet sorun mazotun geri dönüşünden kaynaklı. Sorunu olan özelden numarasını atsın.

Bendede ayni sorun var kardesim 5327447423

kartalim2551

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuya ulaşamıyorum, nasıl ulaşabilirim?

Halilmakineci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamlar . Üzerinden biraz zaman geçmiş ancak yardımcı olabilecek kimse var mı acaba ? Bende aynı dertten muzdaripim.. Oraya uaycak hortum denilen neresidir ? özellikleri nelerdir. ? resimli yada videolu bilgilere nerelerden ulaşabilirim acaba ?

ftdmrc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuyu çözmüştük. Hatta konu sabitlenmişti. Şuan konuyu kaldırmışlar. Ben yazmıştım çözümü. Adminlere sormak lazım. Şuan aracımı sattım başka bir marka araç kullanıyorum. O yüzden forumda da çok takılmıyorum. Mailleri temizlerken bir kaç mesaj görünce girdim açıkcası. Adminler konuyu silmiş galiba. Yüzlerce arkadaş sorunu çözmüştü. Konu neden kaldırıldı bilmiyorum.

gogangogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuyu çözmüştük. Hatta konu sabitlenmişti. Şuan konuyu kaldırmışlar. Ben yazmıştım çözümü. Adminlere sormak lazım. Şuan aracımı sattım başka bir marka araç kullanıyorum. O yüzden forumda da çok takılmıyorum. Mailleri temizlerken bir kaç mesaj görünce girdim açıkcası. Adminler konuyu silmiş galiba. Yüzlerce arkadaş sorunu çözmüştü. Konu neden kaldırıldı bilmiyorum.

bende ulaşmaya çalışıyorum ama kaldırmışlar maalesef