Megane 4 1.2 TCE EDC Icon Tecrübeler Sorular

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka spoilerin kasmasını hiç kimse engelleyemez. Bugün olmazsa yarın olacak. Düz durmuyor. B sütun fitillerini değiştirt yinede.. Bagaj kapagıda tampona temas ediyor etmesede edecek. Onunda bir çözümü yok. Düzeltiyorlar yine salıyor kendini.

Teşekkür ederim cevaplar için.

• Benim arka spoiler belli belirsiz hafif tavanlaarasında yamukluk var. Açıkçası su vs alması etkilemiyorsa benim için sorun değil
  • Bagaj kapağı tampona temas etmiyor.Ama çok yakın. Edince herhalde bagaj ayarı yapacaklar.
  • B sütunu fitillerini inceledim. Arka cam, iç kısım üst tarafında çok az içe dönüklük var. Ayrıca ön sol kapı dış çerçeve fitili 2-3mm sol arka kapı dış çerçeve fitilinin üstünde.
  • Bir de benim arabada 2 kere SunRoof işlemi yapılmış yetkili serviste şu anda sorun yok.

Genel olarak bunları 27binde yaşamak bir de kronik olması hatta konulardan gördüğüm kadarıyla 2019'larda bile yaşanması rahatsız edici.

Başka yönlendireceğiniz bir şey var mı. 2017 1.2 TCE için kronik olabilecek sorunlar.

Bu hafta bir servise götürüp hepsi için konu açtıracağım. Gelişmeleri yazarım.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Öncelikle yorum yapan arkadaşlara tekrar teşekkürler. Burada tüm konuları topluyorum Megane 4 ve özellikle TCE motor yeni alanlar için faydalı bir konu olacaktır.

Bakım durumu:

Özel Serviste, Arka balata değiştirdim. TRW seçtim. Mais olan biraz yüksek çıktı. TRW'yi belirlemiştim. 300 km'yi geçti ses vb. sorun yok. 28binde şu anda aracım diskleri çok temizdi doğal olarak o yüzden diskte bir işlem yaptırmadım.
Bakımından bu yana 8bin km oldu. Yağ 2 çizginin ortasında. Sanki 3bin km önce aldığımda briaz daha yukardaydı. Sanırım buna alışmam lazım. 1.2 TCE motor az yağ yakıyor zaten. Servisteki usta uzun ömürlü olması için motor bloğunda sv şu değişikliklerden biraz yağ yakar normal dedi.

Mart başı, ön balata ve yıllık bakım olacak. Yetkili servise götürecek gibiyim yıllık bakım için. Yetkili servis net şekilde söyledi. Bizde bakıldığında iyi niyet devam eder diye. Açıkçası bir sorun yaşarsam bagaj, fitil, sunroof, edc vb. için yetkili serviste bakımı devam ettirecek gibiyim.

Kronik konular:
Bu sabah aracı yetkili servise bıraktım. Son durumu yazacağım
Aracı sallayınca bir gıcırtı geliyordu. Yetkili servis amortisör dediler. Bakıyorlar.
Kapı fitillerini ilettim. Bakıyorlar
EDC konusunda bir daha inceleyecekler. Sorun yok gibi ama küçük viteslerde bazen hafif sallıyor.
Yağ yakması için bakacaklar. Kaçak vs de olabilir diye.

Dış görünüm, kozmetik
Çoğu iş bitti. Tamamen bitince fotoğraflarla paylaşacağım

Rotüş işlemlerini yaptım. Sedefli boya zordu. Benim yaptığım yöntemi aktaracağım.
Dikiz ayna kapaklarını orjinal yeni alıp. Parlak siyah boyattım.
Anten mecburiyetten köpek balığı anten alacağım. Alamadım henüz.

Bu işlemlerle araç üstünde işlemlerim bitiyor.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabayı teslim aldım. Umarım bir daha bu kadar uğraşmam. Bakımdan bakımdan giderim. Fotoğraflarını da çektim. Siyah kapak güzel oldu @befe teşekkürler

Amortisör konusu biraz zorladı. 2 yılı geçtiğinden ücretli olması lazımmış ama fiyat yansıtmadılar. Ön 2 amortisör değişti. Rot ayarı yapmışlar. Fitil, kapı ayarı yapılmış. EDC mükemmel olmuş. Umarım hiç bozulmaz ayarı. Eksik yağ tamamlamışlar. Bunlar iyi.

3. Yıl bakımını sordum 1 ay sonra yaptırcam 1200 + KDV dediler. İndirim yok. Fren hidroliği değişecek o 200 etkiliyor ama yine de çok. 3008'in yarın bakıma giriyor adblue, mazot filtresi dahil 1050 TL. Gerçekten benzinli bir araç için yüksek.

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızı sorunsuz güle güle kullanın. 3 yıl bakımını 1.6 joy bu hafta yaptırdım. 880 TL KDV Dahil. Fren hidroliği faturada 38,96tl yazıyor. Siz başka servisten de fiyat alın yüksek fiyat vermişler.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızı sorunsuz güle güle kullanın. 3 yıl bakımını 1.6 joy bu hafta yaptırdım. 880 TL KDV Dahil. Fren hidroliği faturada 38,96tl yazıyor. Siz başka servisten de fiyat alın yüksek fiyat vermişler.

iyi oldu bunu yazdığınız 2 birim fren hidroliği sanırım 80'di hidrolik, 110 TL de işçilikti fren hidroliği için.

Siz hangi servisten yaptırdınız? 3 yaşını doldurunca 4. yaşına girdiğinden %20 indirim olabilir dediler bir de. Siz de o indirimden yararlandınız mı?

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç 2017 model 4.yıl indirimi olmadı. Amasya serviste yaptırdım. Ayrıca 1lt ücretsiz antifiriz eklemişler.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç 2017 model 4.yıl indirimi olmadı. Amasya serviste yaptırdım. Ayrıca 1lt ücretsiz antifiriz eklemişler.

Güzel bilgiler teşekkürler. Benimki de 2017 Model 10 Mart çıkışlı. Servis Danışmanı 10 Mart sonrası 4. yıla gireceğinden indirim çıkabilir dedi.
Ben o tarihi bekleyeceğim. Önerdiğiniz gibi 3-4 servise de sorarım. İzmir içinde diğer aracımda 2 yetkili servis arasında 200 TL farketti mesela.

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Faturada 3.yıl bakım işlemi karter tapa conta, yağ filtresi, motor yağı 5w40,hava filtresi, polen filtresi, dot4 fren hidroliği, sarf malzeme ve geri dönüşüm bedeli. Parça net tutar. 535tl işçilik 210 TL yazıyor, geri dönüşüm bedeli 20tl yazıyor.geri kalan tutarda kdv

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Faturada 3.yıl bakım işlemi karter tapa conta, yağ filtresi, motor yağı 5w40,hava filtresi, polen filtresi, dot4 fren hidroliği, sarf malzeme ve geri dönüşüm bedeli. Parça net tutar. 535tl işçilik 210 TL yazıyor, geri dönüşüm bedeli 20tl yazıyor.geri kalan tutarda kdv

Bu bilgiler iyi oldu. İstanbul'da çok servis var zamanı gelince onlara bir sorarım.
Fren hidroliğini ben de değiştireyim Motul Dot5.1 koydurcam,

Sizin 5w40'ta hangi yağ kullandılar biliyor musunuz?

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5w40 yağı elf koydular, çoğu servis 5 yıl boyunca elf yağa devam edeceklermiş.